З кожним днем на ринку з’являються все нові матеріали для будівництва будинків. Не так давно вважалося, що краще всього будувати будинок із цегли, ну або з колоди. Зараз можна зводити споруди з клеєного бруса, щитів, панелей, блоків. Кожен з цих матеріалів має свої плюси і свої мінуси. Брусові будинки не припускають обробки, будинки з цегли та блоків можна доповнити сайдингом або штукатуркою. У цій статті ми детально розглянемо зведення будинку з СИП -панелей і його обробку.

Вибір матеріалів для оздоблення фасаду будинку з СИП-панелей

Зміст статті

 • 1 Вибір матеріалів для оздоблення фасаду будинку з СИП-панелей
  • 1.1 Фасадна дошка
  • 1.2 Сайдинг з фіброцементу: основні марки
   • 1.2.1 «Роспан»
   • 1.2.2 «Латонит»
   • 1.2.3 «Энтернит»
   • 1.2.4 «Ничиха»
  • 1.3 Клінкерна плитка
  • 1.4 Штукатурка
  • 1.5 Фасад з ЦСП
  • 1.6 Фанера з подальшим фарбуванням під фахверк
  • 1.7 Фасад з дранки
  • 1.8 Сайдинг на основі панелей OSB
 • 2 Відео

Сучасна промисловість випускає безліч матеріалів для оздоблення фасадів

Останнім часом велику популярність стали набувати будинку з СИП-панелей. Це не дивно. Такі конструкції дозволяють не тільки швидко звести будинок, але також допомагають економити на утепленні будинку і його обробці. Стіни у будинку виходять рівні, тому зовнішня обробка будинку спрощується.

Будинки, виконані з використанням СІП-панелей, не вимагають усадки, а це означає, що виробляти обробку можна відразу після їх зведення. Облицювання панелей необхідна для того, щоб захистити конструкцію від впливу вологи, сонячних променів, розведення цвілі. Додаткова обробка фасадів зробить будинок тепліше і привабливіше.

Фасадна дошка

Обробку СІП-панелей можна зробити за допомогою фасадної дошки. Цей матеріал може бути виконаний з модрини, берези, сосни. Дошки можуть бути довгими, короткими, з імітацією бруса.

Схема пристрою стіни, облицьованої фасадної дошкою

Варто сказати про те, що така обробка СІП не з дешевих, тому варто заздалегідь прорахувати доцільність такого фасаду.

Фасадну дошку обов’язково потрібно буде покривати спеціальними антисептичними і вологостійкими засобами.

Сайдинг з фіброцементу: основні марки

Це досить новий вид матеріалу. У порівнянні зі звичними видами сайдинга він має ряд переваг для обробки вентильованих фасадів. Є кілька видів фиброцементного сайдинга.

Схема монтажу фиброцементного сайдинга на фасад будівлі
«Роспан»

Простіше кажучи фіброцементний сайдинг – це панелі, які складаються з цементу, мінеральних наповнювачів і целюлозної маси. Вони вважаються екологічно чистими, тому що в складі немає азбесту. Для міцності панелі обпікаються в спеціальних печах при тиску 7 атмосфер.

У складі «Роспан» знаходяться три шари: грунтовка, зверху фарба фінського виробництва і силіконовий шар. Фарба є дуже якісною і дозволяє захистити СІП-панелі від вицвітання і впливу вітру і вологи.

Фурнітура, яка знадобиться для монтажу фиброцементного сайдинга

Силіконовий шар допомагає зберегти первозданний вигляд фасаду. Монтаж «Роспан» здійснюється на металеву обрешітку з створенням вентильованого фасаду.

«Латонит»

Сайдинг російського виробництва. Можна з упевненістю сказати, що він не поступається закордонним аналогам. Цей сайдинг виробляється по закордонних технологіях, на імпортному обладнанні. В каталозі можна знайти не тільки незабарвлені панелі, але і будь-які кольори.

Пристрій фасадного сайдінга «під камінь»

До переваг цього матеріалу можна віднести хорошу стійкість до механічного впливу, стійкість до корозії, прийнятну вартість. Якщо вибирати чим оздобити фасад недорого, то варто звернути увагу на цей матеріал.

Головна перевага латонита — це стійкість до механічних впливів.

«Энтернит»

Досить дорогий матеріал, який виробляється в Бельгії. Він складається з цементу, піску, води і повітря. Ці компоненти поєднані хімічним складом. Панелі ентерит надійні і довговічні, а ще можуть називатися самими екологічно чистими в лінійці подібних товарів.

«Ничиха»

Це ще один з лідерів на ринку фиброцементного сайдинга. Популярність він має тому, що в асортименті можна знайти величезну кількість варіантів для обробки фасаду. Ничиха довговічний і надійний матеріал.

Схема монтажу утеплювача та сайдинга на фасад будівлі

Зовнішня обробка будинку з фіброцементні сайдинг виконується досить просто. Потрібно уважно прочитати інструкцію до конкретного виду облицювання. Особа і дихальні шляхи необхідно захистити окулярами і маскою респіратором.

Добре, якщо частини фасадної облицювання будуть вже порізані. Якщо ні, то роботи по різанню слід проводити на вулиці, так як утворюється багато пилу. Кріпляться панелі на саморізи. Верхній ряд облицювання закриє всі шви.

Клінкерна плитка

Чим обробити фасад, щоб він був красивий? Клінкерною плиткою. Оздоблення будинку з СИП-панелей за допомогою клінкерної плитки є дуже популярним способом за кордоном. Це не дивно. На багато видів облицювання дають термін служби 10 — 15 років, клінкерна плитка прослужить від 30 років і більше. У Німеччині є цілі квартали, зовнішнє облицювання яких виконана за допомогою плитки.

При виборі цього матеріалу слід звернути увагу на кілька моментів:

Сьогодні популярна клінкерна плитка під цеглу»

 • Розмір. Зазвичай плитка має розмір 240 на 71мм, але багато виробників відступили від цього правила. У продажу можна зустріти 240 на 113, 295 на 114 та інші. Потрібно це враховувати при розрахунку;
 • Порахувати кількість необхідної клінкерної плитки потрібно заздалегідь. Плитка виготовляється з натуральних компонентів, тому колір може відрізнятися у різних партій;
 • Фактура. Зовнішнє облицювання будинку може бути виконана гладкою плиткою, з піском, хвилями, глазур’ю;
 • Велике значення мають допоміжні матеріали при установці плитки. Затирка і клей повинні бути якісними. Слід звернути увагу на те, щоб клей підходив для цього типу плитки.

  Схема укладання клінкерної плитки на фасад житлового будинку

Звичайно, встановити плитку можна і самостійно, але якщо немає впевненості у своїх силах, то довірити це потрібно професіоналам.

Клінкерну плитку часто використовують і для внутрішньої обробки приміщень.

Штукатурка

Дуже часто відповіддю на питання «чим оздобити фасад» стає штукатурка. Штукатуркою проводити роботи досить просто, якщо знати як. Фасадна штукатурка буває декількох видів: акрилова, силікатна, цементна і силіконова.

На ринку можна знайти сотні видів декоративної штукатурки

Найбільшою популярністю користується цементна штукатурка. Вона недорога, легко наноситься, має більшу міцність і стійкість до механічних пошкоджень, служить довго, фасад з таким покриттям дихає.

З мінусів можна назвати те, що цементна штукатурка дуже бідна на різноманітність кольорів. Силікатну штукатурку теж можна назвати досить добре підходящим матеріалом для обробки фасаду. Вона складається з натуральних компонентів, які зв’язуються між собою рідким калієвим склом. З мінусів можна назвати високу вартість.

Акрилову штукатурку краще всього використовувати в місцях з підвищеною вологістю: у ставків, річок, в тіні лісів. Але й у цього покриття є свій мінус: швидко вицвітає. Штукатурка на основі силікону підійде для виконання практично будь-якого виду робіт по оформленню фасаду. Вона довговічна, надійна, серед палітри у виробників можна знайти 200 варіантів кольору.

Схема нанесення декоративної штукатурки на фасад каркасного будинку

Загальним правилом для використання будь штукатурки для облицювання є використання якісного матеріалу. Більшість будівельників рекомендують штукатурки фірми «Церезіт».

Фасад з ЦСП

Фасад такого виду являє собою цементну плиту зі стружками і хімічними добавками. До безперечних плюсів такого покриття можна віднести їх розмір.

Облицювання невеликого будинку займе кілька годин. Крім цього матеріал є екологічно безпечним: в ньому немає шкідливих добавок, його легко різати, дуже стійкий до впливів навколишнього середовища, пожежобезпечний. Мінусом фасаду з ЦСП є монтаж.

Схема кріплення ЦСП до фасаду житлового будинку

Одній людині неможливо підняти плиту з-за її тяжкості. До того ж плити йдуть на вигин, якщо піднімати їх з одного боку. Але всі зусилля варті того, якщо обраний фасад під цеглу. Готовий результат виглядає дуже дорого і надійно.

Фанера з подальшим фарбуванням під фахверк

Одним з найпопулярніших способів обробки будинку зовні є застосування фанери з подальшим фарбуванням під фахверк. Насправді це імітація популярного стилю будинків Європи. Для облицювання використовується щільна фанера, яка кріпиться на обрешітку.

Потім фанера фарбується і обробляється балками іншого кольору. Використання цього матеріалу дозволяє не тільки надати будинку незвичайний вигляд, але і допомагає вирішити питання утеплення приміщень. Для утеплення використовують кам’яну вату, а фанеру потрібно брати вологостійку.

Фасад з дранки

Дранка додасть фасаду будівлі неповторний колорит

Облицювання дранкою використовується вже багато років і досі залишається дуже популярною. Дранка — це екологічно чистий матеріал, деревина. Якісна дранка здатна прослужити більше 100 років.

Цей матеріал дуже люблять за те, що при виготовленні на кожній пластині стає чітко видно структуру дерева. Звичайно, вартість такої обробки буде високою, але зовнішній вигляд будинку стане неповторним, колоритним. Втім, дранка використовується в Росії для обробки фасадів не так вже й часто.

Сайдинг на основі панелей OSB

Новий вид оздоблення будинків зовні це сайдинг на основі OSB. Він менш ламкий, ніж фіброцементний сайдинг. Витримає більш високий розкид температур, їм вініловий сайдинг.

Схема пристрою фасадної стіни з OSB

Використовувати такий тип матеріалу можна замість стіни, оскільки панель складається з зовнішньої стіни і сайдінга одночасно. Цей тип матеріалу можна фарбувати в будь-який колір. Є імітація під дерево.

Відео

Можете подивитися відео, де розповідається про те, як правильно здійснювати оздоблення фасадів будинків з СИП-панелей.