Кухня з еркером — що потрібно врахувати і як це зробити краще

Зміст статті:

  • Що таке еркер і як його використовувати
  • Еркер — домінуюча зона або…
  • Кольори в кухні з терасою
  • Штори в дизайні еркерний кухні — один з найважливіших компонентів
  • Дизайн еркерний кухні — курс на оригінальність

Обіграти эркерное простір дещо складніше, ніж інше приміщення або просту кухню. А сучасні будівлі і новобудови мають у плануванні такий цікавий для дизайну кухні варіант. Бажаний простір, робить кухню великою і зручною, вимагає уваги і продуманість у використанні, ніж і допоможе ця стаття. Ваша кухня з еркером, дизайн та фото якої ви побачите нижче, теж викличе захоплення і бажання якщо не повторити, то хоча б запозичити цікаві елементи і рішення.

Що таке еркер і як його використовувати

Кухня з еркером — що потрібно врахувати і як це зробити краще

В цілому еркер — виступаюча частина приміщення, а в даному випадку — кухні. Конфігурація еркера і його площа можуть бути різними, але загальне у всіх еркерів одне — наявність одного великого або декількох невеликих вікон. Простіше за все підібрати дизайн кухні з терасою, якщо його форма прямокутна, трикутна або дугове, але найбільше мороки з багатогранними еркерами, хоча і результат значно привабливіше.

Кухня з еркером — що потрібно врахувати і як це зробити краще

Перша помилка — зробити його центром уваги і основою для композиції, але насправді краще перетворити його частина інтер’єру, зручно і красиво супроводжує загальний стиль, а також відокремити його в окрему зону і обладнати відповідно: як їдальню, кабінет, бібліотеку або кімнату відпочинку, причому без прив’язки до кухні (або з прив’язкою, як вам заманеться). А хтось наважується зробити його літнім павільйоном і зимовим садом — на здоров’я!

Акули дизайну також радять щодо меблів для еркера не зациклюватися на натуральній деревині або камені. Надайте кухонного гарнітуру на кухні з еркером модний глянець на стильних і насичених кольорах фасадів. Освітлені яскравим сонячним світлом і додатковим штучним освітленням вони стануть окрасою і гордістю вашої кухні. Цікавим буде дизайн еркерний кухні, в якому зони відокремлюються відтінками одного кольору з плавними переходами, без контрастів.

Еркер — домінуюча зона або…

Як вам буде завгодно, хочете, зробіть акцент на еркері, перетворивши його в зручну їдальню, а ні — зробіть там кабінет, чайну кімнату або зелений куточок. Відкиньте шаблони, залишивши особисті переваги. Користуючись лише принципами зонування, реалізуйте свої ідеї і мрії.

До речі, зонування будинку та кухні!

Знову знадобиться ескіз, на якому буде кухня з еркером і водяні комунікації. Так чи інакше, а робоча, обідня зона для відпочинку потрібні, і ось тут в нагоді еркер, щоб відвести йому потрібну і важливу роль, а режисер при цьому — ви самі. Найчастіше еркер служить як їдальня або кабінет. Але деякі щасливчики, у кого мальовничий вигляд з вікон будинку, вирішують, що хочуть милуватися пейзажем коли готують або миють посуд — будь ласка, насолоджуйтеся!

Кухня з еркером — що потрібно врахувати і як це зробити краще

А якщо розміри еркера досить великі, то професіонали радять розділити на зони і його, за обставинами, поєднуючи кабінет з телевізором і диваном для відпочинку та зелений куточок.

Кольори в кухні з терасою

Великі вікна — яскраве освітлення, тому переважні (але не обов’язкові) світлі тони і відтінки, пастельні тони в інтер’єрі будинку вигідно підкреслюються світлом. Важливо пам’ятати, що гра зі світлом — не гра зі стилем, тобто не варто поєднувати протилежні за сприйняттям стилі в різних зонах в одній кухні з еркером: “класик” з “хайтек” або “прованс” з “етно”. Краще обмежитися гармонійними відтінками, перегородками, меблями зонуючим освітленням.

Як зробити еркер практичніше

Питання актуальне, мабуть, для маленьких або однокімнатних квартир. Найбільш вигідним з точки зору використання простору стає еркер, став обідньою зоною з відповідною і для відпочинку меблями, наприклад — з м’яким куточком. Тоді його можна буде використовувати і як кабінет, і як зручну кімнату для прийому гостей.

Штори в дизайні еркерний кухні — один з найважливіших компонентів

Кухня з еркером — що потрібно врахувати і як це зробити краще

Великі вікна вимагають відповідних штор, здатних досить пропускати, а коли потрібно — обмежити світловий потік. Тому гарні штори з фіранками, особливо пошиті під замовлення. Для таких кухонь підходять (перевірено, як видно з фото дизайну кухонь з еркером) рулонні, римські, французькі штори, ламбрекени або витончені жалюзі.

Якщо виникнуть сумніви або труднощі

Це цілком можливо, адже дизайн кухні з еркером складної конфігурації дійсно непростий і навіть може потребувати допомоги з боку. У будь-якому випадку, слушна порада професіонала не тільки не зайвий, але найчастіше і необхідний. А велика кухня — великий простір, яке слід не просто набити меблями і вазами, а організувати зручно, ергономічно і красиво.

А що стосується меблів в кухню-еркер, то краще всього виготовити її на замовлення, з точністю до міліметра, ніж купувати готову і гратися з її розміщенням.

Дизайн еркерний кухні — курс на оригінальність

Кухня з еркером — що потрібно врахувати і як це зробити краще

Так і є, в такий кухні легше створити, ніж у стандартних коробках. Трохи фантазії, трохи пошуку, багато зусиль і праці — і ваша кухня з еркером стане гордістю вашої квартири, свідченням вашого відмінного смаку і справжнім творчим успіхом!