Зміст

 • Існуючі типи воріт
 • Виготовлення своїми руками

Останні роки на ринку нерухомості показали, що досить великий відсоток людей воліє міняти міські квартири на приватні будинки і котеджі.

Само собою зрозуміло, що для приватних будинків велику роль відіграє наявність хороших воріт з металу, одночасно міцних і зручних.

Металеві ворота з елементами ковки

Звичайно, можна викликати додому фахівців з установки, вручити гроші і терпляче чекати результату, але все більше і більше власників воліють брати виготовлення металевих воріт на себе.

Робота з виготовлення виробів з металу на перший погляд здається недосяжною, але цілком доступне майже кожному.

Плануючи установку, бажано вивчити пропозиції будівельних фірм для визначення найбільш оптимального вибору — яким ви хочете бачити оформлення свого паркану або гаража.

Існуючі типи воріт

Будівельники пропонують на вибір кілька типів конструкцій, що володіють принциповою різницею монтажу, сфер застосування і зовнішнього вигляду.

 • Розсувні — складаються з двох стулок, распахивающихся на обидві сторони.
 • Відкатні ворота (розсувні) — дозволяють економити велику кількість вільного простору. Металеві полотна зсуваються з боку двору вздовж паркану, відкриваючи прохід. В основному, подібні двері монтуються або на роликах, або на рухомому каркасі.
 • Секційні — в основному гаражні, цікаві тим, що опускаються зверху вниз і складаються з великої кількості скріплених між собою металевих секцій. Зручні великою економією простору. З недоліків можна відзначити періодичне заїдання обертового механізму.

Для монтування своїми руками найбільш популярним типом конструкції залишаються розпашні ворота, так як в них поєднується невисока ціна з безсумнівно високими експлуатаційними достоїнствами.

Ворота з металу

Розпашні ворота

Перевірений століттями, простий і надійний варіант залишається популярним в наш час, як беззмінний вартовий території як приватних будинків, так і підприємств. Величезна кількість всіляких варіантів оформлення робить такі ворота не тільки надійними, але і красивими.

Конструкція розпашних воріт дуже проста — одна або дві стулки, закріплені на петлях на стовпах або стіновий рамі. Стулки, шириною доходять часом до 5 метрів, в залежності від розташування петель, можуть відкриватися як всередину, так і зовні.

Переваги розпашних воріт

 • Невисока вартість, чому чимало сприяє мінімальна кількість витрат на матеріали і відсутність складних механізмів.
 • Простота в експлуатації, так як стулки можуть відкриватися в різні боки і не обмежують висоти проходить між ними транспорту.
 • Простота в обслуговуванні завдяки простій конструкції, вони не вимагають серйозного догляду за собою.
 • Функціональність — що в промислових, що в приватних володіннях вони однаково зручні.

На відміну від кованих, відкатних та секційних воріт, установка яких під силу тільки фахівцеві, розпашні може поставити будь-яка людина, знайомий зі зварюванням.

Види розпашних воріт

Вибираючи матеріали, власники ділянок в першу чергу повинні вирішити, які саме завдання будуть виконувати возданные ними конструкції, благо, сучасне будівництво розробило безліч варіантів.

 • З сітки рабиці — найдешевший і полегшений варіант. Цінуються дачниками і садівниками за невеликі фінансові витрати, здатність пропускати світло; надійність.
 • З зварної сітки — володіючи перевагами складання з рабиці, вони набагато міцніші.
 • Зварені з решіток — являють собою полотно, зібране із зварених разом металевих труб з прикрасою з кованого прута. Подібні двері воліють власники невеликих котеджів.
 • Зварні глухі — виконані з листової сталі, що надійно закривають ділянку від сторонніх поглядів і несанкціонованого проникнення. Знамениті високою міцністю до механічних пошкоджень.
 • З профнастилу – одні з найбільш популярних варіантів з металу для дачі. Хороші своїми властивостями, так як зберігають територію від сторонніх поглядів, надійні в експлуатації і довговічні.

Звичайно ж, у лідерах досі залишається листове залізо і сітка-рабиця, через дешевизну матеріалу і простоти установки.

Ворота розпашні з профнастилу

Виготовлення своїми руками

Необхідні матеріали для створення воріт з металу

Варто запастися інструментами і матеріалами: металеві труби, бетонна суміш, профіль, петлі, саморізи, заклепки, інструменти та зварювальне обладнання.

Перед початком будівництва потрібно визначитися з проектом орних стулок з металу і не забути оцінити відстані між опорних стовпів конструкції для визначення основної функції, тобто для будь машин буде використовуватися вхід. Від цього буде залежати ширина будови. Потрібен облік і кліматичних умов місцевості в осінньо-зимовий період.

Як відбувається установка воріт

 • Виготовлення наміченого своїми руками починається з установки стійок. Для цього треба викопати два заглиблення на намічених місцях глибиною до 70 див. В яму укладається і засипається камінням опорна труба, після чого основу бетонується.
 • Після загустіння бетону наварювалися петлі для майбутніх воріт.
 • Потім відбувається складання і зварювання каркасу з металевих труб.
 • Зачищаються шви після зварювання, приварюються засуви для замка й засувки.
 • Перед закінченням робіт перевіряється працездатність ходу стулок.
 • Останнім етапом йде ретельна грунтовка і фарбування.
 • У будівництві виробів з металу своїми руками немає ніякого особливого секрету, що робить їх особливо привабливими для створення власними силами.

  .