Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Зміст статті:

 • Паризький стиль – у чому його особливості?
 • Як створити кухню в паризькому стилі?
 • Які особливості має інтер’єр кухні в стилі паризького кафе?
 • Як оформити вікна кухні в паризькому стилі?
 • Яким має бути освітлення «паризької» кухні або кухні-кафе?
 • Чим прикрасити «паризьку» кухню?

Паризький стиль – один з найбільш складних. Він містить відсилання до різних історичних епох. В ньому можна знайти стилістичні риси майже всіх основних напрямків. Він поєднує в собі непоєднуване – романтику міського життя і витонченість класики, природну простоту речей і концептуальні нововведення. Якою може бути кухня в паризькому стилі і як створити інтер’єр кухні в стилі паризького кафе? Давайте розбиратися.

Паризький стиль – у чому його особливості?

Паризький стиль прийнято ділити на культурний і богемний. Перший тяжіє до класики, другий виглядає більш сучасно і сміливо.

До особливостей культурного стилю можна віднести:

 • пастельну кольорову гаму;
 • дорогу обробку, в якій переважають натуральні матеріали;
 • розкішні предмети обстановки.

Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Богемний стиль відрізняють:

 • сміливі колірні рішення;
 • неоднорідність у підборі меблів та аксесуарів;
 • велика кількість декору, відтворює французьку дійсність.

У культурному стилі може бути оформлений інтер’єр кухні в паризькому стилі. Богемний стиль підходить для кімнати, стилізованої під сучасне французьке кафе.

Як створити кухню в паризькому стилі?

Найпоширеніший варіант французького інтер’єру – білі або злегка кремові гладкі стіни, рівний білий стелю і світла підлога. Щоб надати класичний антураж приміщення, в нього вводять елементи архітектурного декору – розетки для люстр і стельові карнизи.

Найбільш придатний спосіб обробки стін «паризької» кухні – фарбування або покриття декоративною штукатуркою. Самий популярний матеріал для обробки підлоги – керамограніт, стилізований під мармур або паркет.

Меблі кухні в паризькому стилі обов’язково добротна, натуральна. Колір її, як правило, світлий – на тон світліше або темніше кольору стін.

Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Стиль кухонного гарнітура – неокласика або необароко. Форма гарнітура – лінійна, кутова або острівна.

Планування «паризької» кухні традиційна: в зоні приготування їжі розташовується кухонний гарнітур, в обідній зоні розміщуються стіл і стільці.

Розмежувачами простору між робочою і обідньої зонами зазвичай виступає кухонний острів, невисока перегородка або барна стійка.

Для посилення зонирующего ефекту в інтер’єр кухні в паризькому стилі вводяться подіуми, перепади рівнів стелі, поєднання різних способів обробки підлоги і стін.

Які особливості має інтер’єр кухні в стилі паризького кафе?

Будь-яка кухня-кафе – хоч стилізована під міську закусочну, хоч оформлена як курортний ресторанчик, – містить дві функціональні зони:

 • зону готування або приготування їжі – власне, кухню у буденному розумінні цього слова;
 • зону прийняття їжі – внутрішній зал кафе.

Зону готування від зони прийняття їжі майже завжди відділяє барна стійка, кухня в стилі паризького кафе обов’язково містить цей елемент обстановки.

Під потреби «кафе» може бути задіяна і площу балкона. Власники квартир з великими балконами часто влаштовують на них «приресторанную зону», стилізовану під шматочок паризької вулиці.

Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Для оформлення стін «паризької» кухні застосовуються найрізноманітніші матеріали – від традиційних шпалер до вишуканої венеціанської штукатурки. При виборі матеріалу обробки виходять з стилістики приміщення.

Одна із стін (та, біля якої стоїть обідній стіл) часто робиться акцентной. Можливі варіанти її оформлення:

 • шпалери, що контрастують візерунком або малюнком з основними шпалерами;
 • фотошпалери з відповідним зображенням;
 • «вікно в Париж» – неглибока ніша, оформлена як вікно з видом на яку-небудь з паризьких визначних пам’яток.

Дизайн кухні в стилі паризького кафе вимагає присутності відкритих полиць – для пляшок вина і посуду. Винними полками «начиняють» один з модулів кухонного гарнітура. Полиці з посудом розташовують на вільних ділянках стін (у тому числі, і акцентной).

Стіл «паризької» кухні-кафе обов’язково круглий. Стільці – металеві, «скорчені» або ротангові, плетені. Стіл часто доповнюється скатертиною з багатошарової «спідницею», стільці – плоскими плюшевими подушками.

Безпрограшний варіант обробки підлоги кухні-кафе – кахельна плитка двох контрастних кольорів, укладена способами «вінтаж» або «в шашечку». Такі підлоги у багатьох асоціюються з паризьким «заклади громадського харчування».

Як оформити вікна кухні в паризькому стилі?

У просторій кухні-вітальні, тяжіє до французької класики, будуть доречні «багаті», рясно драпіровані, доповнені ламбрекенами і кистями портьєри.

Вікна невеликий «паризької» кухні повинні виглядати набагато більш лаконічно. Для їх оформлення можна використовувати римські штори, а то і зовсім ролети.

Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Ще один цікавий варіант для просторій кухні-кафе – горизонтальна маркіза (навіс над вікном). Впровадивши в інтер’єр цей традиційний для Франції елемент, ви отримаєте цілком автентичну паризьку «кафешку» – сучасну (зі смугастою маркізою) або стилізовану під минуле століття (з маркізою з яскравим квітковим візерунком).

Яким має бути освітлення «паризької» кухні або кухні-кафе?

Особливим відчуттям затишку французькі кафе зобов’язані особливому освітлення – умиротворяющему, приглушенному і дуже теплому. Таке світло може забезпечити люстра відповідного дизайну або кілька підвісних світильників. Що стосується зони готування, то її освітлення повинно бути яскравим.

Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Чим прикрасити «паризьку» кухню?

Стилеобразующим центром кімнати можуть стати великі круглі годинник. В ідеалі вони повинні зображати який-небудь символ Франції або мати напис французькою мовою. Якщо кухня стилізована під стару Францію, годинник можуть бути штучно зістарені. Вони можуть навіть бути непрацюючими – їх підкреслена декоративність тільки додасть романтики приміщенню.

Кухня в паризькому стилі: шик і витонченість богемна

Інші підходящі для «паризької» кухні та кухні-вітальні аксесуари:

 • зображення французьких пам’яток – мальовані, фотографічні або літографічні;
 • дзеркало – старовинне або стилізоване під ретро-стиль;
 • тематичний (ресторанний) декор;
 • подушки диванні, підлогові (кладуть біля підніжжя диванів і крісел), для стільців;
 • живі та сухі квіти в стильних вазах;
 • кухонна фарфор.