Паркетну підлогу, виблискує під променями сонячного світла… Гра відблисків наповнює простір теплом і створює особливу атмосферу. Чи варто відмовлятися від привабливої можливості прикрасити будинок підлоговим покриттям, що свідчить про бездоганний смак? Але щоб підлоги залишалися такими ж красивими і радували погляд пишністю деревної текстури необхідно за ними доглядати. І мастика для паркету — один із способів захисту і підтримки первозданного вигляду паркетної дошки. Зміст

 • Призначення мастики
 • Нюанси вибору
 • Різновиди мастики для паркету
 • Особливості нанесення
 • ? Призначення мастики

  Мастика для натирання паркету виконує кілька важливих функцій. По-перше, дозволяє ефектно підкреслити красу деревної текстури. По-друге, надати підлозі блиск, який не тільки перетворює «грунт під ногами», але і допомагає візуально розширити приміщення, наповнити його повітрям і світлом. По-третє, мастика охороняє дерево від передчасного зносу, негативного впливу надмірної вологи і появи плям.

  Мастика підкреслює красу підлогового покриття

  Також необхідно відзначити, що поверхня, оброблена мастикою, невибаглива у догляді — мити її легко і просто. Таким чином, ми з допомогою одного засобу отримуємо подвійний результат — захищаємо підлогу і надаємо йому розкішний вигляд.

  ? Нюанси вибору

  Представлений на ринку асортимент мастик досить широкий, тому перед покупкою варто трохи підготуватися — заручитися інформацією по темі. Мастики можуть розрізнятися за умовами застосування, призначенням і технічними характеристиками. Прийнято виділяти 2 великі групи. Перша група використовується при укладанні паркету, друга — призначена для догляду за підлоговим покриттям в процесі експлуатації.

  Мастика захищає підлогу від забруднень

  Мастики першої групи забезпечують максимально міцне зчеплення паркетної дошки з підставою і являють собою клеючі розчини, які бувають гарячими або холодними.

  Це важливо!
  Термін служби мастик, що використовуються при укладанні паркету — 15-20 років.

  Є склади, орієнтовані на обробку бічних граней паркетних плашок і просочення швів. Найчастіше подібні засоби виготовляються на олійно-воскової базі.

  В основі холодних мастик — розчинники (етилацетат, бензин, уайт-спірит). Твердіння обумовлено процесом випаровування розчинника, тому займає в середньому 2 дні. Циклювати і шліфувати свіжоукладений паркет дозволяється лише на 3 день після нанесення холодної мастики.

  Шліфувати паркет можна лише через 3 дні

  Гарячі мастики, що складаються з бітумів і каучуків, незамінні при монтажі набірного паркету. Основна їх перевага — швидке затвердіння. Підлогу готовий до навантажень вже через кілька хвилин після обробки. Незважаючи на дану обставину, гарячі мастики використовуються рідше, тому що при недостатньо обережному відношенні велика ймовірність загоряння та отримання опіків.

  Це важливо!
  Робоча температура гарячих мастик — 160-180 градусів.

  До того ж потрібна ретельна підготовка робочої області — спеціально відведена територія для підігріву розчину і ємність для його транспортування до місця монтажу, що, звичайно, не зовсім зручно.

  Якщо виникла потреба в розведенні густої мастики, то необхідно додавати тільки той розчинник, який використовувався при виготовленні. Уважно читайте інформацію про склад на етикетці. Використання іншого розчинника призведе до повної втрати мастикою клеючих властивостей.

  Перед нанесенням уважно читайте етикетку

  Для любителів економити зазначимо, що будь-яку, як гарячу, так і холодну, мастику можна виготовити самостійно. Численні форуми і тематичні інтернет-майданчики — вам в допомогу. Однак, врахуйте, дотримання пропорцій, правил протипожежної безпеки та послідовності робіт — обов’язкова умова.

  ? Різновиди мастики для паркету

  Якщо говорити про захисно-облагороджує групі, то такі мастики поділяються на:

  • водорозчинні;
  • водоемульсійні;
  • воскові;
  • скипидарні.

  Водорозчинні, як стає зрозуміло з назви, розводять у воді. Така мастика доцільна для натирання міцного дубового паркету, який найбільш стійкий до впливу вологи.

  Водорозчинна мастика хороша для дубового паркету

  Тим не менш, це не означає, що водорозчинні мастики для обробки паркету з інших порід деревини не підходять. Дуже навіть підходять, єдина умова — зменшити кількість доданої води і тим самим надати розчину підвищену в’язкість.

  Це важливо!
  Зважаючи особливої чутливості букового та березового паркету до рідких середовищ, натирати їх водорозчинними мастиками не рекомендується.

  Перед тим як приступити до нанесення мастики уважно прочитайте інструкцію. Багато цим чомусь нехтують, а даремно. На невеликій етикетці розміщується часом цінна інформація, наприклад, про те, що новий паркет необхідно натирати в 2 шари, а старий — в один.

  Водоемульсійні мастики універсальні і однаково добре підходять для обробки соснового, кленового або вишневого паркету. Склад включає речовини, найкращим чином очищають поверхню і оберігають від появи небажаних плям. В залежності від консистенції водоемульсійні мастики поділяються на пастоподібні, рідкі і тверді.

  Мастики бувають рідкими, твердими і пастоподібними

  Воскова мастика для паркету містить розчинник, воскове речовина і різноманітні добавки. Якщо ви хочете додати підлозі блискуче сяйво і підкреслити природну досконалість, то така мастика впорається з поставленим завданням найкраще. Але у випадку, якщо паркет настилають при безпосередній участі бітумних складів, воскову мастику використовувати не можна.

  Скипидарні (безводні) мастики зручні тим, що пропонуються споживачам в готовому вигляді — розводити не потрібно. Оптимальні для обробки підлоги, схильних до вбирання рідини, наприклад, з берези або бука.

  ? Особливості нанесення

  Водоемульсійну мастику перед нанесенням необхідно ретельно перемішати. Краще використовувати для цього кисть з щетиною середньої жорсткості. Через 5-6 годин після обробки залишки мастики видаляють м’якою тканиною і залишають на 2 години. Потім наносять другий шар.

  На новий паркет мастика наноситься в 2 шари

  Воскову мастику зручніше наносити плоскою кистю. Особливу увагу приділіть вирівнювання складу — від цього буде залежати ступінь довговічності захисту.
  Скипидарна мастика також наноситься в 2 шари. Другий шар наносять після висихання першого. Натирання здійснюється за допомогою спеціальної щітки.

  Мастика допоможе підкреслити і зберегти красу вашого підлоги

  Незалежно від різновиду обраної мастики, перед обробкою паркет необхідно підготувати — мастика наноситься на чисту, знепилену, суху поверхню.
  Використання мастики для паркету дозволить вам не тільки пишатися красою деревного підлоги, але і надовго її зберегти. Регулярна турбота — важлива умова, що полегшує догляд і подовжує термін експлуатації вашого статі.