Поширене твердження, що мармолеум — інноваційна розробка сучасного ринку оздоблювальних матеріалів відповідає дійсності лише наполовину. Справа в тому, що виробництво натурального лінолеуму чи можна назвати новинкою — поява технології відноситься до XVI століття. Звичайно, цей процес зазнав значних трансформацій, але суть залишилася незмінною — підлогове покриття виготовляється тільки з натуральних «інгредієнтів».

Колірна палітра різноманітна мармолеум

Зміст

 • Склад і технічні характеристики
  • Форма випуску
  • Класи мармолеум
 • Трохи про мармолеуме Forbo
 • Технологія укладання мармолеум
  • Укладання плитки «клік»
  • Настил рулонного мармолеум
  • Укладання панелей
 • Догляд за мармолеумом
 • Фото підбірка інтер’єрів
 • ? Склад та технічні характеристики

  Натуральний лінолеум — мармолеум цінний насамперед тим, що складається лише з природних компонентів. В якості сировини виступають смоли хвойних дерев, лляна олія, крейда, деревне борошно та кора коркового дуба. Фарбування дозволяє отримувати безліч колірних і текстурних варіантів і висуває цей матеріал на перше місце по частині декоративних можливостей. Ознайомившись з представленим асортиментом, переконатися в цьому не складе праці — різноманіття варіацій виконання дійсно вражає.

  Унікальна технологія нанесення малюнка по всій товщині сприяє збереженню яскравості фарб протягом тривалого часу.

  Що стосується технічних характеристик, то і тут мармолеум вибивається в лідери. Важко знайти підлогове покриття з настільки бездоганною репутацією». Крім вищезгаданої екологічності, необхідно відзначити і інші, не менш корисні властивості.

  Натуральний лінолеум має масу достоїнств

  Наприклад, натуральний лінолеум легко миється, не притягає пил, не боїться впливу хімічних речовин, перепадів температур і високої вологості і здатний справно справлятися з покладеними на нього обов’язками не менше 35 років. Саме тому мармолеум — для кухні оптимальне рішення, яке припаде до душі шанувальникам продукції преміум класу.

  Перелік плюсів доповнюють бактерицидні і звукоізоляційні якості, здатність витримувати 160 кг/кв. см, негорючість і простота укладання.

  Мармолеум — тепле і безпечне підлогове покриття

  Тим не менш, навіть найдосконаліші підлоги не позбавлені маленьких недоліків. У нашому випадку — це крихкість, що потребує особливої уваги при транспортуванні.

  ? Форма випуску

  Екологічний лінолеум випускається у формі рулонів, панелей і плитки. Близько 80% від загального виробництва становить випуск рулонного мармолеум.

  Рулонний мармолеум характеризується стандартною шириною — 2 метра, тоді як товщина варіюється від 2-х до 4-х мм залежно від класу вироби. Плитка має розміри 50х50 або 30х30 см, панелі — 90х30 див.

  Мармолеум у вигляді плитки

  Варто відзначити, що плитка за способом монтажу підрозділяється на зразки, приклеивающиеся з допомогою клею і екземпляри, орієнтовані на сухе нанесення, забезпечені замковим механізмом. Плитка допускає створення цікавих малюнків і мозаїчних композицій — було б бажання і наявність часу. А ще під плитку можна укладати «тепла підлога», єдина умова — температура нагріву не повинна перевищувати 27 градусів.

  ? Класи мармолеум

  Товщина кольорового візерункового шару може змінюватись, відповідно з цим прийнято розрізняти наступні класи натурального лінолеуму:

  • 21-23 клас. Товщина покриття, призначеного для приміщень загального призначення, становить 2 мм;
  • 31-33 клас. Товщина лінолеуму, здатного витримувати великі навантаження, 2,5 див. Використовується в промислових приміщеннях;

  При виборі мармолеум враховуйте класову приналежність

  • 41-43 клас. Товщина 3 мм і більше допускає застосування цього матеріалу в місцях з максимальною прохідністю (готелі, вокзали, лікарні).

  Вартість мармолеум залежить від класової приналежності — чим вищий клас, тим дорожче матеріал.

  ? Трохи про мармолеуме Forbo

  Не можна не сказати про виробників якісної продукції, точніше про одну з виробників, репутація якого не залишає сумнівів. Торгова марка Forbo, що спеціалізується на виробництві підлогових покриттів, була заснована в 1928 році. Філії компанії розташовані в 40 країнах Євросоюзу, продукція бренду пізнавана і шанована завдяки високій якості, підтвердженим численними сертифікатами.

  Мармолеум forbo відповідає всім необхідним екологічним стандартам, що доводять тести 7 провідних лабораторій світу: Environmental Quality Mark (Нідерланди), Ecolabelling Trust (Нова Зеландія), Good Enviromental Choice (Австралія), SMART (США), UZ 56 (Австрія), Nordic Swan Label (Північна Європа) і Nature Plus (Німеччина).

  Мармолеум forbo — бренд перевірений часом

  Особливо популярний мармолеум forbo «клік», оснащений запірним механізмом технології Aquaprotect. Випускається таке покриття у вигляді дошки або плитки на основі пробки і вологостійкої NDF, яка покрита спеціальним захисним шаром Topshield.

  Якість мармолеум forbo підтверджено тестами

  Різноманіття колірних варіацій і узорів надають можливість настилати унікальні в художньому плані підлоги. Мармолеум forbo не боїться кігтів домашніх вихованців, тонких жіночих шпильок і важкої взуття. Відтерти з нього жуйку або плями фарби не складе праці. Недарма покриття отримало звання «невбиваного» — там, де ламінат, паркет, пробкова дошка або ковролін будуть безнадійно зіпсовані, мармолуем буде служити і радувати бездоганним зовнішнім виглядом досить довго.

  ? Технологія укладання мармолеум

  Монтаж мармолуема, як вже було зазначено, особливих труднощів не являє. Проте ознайомитися з деякими технологічними хитрощами все ж не завадить.

  Укладання мармолеум труднощів не представляє

  Матеріал повинен акліматизуватися — дайте мармолеуму відлежатися в приміщенні, де будуть проходити роботи (не менше доби). Поки покриття «звикає» до незнайомій обстановці слід подбати про заснування, яке повинно бути чистим, рівним і сухим.

  ? Укладання плитки «клік»

  Плитковий мармолеум замкового типу укладається на підкладку з поліетилену, настилаемой внахлест (20 см). Це необхідно для виключення утворення конденсату.

  Це важливо!
  Монтаж мармолеум «клік» не припускає використання клею, тобто укладання проводиться плаваючим способом.

  Компоненти з’єднуються один з одним методом «паз-гребінь». Першу плитку укладають, відступивши від стіни на 1 см — паз повинен дивитися в протилежний від стіни бік, а гребінь, навпаки повинен бути направлений до стіни. Наступні зразки вставляють по відношенню до першої плитці під невеликим нахилом.

  Укладання плитки

  Другий ряд укладається також під нахилом. Не забудьте сформувати компенсаційний шов, підклавши під плитку брусок. Після монтажу інших плиток бруски вилучаються, замки замикаються.

  Після завершення роботи над четвертим поруч перевірте відстань від стіни до плиток і паралельність рядів. При монтажі заключного ряду, зніміть частину паза, нанесіть на плитку трохи клею і підбийте брусом. Зазор між плиткою й стіною закривають плінтусом.

  ? Настил рулонного мармолеум

  Рулонний мармолеум рекомендується для настилу у великих приміщеннях. Технологія нічим від монтажу напівкомерційного або комерційного лінолеуму не відрізняється. Обов’язкових умов дві: чисте підставу, без слідів масла і фарби, і застосування спеціального клею, призначеного для роботи з даним матеріалом. Всього лише дві умови для отримання красивого і міцного підлоги.

  Чорнове основа повинна бути чистим і рівним

  ? Укладання панелей

  Панельний мармолеум завоював прихильність споживачів за швидкість укладання. Його навіть називає «швидким підлогою» — процес займає в два рази менше часу, ніж монтаж традиційної плитки чи паркету.

  Це важливо!
  Слід врахувати, що панельний мармолеум вимагає дбайливого й уважного ставлення — матеріал, який легко тріскається і деформується.

  Пильну увагу слід приділити засувок для кріплення — тонкі шипи, розташовані на торцевих і бічних гранях, недосвідчений укладальник ненароком може пошкодити.

  Монтаж панелей

  ? Догляд за мармолеумом

  Щоб уникнути появи подряпин під час машинної збирання не рекомендується використовувати пади роторної машини або жорсткі щітки. Ручне прибирання проводиться без участі абразивних губок.

  Найбільш ефективна суха чистка, при наявності складних плям — вологе прибирання із застосуванням нейтральних миючих розчинів. Для підтримки презентабельного зовнішнього вигляду фахівці рекомендують мантейнеры — спеціалізовані засоби для догляду за твердими поверхнями.

  Мармолеум не любить абразивів і жорстких щіток

  Мармолеум — прекрасне покриття, яке перетворює ваш будинок, дозволяючи реалізувати будь-які дизайнерські задуми, а переконатися в цьому допоможе представлена фото підбірка.

  ? Фото підбірка інтер’єрів

  Мармолеум: фото №1

  Мармолеум: фото №2

  Мармолеум: фото №3

  Мармолеум: фото №4

  Мармолеум: фото №5