Марокканська штукатурка: підбір і технологія

Марокканська штукатурка: підбір і технологіяДосить часто людина потребує оновлення. Це стосується не тільки власного капіталу, але і навколишнього оточення і предметів. В такому випадку, можна зайнятися інтер’єром житла або кімнати. Коли старі і непримітні шпалери та меблі вже набридли, на зміну повинні прийти нові рішення, які допоможуть урізноманітнити таку обстановку.

 

Марокканська штукатурка буде відмінним варіантом для того, щоб правильно і красиво підібрати оформлення, а так само познайомитися з новими технологіями в рішенні інтер’єру.

Марокканська штукатурка: підбір і технологія

Особливості матеріалу

Щоб точно визначитися з вибором такої новинки, необхідно знати деякі особливості і характерні риси цього стилю.

Перше, і головне, що варто відзначити — поверхня, з якою можна працювати в даному випадку.

Марокканська штукатурка: підбір і технологія

В даному випадку, можна наносити штукатурку на абсолютно різну поверхню. Єдине, про що потрібно подбати в такому випадку — підготовка. Підготовчий етап відноситься до найбільш важливого, так як саме від цього залежить кінцевий результат.

Де ж купити таку штукатурку? Даний матеріал можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Зроблена штукатурка у вигляді порошку. Під час використання потрібно додати воду, після чого розчин повинен постояти 30 хвилин.

Марокканська штукатурка: підбір і технологія

Щодо особливостей і характеристик, то можна виділити наступне:

Також рекомендуємо прочитати:Декоративна штукатурка в коридорі (8 фото)
Нанесення декоративної штукатурки Шуба (відео)
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

 • Матеріал не піддається деформації навіть через досить тривалий термін;
 • Є екологічно чистим матеріалом;
 • Не піддається впливам з боку механічних факторів;
 • Використання яскравих кольорів робить інтер’єр привабливим і оригінальним;
 • З допомогою нанесення узорів, можна передати все особливість східного стилю.
 • Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Так само, до особливостей такої штукатурки можна віднести ідеальний і глянсовий блиск всій поверхні. Даний ефект можна досягти за допомогою застосування лаку або воску, який володіє захисними властивостями.

  Марокканська штукатурка в інтер’єрі квартири (відео)

  Традиційний вигляд

  Таделактом прийнято називати традиційну штукатурку, яка хащ використовується для обробки стін в східних країнах. Отримати таку суміш досить легко. Але добути потрібні матеріали буде досить важко, так як вони знаходяться безпосередньо в Маракеші.

  Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Для виготовлення розчину необхідно використовувати спеціальну вапно, а так само застосовувати пісок. Перевагами таких матеріалів є натуральний склад, який не містить в собі шкідливі синтетичні добавки або ж барвники.

  Таделакт бере свій початок ще з давніх часів, але не втратив актуальності навіть на сьогоднішній день.

  Раніше будівельники активно використовували таку технологію, так як робота не вимагала великої кількості часу і зусиль, а з матеріалів не потрібні дорогі речовини або добавки.

  Така штукатурка служила основою для виготовлення ємностей, в яких могла перебувати чиста питна вода. Досить часто таделакт застосовувався і в оформленні приміщень і будівель, в основному, таку техніку можна було побачити на стінах або підлозі.

  Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Особливістю такого традиційного виду є те, що за допомогою штукатурки можна створити абсолютно будь-яку форму на власний смак і розсуд. Досить часто технологія використовується для створення різних предметів в інтер’єрі, наприклад, для виготовлення раковин або ванною.

  Секрети технології

  Ті, хто вже знайомий з такою технологією як марокканська штукатурка, знають, що такий вид відрізняється досить яскравими і насиченими колірними відтінками.

  Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Але як добитися такого ефекту:

 • Основний секрет полягає в тому, що до складу цього розчину входить особливий пігмент, що і робить колір таким виразним.
 • Для того, щоб домогтися змісту даного пігменту, не потрібно вдаватися до особливих технік.
 • Все, що необхідно зробити в такому випадку — змішати кілька відтінків, в результаті чого і виходить такий яскравий тон.
 • На сьогоднішній день, багато сучасних виробників використовують дану технологію, так як вона дійсно здатна надати насичених відтінків в дизайн багатьох інтер’єрів.

  Стосовно технології, то у даному випадку такого процесу потрібно навчатися досить довго. У східних країнах секрет нанесення марокканської штукатурки передається з одного покоління в інше.

  Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Багато хто відзначає, що дане покриття володіє водовідштовхувальним ефектом. Такого результату можна досягти в тому випадку, якщо зробити нанесення невеликого шару оливкової олії. Завдяки реакції лужного середовища, поверхня швидко приймає всі необхідні властивості.

  Весь процес покроково

  Як вже було зазначено вище, декоративна штукатурка може наноситися на ретельно оброблену поверхню. Перевагою є те, що працювати можна навіть із гіпсокартонними стінами.

  Щодо підготовки поверхні варто відзначити, що найкраще обробити стіну невеликим шаром клею, який найчастіше використовується для кріплення плитки. В такому випадку, матеріал буде триматися краще.

  Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Після цього необхідно приступати до роботи з штукатуркою:

 • На поверхню наноситься перший шар, який повинен просохнути протягом доби. В результаті попередньою обробкою клеєм, матеріал буде краще виглядати і вирівнюватись на поверхні.
 • Після того, як штукатурка висохла, необхідно нанести другий шар. Як у першому, так і в другому випадку.
 • Робити це потрібно за допомогою металевого інструменту — шпателя. Для обробки дефектів краще використовувати шпатель з пластмаси.
 • Після того, як всі верстви просохли і позбавилися від вологи, штукатурку необхідно ущільнити і затерти з використанням гладких каменів.
 • Після цього необхідно взяти мило (затирочное), і за допомогою м’якої кисті обробити поверхню. У цьому випадку поверхня буде володіти водовідштовхувальними характеристики. Перевагою буде і глянсовий блиск, який утворюється в кінцевому результаті.
 • Є й деякі нюанси, які необхідно враховувати у роботі з таким матеріалом. Наприклад, для того, щоб штукатурка висохла, і кожний шар прийняв правильну форму, необхідно приблизно 10-11 годин.

  Марокканська штукатурка: підбір і технологія

  Щоб матеріал не піддавався пошкоджень і деформацій з боку впливу багатьох факторів, необхідно використовувати спеціальні захисні речовини у вигляді воску або ж масла.

  Як наносити марокканську штукатурку (відео)

  За допомогою такої техніки можна створити неповторний і унікальний інтер’єр, використовуючи власні уподобання і бажання формування поверхні.

  Галерея: марокканська штукатурка (20 фото)