Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічність

Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічністьЧим однозначно краще машинний спосіб, так це термінами виконання робіт. Ремонт великих об’єктів не доводиться розтягувати на тривалий час, так як машинний метод дозволять виконувати обробку стін дуже швидко.

Машинний спосіб хороший тим, що заміс йде не руками робітників, а апаратом, і наносить штукатурку апарат. А значить, головне для робочого – навчитися управляти машинкою.

В чому особливість

Новітні розробки залишили не доля ручної спосіб нанесення штукатурки на поверхню стін. Машинний спосіб став не просто гідною альтернативної ручного, він призвів до істотної економії оздоблювального процесу.

Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічність

Так як штукатурка при машинному способі створює ідеально рівну, гладку поверхню стін, економиться сам штукатурний розчин. Економія суміші здійснюється за рахунок того, що вона насичується повітрям, виходить, що підвищується її обсяг. Вважається, що нанесення трьох рівномірних шарів на поверхню заощадить приблизно 9 кг суміші на 1 квадратний метр.

Плюси і мінуси

Плюси машинного способу:

Також рекомендуємо прочитати:Плюси і мінуси механізованої штукатурки стін
Як навчитися шпаклівці
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

 • Трудомісткий процес ручного замішування змінюється простим механічним;
 • Так як йде постійне змішування з водою, суміш має однорідну консистенцію, завдяки чому на стіні не утворюються різного роду нерівності;
 • Робота проста, керувати машиною не складно;
 • Як результат – рівна, якісна обробка стін.

Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічність

Що ж стосується мінусів, то він один – машина для нанесення штукатурки коштує дорого. Але можна взяти її в оренду, якщо ви виконуєте обробку стін не дуже великого приміщення.

Машина для штукатурки стін

Все залежить від цілей, які ви переслідуєте. Для обробки стін квартири і зовсім не має сенсу купувати дорогий апарат. Простіше взяти його в оренду. Якщо ви збираєтеся не раз і не два виконувати подібні роботи, або ж ви заробляєте на них, то апарат краще придбати, якісний і, по можливості, багатофункціональний.

Характеристика апаратів для машинної штукатурки:

 • Обладнання Knauf відрізняється малими габаритами і багатофункціональністю, так як це машина може не тільки здійснювати нанесення штукатурки, але і фарбувати стіни. Дуже вигідне вкладення в бренд із завидною репутацією.
 • Афаліна ШМ 30 – а цю машину для штукатурки відрізняють великі розміри, але і функціонал у неї значний. Апарат може багато чого, що раніше робили своїми руками: шпаклювати, штукатурити, робити наливні підлоги.
 • RFTRitmoM – дуже компактне обладнання, з ним впорається один чоловік. Він також може не тільки штукатурити, але і шпаклювати, а також наносити на стіни водно-дисперсійні фарби.
 • Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічність

  Якщо ж ви замовник, і роздумуєте, запросити для роботи штукатурів, які роблять все вручну або майстрів з апаратом, то все залежить від ваших фінансових можливостей. Розцінки на машинну штукатурку дуже високі, хоча все залежить і від апарату, яким користуються майстри.

  Машини для штукатурки стін (відео)

  Що краще – машинне або ручне штукатурка?

  Питання, яке нанесення штукатурки краще, машинне або ручне, і досі вимагає відповідей. Але найчастіше сперечаються ті, хто говорить про невеликі обсяги обробки.

  Судіть самі:

  • Машинний спосіб дозволяє заощадити 40% коштів, в основному, на суміші, але якщо ви самі штукатурите, і ваш апарат;
  • Якщо ви замовляєте робітників, то суміші, звичайно, буде потрібно менше, але оплата праці зросте, так як ви платите за експлуатацію дорогого обладнання.

  Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічність

  Майстри, які працюють вручну, беруть гроші не за обсяг роботи, а за кількість робочих днів. І ця сума може бути завищеною. Робітники ж, які використовують машину для штукатурки, справляються набагато швидше.

  Відгуки на суміші

  Важливо і те, які суміші ви вибираєте. Прочитайте відгуки, рекомендації майстрів, і зрозумієте що вам треба.

  Види сумішей для штукатурки:

 • Цементна. Вона складається з цементу, який грає роль в’язкої основи, і піску – наповнювача. Цінник на такий матеріал не високий, а міцність хороша. Цементну суміш вибирають дуже часто, але є у неї і мінуси. Наприклад, нанесення її на поверхню стін не завжди дає хороше зчеплення з бетоном. Та ще й ремонт з такою сумішшю вважається брудною.
 • Гіпсова. Дуже зручно працювати з такою сумішшю – пилу і бруду майже немає, вона швидко висихає, легко лягає на поверхню стін, не розтріскується. Стіни з газобетону зазвичай штукатуряться такою сумішшю. Правда, це суміш не підійде для стін кімнати з високою вологістю.
 • Машинна штукатурка: швидкість, простота, економічність

  Цементно-вапняна суміш — хороший матеріал для приміщень з фактично будь мікрокліматом. Рідку суміш можна наносити будь-яким шаром, але не завадило б використати для більшої міцності армуючу сітку. Працювати потрібно в респіраторі і рукавицях.

  Машинна штукатурка стін (відео)