Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

Зміст статті:

 • Аргументи на користь збільшення площі кухні
 • Ложка дьогтю
 • Коли всі питання вирішені

Багато хочуть велику кухню, де на 20 кв. м, однак стандартні висотні будинки часто не передбачають таких габаритів. Тож господарі квартир можуть спокуситися перспективою перепланування, зважитися на те, щоб прибрати одну або кілька стін.

Аргументи на користь збільшення площі кухні

Так, це порошно і клопітно, однак таке планування кухні – не просто модні сьогодні 20 квадратів, адже додаткова площа даного приміщення має привабливі переваги:

 • Багатофункціональність.
 • Кухня-студія – це оптимальне поєднання кількох кімнат. Наприклад, тут можна обладнати затишну вітальню або кабінет. Встановивши там телевізор, комп’ютер, ви будете спокійно дивитися улюблені передачі, фільми, грати, серфити в інтернеті і не заважати чоловікові або дружині, яка хоче відпочити, виспатися.

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

 • Широкий вибір гарнітурів для кухні.
 • Площа 20 кв. м дозволяє придбати не тільки будь-які стандартні комплекти меблів, але і замовити її за ексклюзивним розмірами. Хочете острів або великий обробний стіл, а може, ви мріяли про барну стійку? Для кухні в 20 кв. м все це цілком реально, причому за рахунок великої площі велика меблі буде виглядати органічно і доречно.

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

 • Простір.
 • Найчастіше в стандартних проектах будинків його не вистачає не тільки для вподобаного гарнітура, але і щоб розташувати, вбудувати, встановити всю побутову техніку. Сюди включається не тільки пральна машина, сушарка, посудомийна машина, духовка, а також скороварка, хлібопічка, комбайн і багато інші пристосування і пристрої, які роблять процес приготування їжі швидким та приємним.

  Ви помітили, що якщо на фото кухонь площею 20 кв. м зображують людей, то їх там кілька? Це тому, що у великому приміщенні комфортно разом готувати, приймати їжу і просто спілкуватися. Та й обслуговувати гостей набагато зручніше, коли все необхідне знаходиться практично під рукою, а не в далекій кімнаті.

  Великий простір дає ще один бонус – можливість створити будь-який дизайн кухні, причому 20 квадратів достатньо, щоб не обмежувати себе у виборі декору, аксесуарів.

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Ложка дьогтю

  Зважившись на перепланування, варто позбутися ілюзії, що головна проблема – прибирання після зруйнованих стін. Тут є деякі підводні камені, які варто враховувати заздалегідь:

 • Комунікації
 • Здається, що ви самі можете вирішувати, як оформити інтер’єр кухні площею 20 кв. м: розставити всі меблі, техніку, як захочеться. Однак у багатоповерхівках треба враховувати розташування стояків – витяжки, каналізації, опалення, водопостачання. Їх можна переносити, це часто неможливо технічно, так і відповідні служби не дадуть дозвіл. Тягнути через всю площу якісь комунікації теж або занадто клопітно, або не дозволять (припустимо, відвід/перенесення газової труби). Тому з-за даного аспекту, можливо, доведеться йти на компроміси, вносячи деякі корективи в планування приміщення.

 • Створення проекту
 • Так, квартира ваша, але валити в ній будь-яку стіну не можна. Спочатку свої плани треба узгодити з житловими інспекціями. Якщо ви бажаєте об’єднати кухню з балконом – це найчастіше не проблема, а от коли від заповітних 20 кв. м вас відділяє стіна, навряд чи вам взагалі дозволять її чіпати, адже така «корекція» будівлі становить небезпеку для всіх його жителів. Тут є два варіанти вирішення цього питання:

  • Подивитися фото інших проектів і вибрати менш клопіткий в плані оформлення;
  • Звернутися до незалежних професіоналів, щоб вони зробили правильні розрахунки і креслення того, як все-таки можна «зачепити» несучу стіну, зберігаючи безпеку і цілісність будівлі. Потім з цими паперами вирушати в БТІ, проте не факт, що ці хлопці всі схвалять.

  Коли ви отримаєте «благословення» БТІ, готуйтеся викласти гарну суму грошей за послуги архітектора, який буде перерисовувати проект вашої квартири.

  Звичайно, ці труднощі можуть налякати кого завгодно. Однак при грамотному підході все розв’язується, адже багато мешканців багатоповерхівок оформили собі сучасну кухню з великими габаритами. Просто виберіть кілька хороших варіантів обстановки, «приміряйте» їх на свої обставини, один-два точно підійдуть.

  Коли всі питання вирішені

  Припустимо, теоретичну частину ви успішно вирішили, тепер приступаємо до ремонту. Перетворити дві кімнати в одну непросто, адже мало зруйнувати непотрібну стіну, треба грамотно створити нову опорну систему. Для цього краще найняти фахівців, які знають, як, що і за чим робиться.

  Всі роботи можна звести до трьох заходах:

 • Реконструкція
 • Чорнова обробка, проведення комунікацій
 • Безпосередньо сам ремонт
 • Провідними є перші два пункти. У процесі реконструкції визначається, як буде виглядати приміщення. Стіну можна знести не повністю, створити подіум і так далі. Розташування комунікацій, з одного боку, повинно бути непомітним, з іншого – легкодоступним. А для ремонту краще вибирати практичні і функціональні матеріали, які можуть мати досить демократичну ціну.

  Окрему увагу приділіть стель і вбудованому освітленню, вони відіграють ключову роль у тому, як буде виглядати кухня площею 20 кв. м. Не спокушайтеся темними фарбами, вони створять відчуття підвалу. Виберіть таку геометрію підсвічування, щоб гарнітур і робочі поверхні добре висвітлювалися, це важливо для комфортної та безпечної роботи.

  Найбільш важливий момент – розстановка гарнітура, решти меблів, розміщення аксесуарів, текстилю. Але це вже зовсім інша історія.

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?

  Кухня 20 кв м – бути чи не бути?