Ламінат на стіну: способи кріплення підлогового покриття при обшивці стін

Ламінат на стіну: способи кріплення підлогового покриття при обшивці стін Ще деякий час тому, на питання, яке покриття використовувати для стін, можна було отримати однозначну відповідь: шпалери, панелі МДФ або пластикові панелі. Зараз вибір дещо розширився. В якості стінового покриття стали використовувати підлогове, початкове призначення якого — покриття підлоги.

Ламінат

Зміст статті

  • Ламінат
  • Посадка на клей
  • На кляймери
  • На дерев’яну обрешітку
  • На алюмінієвий профіль

Ламінат має кілька незаперечних якостей, що дають йому перевагу перед іншими видами покриття. Він набагато міцніше. Так, наприклад, панелі ПВХ ламаються при ударі. Ламінат витримує набагато більші навантаження, так як призначений для підлоги.
Він вбирає менше вологи, тому догляд за ним досить простий. Ось тільки дорожче він, приблизно в два рази.

Перед тим як приступити до монтажу, в якості стінового покриття, слід ознайомитися з наявним підводні камені, які можуть нас очікувати.

Ламінат володіє великою вагою. Тому і поверхня, на яку він буде монтуватися і сам кріплення повинен бути міцним.
Він мало поглинає вологу, але набухає якщо у кімнатах є перепад вологості. В якості кріплення панелей між собою застосовується нижній паз, який має виступ. Це забезпечує швидке і легке з’єднання. З ламінатом все трохи інакше. Досочки оснащуються клинкової замком.
Подібне кріплення володіє хорошою жорсткістю, але не дає можливість використовувати цвяхи або саморізи для монтажу, так як шльопанці будуть перешкодою для щільного закриття і виникнуть зазори, що не додасть естетичності. Перш, ніж закріпити листи, варто описати всі якісні здібності гіпсокартону.

ВАЖЛИВО! Для монтажу ламінату потрібно гладка і міцна основа. Гіпсокартон, який закріплений на штукатурці, запросто відвалиться разом з ламінатом, під його вагою. Краще вибрати інше покриття, або основу. Але, в будь-якому випадку, вирішуйте самі.

Не повинно бути жорсткої фіксації ламінату. Якщо монтаж здійснюється на клей, то шви повинні мати еластичність.
Не допускайте попадання кріплення на замки ламінованих планок.

Посадка на клей

Найпростіший варіант — це змонтувати ламінат на попередньо покриту штукатуркою поверхню або на листи гіпсокартону. Подібна поверхня має необхідної гладкістю і кріпити ламінат на неї можна застосувавши рідкі цвяхи. Після застигання, таке з’єднання володіє необхідною міцністю і еластичністю.
Для основи першого ряду планок ламінату робимо наголос, він не дасть планок сповзти вниз під власною вагою. На саму першу планку слід нанести клей. Робимо це у вигляді хвилі або зигзага.

Далі притискаємо планку якомога щільніше до стіни і тут же, за допомогою рівня, виводимо горизонталь. Це важливо зробити відразу, так як далі планочки будуть лягати так, як лягла найперша з них. Слідом клеїмо другу дощечку. Не слід підбивати досочки. Краще вставити їх під невеликим зламом в замок, замкніть і притисніть до поверхні стіни. Нижню дошку притримуйте при цьому. Укладання робіть так, щоб стики в рядах по сусідству не збігалися.

Ламінат — це одна з різновидів деревно-волокнистої плити (ДВП). І для його кріплення знадобиться клей з безводної основою. Це важливо, тим більше, якщо стіни вирівнюються фанерою або іншим матеріалом, не переносить контакту з водою.

Ламінат на стіну: способи кріплення підлогового покриття при обшивці стін

Допустимо використання паркетного клею. Головне, щоб цей клей не був дисперсійним.
Для клейового кріплення, необхідно забезпечити гладку поверхню. Якщо у випадку з підлогою, деякі нерівності компенсуються підкладкою, то для стінового покриття така можливість відсутня. Клейовий склад, який застосовується при монтажі ламінату, не самий дешевий, тому його наносять тонким шаром, будь-яка нерівність на стіні зменшує площу зчеплення з поверхні, що згубно позначиться на надійності монтажу.

Як тільки поверхня буде вирівняна, на неї необхідно нанести ґрунтовку і після цього просушити.
Після цього наноситься розмітка, яка послужить орієнтиром при монтажі панелей ламінату.

ДОВІДКА! Найбільше поширення отримав малюнок укладання, при якому сусідні ряди зміщуються наполовину.

Перший ряд починають укладати з половини панелі. Клей наносять на зворотну сторону планки, а також на стіну в місці монтажу. Планку притискають до стіни на деякий час, після чого отлепляют, щоб клей обветрился і знову притискають поки клей не схопиться. Ця технологія характерна для всіх типів швидковисихаючого клею. Відмінність тільки в часі на кожну стадію. За даним алгоритмом проклеюється перша лінія, а вже потім і всі інші.

Другий ряд монтують, починаючи з цілої планки, потім знову йде половинка.
Безперечною перевагою цього монтажу є мінімальна втрата корисної площі.

Негативних моментів набагато більше: процес досить трудомісткий, істотний витрата дорогого клею, безводні клейові склади шкідливі. Вирівняні стіни не завжди здатні витримати ламінат.

Увага! Якщо у ваші плани входить монтаж ламінату на невеликій ділянці стіни, то краще відразу зібрати готовий щит на підлозі і в зібраному вигляді приклеїти до стіни.

На кляймери

Ламінат на стіну: способи кріплення підлогового покриття при обшивці стінКлей — не єдиний спосіб, яким можна прикріпити до стіни ламінат. Одним із простих, але вже перевірених способів, є кріплення на кляймери. Кляймер — це спеціальна скоба, покрита цинком. Її призначення — кріплення вагонки, а також ламінату на стелі і стіни.

Існують 2 типу клямеров. Скоба, що має зазубрений виступ. Такий вид кріплення вбивається в дошку і фіксується за допомогою саморізів на решетування або на поверхні стіни;
Скоба, що має плоский виступ. Вона застосовується для притиснення виступаючій частині замку дошки. Для кріплення також необхідні саморізи.

Кляймери мають кілька отворів для кріплення. На краях два однакових, призначені для будівельних скріпок і один в центрі, під цвях або саморіз.
Вибирати кляймер слід по товщині гребінця ламінату, щоб забезпечувалася щільна посадка.

ДОВІДКА! У ламінованих панелей є різні види замків, часом для надійної фіксації клаймера доводиться сточувати поріжок замку, а то й цілком зрізати замок.

На дерев’яну обрешітку

Ламінат на стіну: способи кріплення підлогового покриття при обшивці стінЯкщо стіна має нерівності, безліч різних комунікацій, які ускладнюють процес монтажу, то для кріплення слід використовувати обрешітку.

При монтажі ламінату на обрешітку, виконуються операції, подібні з монтажем вагонки.
Для монтажу каркасу решетування краще використовувати дерев’яні рейки розміром 40 на 40 міліметрів. Відстань між направляючими не повинно перевищувати 60 міліметрів. Перша дошка укладається з упором на рейку. Таким чином вся конструкція отримує стійкість і планки ламінату не будуть просідати від своєї ваги. Подальший монтаж відбувається як і у випадку з рівною поверхнею стіни. Не зайвим буде і плінтус для ламінату.

Плюсом даного монтажу можна вважати додаткову можливість утеплення кімнати, а також шумоізоляцію від інших приміщень. Крім того, даний вид монтажу забезпечує надійність конструкції. Негативний момент — втрата корисного простору.

На алюмінієвий профіль

На деяких сайтах можна зустріти поради, що ламінат можна кріпити на металевий профіль. Настійно не рекомендується цього робити. Профіль, який дуже зручний для монтажу гіпсокартону неприйнятний для ламінату, так як кріпити панелі саморізами для металу незручно. Крім того, ці саморізи з часом розбовтаються і облицювання зіпсуватися. У даному разі не варто економити на часі по підготовці решетування, краще застосувати дерев’яну конструкцію, ніж потім міняти зіпсований ламінат.

ВАЖЛИВО! По суті, для використання ламінату немає особливо жорстких вимог і обмежень. Тим не менш, до питання обробки необхідно підходити з розумом. Нерозумно витрачати фінанси і власні зусилля на те, що не прослужить довго.

Ламінат на стіну: способи кріплення підлогового покриття при обшивці стінОсобливо в наші дні, коли є величезний вибір матеріалів для обробки приміщень.
Ламінат непридатний в приміщеннях, де немає опалення або є висока вологість. Їм не варто облицьовувати легкі перегородки або поверхні, виконані з м’якого матеріалу.
На балконі або лоджії, його звичайно можна використовувати. Але клейове кріплення в таких місцях не підійде, а решетування зменшить і без того невеликий простір. Єдиний спосіб кріплення — кляймери.

Але, в будь-якому випадку, перед тим як почати працювати, продумайте і прорахуйте всі варіанти кріплення ламінату. І вже після цього вирішуйте, як обробити приміщення.