Модульними будинками називаються будівлі, зведені з конструкцій заводського виробництва. Як правило, підрядники починають роботу з об’єктами, які вже готові на 75-90% і зводять будівлю повністю протягом двох робочих тижнів. Такий короткий термін будівництва обумовлений тим, що практично всі модулі доводять до готовності ще на виробничому етапі.
Великі елементи модульних будинків виготовляють з урахуванням всіх технічних та архітектурних вимог і побажань замовника. На будівельному майданчику роботи обмежуються лише заливкою фундаменту і підключеннями до комунікацій.

Вибір основного матеріалу для модульних будівель досить великий:

 • Панель із струганої дошки з утеплювачем сайдингова облицювання;
 • Металеві каркаси з утеплювачем, загальна оздоблення;
 • Металеві каркаси з утепленими панелями;
 • Каркаси на основі конструкцій з легкої сталі з тонкими стінами;
 • Сендвіч-панелі.

Але при створенні проекту, географічні умови, технологія виробництва та вимоги замовника вносять свої корективи.

Переваги модульних будинків

Зміст статті

 • 1 Переваги модульних будинків
 • 2 Недоліки
 • 3 Чим відрізняється модульний будинок для постійного проживання від будинку для сезонного проживання
 • 4 Готові рішення використання
 • 5 Моделі та планування
 • 6 Планування будинку в англійському стилі. Модель «Оксфорд» на фото нижче
 • 7 Модель «Американська мрія»

Переваги і недоліки модульних будинків

Кожна будівельна технологія має свої переваги і недоліки. Будівництво модульних будівель не виняток. Спочатку про хороше:

 • Ціна будівництва одного квадратного метра такого будинку рідко перевищує поріг в 220$, а вартість з доставкою і установкою зростає в 2 рази;
 • Модульні конструкції є універсальними, тому додати кілька елементів або звести ще один поверх, не складе проблеми;
 • Конструкції володіють високим ступенем герметичності, а це значить, що роботи можна проводити незалежно від погодних умов;
 • Конструкції зроблені з урахуванням усіх інженерних рішень і не потребують додаткового монтажу вікон і дверей;за бажанням замовника, внутрішню і фасадну обробку можна виконати ще на виробництві;
 • Немає необхідності заливати міцний фундамент.

Недоліки

Недоліки модульних будинків

Недоліків у подібних споруд, звичайно, менше, але вони все ж є:

 • Переміщення конструкцій можливо тільки при використанні спеціалізованої техніки з платформою для навантаження;
 • Довговічність таких будівель під питанням, хоча при використанні хороших і якісних матеріалів, будівля може простояти кілька десятків років;
 • Невисокі теплоізоляційні показники конструкцій.

Чим відрізняється модульний будинок для постійного проживання від будинку для сезонного проживання

Чим відрізняється модульний будинок для постійного проживання від будинку для сезонного проживання

Технологія будівництва подібних будівель має одну і ту ж основу, незалежно від базового проекту. Але якщо врахувати погодні умови, клімат і характеристики ґрунту, без праці можна зробити висновок, що будівництво будинку для постійного проживання вимагає додаткового:

 • Зміцнення фундаменту і базового каркаса;
 • Утеплення та гідроізоляції;
 • Безперебійного живлення мережі;
 • Автономне джерело опалення та водопостачання.

До таких будинків можна віднести будови з модульно-каркасними системами. При їх зведенні дуже важливу роль відіграє грунт для заливки стрічкового або стовпчастого фундаменту. Це необхідна міра, тому що в будинках такого типу дуже часто встановлюють печі і каміни. Стіни в таких будівлях товщі звичайних, а обробка проводиться тільки матеріалами високої міцності і складається з декількох шарів:

I. цементно-шарувата плита (12 мм);

II. перший шар паровий ізоляції (0,15 мм);

III. утеплювач (мінімум 15 см);

IV. другий шар паровий ізоляції (0,15 мм);

V. цементно-шарувата плита (12 мм).

Що стосується фасадної обробки, рішень варіантів виконання маса.

А ось для будівництва будинків сезонного проживання ці заходи зовсім не до чого. Адже такі споруди, як правило, замовляються вже з урахуванням часу року і клімату виходячи з потреб.

До таких будов належать каркасно-щитові конструкції. В першу чергу це всі види дачних та садових будинків і у них є маса своїх переваг.

По-перше, це легкість і короткі терміни будівництва.

По-друге, для теплого клімату у цих будинків прекрасні показники теплової та звукової ізоляції.

По-третє, матеріали для виготовлення таких будинків ні в чому не поступаються за якістю більш дорогих проектів. І, нарешті, обробка. Завдяки сучасним технологіям і широкому асортименту матеріалів, після обробки деякі з цих будиночків неможливо відрізнити від повноцінних міцних конструкцій.

Готові рішення використання

Модульні технології будівництва відкривають перед замовниками масу нових можливостей. Завдяки панельним систем, з’єднання простих модулів у багаторівневі конструкції дозволяє зводити завдання в кілька поверхів, змінювати планування об’єкта і розширити при необхідності. Багато виробників модульних будинків пропонують вже готові модульні рішення для комфортного проживання, бізнесу та надання послуг. Ось деякі з них.

 • Модульний автосалон. Головною перевагою цієї зручної конструкції є маневреність. У разі будь-якої земельної форс-мажору власник цієї будівлі може легко перенести свою діяльність в інше місце. При цьому вартість перенесення будівлі істотно нижче витрат на демонтаж і встановлення нового будови. А при збільшенні обертів, можна додати ще кілька виставкових залів.
 • Будівлі вахтового призначення. Ці будівлі є прекрасним і зручним житлом незалежно від пори року. Вся планування таких будинків робиться виключно за бажанням замовника. Такий тип будівель, зазвичай, використовують для проживання будівельних бригад. Комфортно, тепло і робота поруч.
 • Хостели, готелі, гуртожитки. Конструкції зроблені з урахуванням усіх комунікацій. Просторі та теплі модулі забезпечують своїм мешканцям комфортне перебування на базах відпочинку і тренувальних таборах. Також використовуються для надання тимчасового житла.
 • Модульні офісні будівлі. Основною проблемою великих офісів завжди був дисбаланс між орендною платою і квадратурою робочих місць. З появою модульних офісів про цю проблему можна забути. Для забезпечення максимального комфорту в робочий час, офіси оснащені всіма необхідними комунікаціями та зручностями. При додатковому наборі персоналу, природно, передбачена можливість розширення робочих приміщень.
 • Модульна їдальня. Це скоріше бізнес-рішення для проведення нарад, семінарів і презентацій. У плануванні цих будівель передбачена конструкція офісів, санітарних кімнат, кімнат для відпочинку та залів. Крім базових комунікацій присутній автономна система опалення.
 • Житлове рішення. Ці будинки спроектовані і побудовані з окремих модулів. Завдяки сучасним технологіям, надається можливість відтворити самі сміливі та неординарні дизайнерські проекти. Як і всі представники цього класу, модульні житлові будинки оснащені всім необхідним від підведення комунікацій до внутрішньої обробки. При цьому витрати на зведення якісного житла знижуються в кілька разів.

Моделі та планування

Моделей модульних будинків з готовими планувальними рішеннями існує величезна кількість. Але є один нюанс, кожна планування безпосередньо залежить від типу конструкції будівлі. Панельних конструкцій властиві мінімальні планувальні обмеження. Будівлі з каркасом із готових базових конструкцій і додаткових огороджувальних теж невибагливі в архітектурних рішеннях.

Найскладнішими у питанні планування внутрішньої площі є будівлі з великих модульних конструкцій. Ця проблема виникає саме в силу обмеженості розмірів кожного окремого модуля.

Далі будуть розглянуті приклади будинків з великих модульних конструкцій, але з прекрасними дизайнерськими рішеннями.

Планування будинку в англійському стилі. Модель «Оксфорд» на фото нижче

Модель «Оксфорд»
Візуалізація плану 1-го поверху
Візуалізація план 2-го поверху
План 1-го поверху
План 2-го поверху

Модель «Американська мрія»

Модель «Американська мрія»
План 1-го поверху
План 2-го поверху