Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Модульний підвісна стеля з гіпсокартонуБагатьом нашим читачам цікаво, як зробити підвісну стелю швидко і недорого. У нас є тільки одна відповідь – стеля з ГКЛ своїми руками, за власним проектом і без залучення майстрів, за роботу яких тепер не доведеться платити.

Щоб зробити стелю з гіпсокартону своїми руками, потрібно озброїтися якісним матеріалом, хорошими інструментами і документованими уявленнями про майбутньої конструкції. Це означає, що фотопримеры, ескізи і креслення краще тримати під рукою.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Пристрій

Знаючи деякі нюанси пристрою гіпсокартонної стелі, можна зрозуміти, яких ефектів дозволить домогтися ця конструкція.

Пристрій стелі залежить від властивостей гіпсокартонних споруд:

 • Навісний стеля з ГКЛ дає можливість вирівняти стіни без не самих чистих будівельних процесів;
 • Ця робота не така складна, з нею можна впоратися за один день;
 • ГКЛ дозволяє сховати комунікаційні системи, а також системи вентиляції та освітлення;
 • Можна організувати освітлення у всіх необхідних зонах;
 • Пристрій стелі дає можливість зонувати стельовий простір;
 • Виготовлення стель з гіпсокартону знижує висоту стелі, але от візуально може дати зворотний ефект.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Примітно, що ця робота може здійснюватися не фахівцями, головне – правильно дотримуватися тонкощі технології. На гіпсокартоні можна і заощадити, адже матеріал недорогий.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити

Щоб отримати красивий і навіть яскравий стеля з гіпсокартону, вам необхідно тільки вивчити технологію, скласти якісний проект, розробити креслення або схему стелі і приступити до роботи. Насправді, процес це простий, потрібно тільки налаштувати себе на спокій і цікаву роботу, адже пізнавати нове – це завжди добре.

Пристрій каркаса по розмітці, встановлення основ стелі, зборка каркаса, обшивка, оздоблювальні роботи і декоративна обробка. Чесно кажучи, зробити простенький, але дуже непоганий стеля з гіпсокартону, скажімо, на кухні, на 7-10 квадратних метрах площині, можна й за пару днів. І це без досвіду роботи.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити пластиковий підвісна стеля?

З пластиком і взагалі немає ніяких питань, адже це матеріал, з якого починалася обшивка поверхонь різного роду. Що цікаво, багато сучасні майстри, які працюють з гіпсокартоном та іншими сучасними матеріалами, все рідше застосовують пластик в обробці. Але старожили нашої професії легко справляються зі стінами і стелями з пластику, адже процес цей назавжди залишається в пам’яті, варто лише раз спробувати його на практиці.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Для установки пластикового стелі нам необхідно створити під нього каркас. Найчастіше, це дерев’яний каркас – брус і планка. Далі, на обрешітку стелі спеціальними скобами кріпиться пластик шовний або безшовний. Сьогодні, хоч пластик потроху і відходить в сторону, на ринку можна знайти чудові варіанти, навіть дорогий пластик під золото, шкіру, мармур. Але завжди можна вибрати і недорогі панелі, особливо, якщо необхідно зробити косметичний ремонт в приміщенні.

Обробка пластикового стелі проводиться багетами – спеціальним декором, який якісно закриває стик стіни і стелі з пластику.

Також рекомендуємо прочитати:Дворівневі стелі з гіпсокартону
Скільки квадратів лист гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити стелю Армстронг?

Армстронг – класичний бренд, який підійде під офісний варіант, і досить оригінальне оформлення практично для будь-якого приміщення адміністративного характеру. Встановлювати стелю Армстронг в квартирі не дуже естетично, адже він не підходить за форматом для житлового приміщення, але якщо ви оформляєте робочий кабінет, великий офіс, приймальні або call-центр, краще варіанту не знайти.

Щоб встановити рейкова підвісна стеля своїми руками, вам необхідно правильно зробити каркас підвісної стелі. Встановлюється він на стельову поверхню і закріплюється по стінах напрямними. Каркас монтується на спеціальні підвіси, які тримають всю його площина, що задають рівень і відстань від основного стельового перекриття. Зібраний стандартно, у вигляді комірок, каркас готовий до установки стелі Армстронг. Далі, найпростіший процес – покласти плити в осередку.

Сьогодні на ринку ви можете знайти класичні мінеральні плити, металеві, дзеркальні, скляні плити для підвісної стелі, в загальному, оформити стелю під стати стилю і інтер’єру приміщення буде зовсім нескладно.

Як зробити багаторівнева стеля?

Зробити багаторівневий або більш простий, дворівневий підвісна стеля з гіпсокартону своїми руками можна дуже просто. Для цього використовується технологія установки того стелі, який ви вибрали для даного приміщення. Наприклад, це може бути стеля в кілька рівнів з комбінованого матеріалу – гіпсокартон і натяжна плівка.

 • Основний каркас встановлюється під гіпсокартонний стеля, і ви прекрасно знаєте, як це робиться. Можна створювати стандартний варіант, наприклад, гіпс по периметру, а всередині – натяжна стеля. Тоді роботи буде менше, адже короб під конструкцію необхідно буде прокласти тільки по периметру.
 • Встановивши короб і зашив його гіпсом, встановивши освітлення і вентиляцію, робите другий рівень, буквально на 10 см нижче першого. Саме він сховає вид ламп і подарує вам розсіяне світло в приміщенні, де ви встановлюєте стелю.
 • Другий рівень обшивається і підлягає обробці, а до першого, що трохи вище, ми закріплюємо натяжну плівку. Точніше сказати, ми не особисто, а профі зі спеціальним обладнанням. Відбувається це в найкоротші терміни, а тому, зробити дворівневий підвісна стеля комбінації гіпсокартону і натяжної плівки можна всього за один день.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити все своїми руками

Якщо ви не хочете витрачати бюджет на майстрів, робота належить посильна, і ви бажаєте набити руку і вивчити новий проект – саме час спробувати власні сили і зробити підвісну стелю з гіпсокартону або, скажімо, пластика.

Не особливо важливо, з яким матеріалом ви будете працювати, головне дотримуватися певної технології:

 • Необхідно зняти розміри поверхні, яка підлягає декору, розрахувати матеріал і додаткові витратні матеріали для монтажу та оздоблення, вибрати якісний продукт на ринку і завезти його на місце робіт.
 • Далі, слід нанести розмітку на стіни і стелю, відбити лінії встановлення направляючих і несучих каркаса, кілька разів перевірити всі розміри і рівні.
 • Після того як ви переконаєтеся в правильності і точності всіх розрахунків, можна приступати до виробництва каркаса.
 • Каркас простий, посилений, декоративний, в один або кілька рівнів – все це робити, ми вже вміємо, а тому, дотримуємося технології, заглядаємо в шпаргалки на нашому сайті та встановлюємо каркас для стелі.
 • Закладаємо в каркас або закріплюємо на самій стелі всі комунікації, які необхідно залишити у порожнині стелі, перевіряємо їх працездатність, і переходимо до обшивки.
 • Обшивка стелі відбувається з дотримання всіх вимог до матеріалу, який ви монтуєте на стелю. Пам’ятайте, всі роботи повинні відбуватися послідовно і акуратно, так як будь-яка помилка може зіпсувати матеріал і нанести удар по бюджету.
 • Після обшивки – оздоблювальні роботи і декоративна обробка, якщо вона необхідна для даного типу стелі.

Будь-який подібний алгоритм тримається на якісному проекті, який створити самостійно може кожна людина. Головне, впевнено підійти до справи, використовувати якісний вимірювальний інструмент, розрахунки та власне увага до якості, і все обов’язково вийде.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як опустити стелю

Стельові профілі зазвичай кріпляться до стіни пластмасовими дюбелями з півметровим кроком. Після чого встановлюються підвіси на лінії основного профілю, відстань при цьому може бути від 40 до 100 см, що залежить від навантаження на каркас.

Якщо потрібно опустити стелю, допоможуть в цьому прямі підвіси. Вони дозволяють зробити це опускання не більше ніж на 14 см, а мінімум на 5 см. а ось якщо передбачається опускання на більшу відстань, то можна використовувати анкерні підвіси з тягою і зажимом.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити натяжну стелю

Стеля з ГКЛ можна зробити глянсовим, що дозволить йому візуально розширити простір. Можна застосувати такий спосіб, щоб вийде глянцева стеля.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як самому покрити гіпсокартон глянсовою обробкою:

 • Після обшивки каркаса гіпсокартоном, на стики листів наноситься грунтовка;
 • Коли шви підсихають, на них кріпиться малярська стрічка;
 • Після цього починається етап шпаклівки;
 • Дочекайтеся, коли поверхня висохне, і шліфуйте шви наждачним папером;
 • Після цього правильно нанесіть по всій поверхні грунтовку, на цьому завершиться перший етап;
 • Тепер можна взяти рівень і відзначити на стелі лінію уздовж стіни;
 • Обклеювати гіпсокартон можна шпалерами або плівкою, що самоклеїться – в обох випадках стеля буде глянсовий;
 • Матеріал слід вирівняти по накресленої лінії – ця робота вимагає особливої акуратності.

Точний розмір полотнища скасовується рулеткою. Якщо наклеюєте плівку, папір обережно відокремлювати із зворотного боку, потім пригладжуєте валиком плівку, щоб не утворювалися складки і бульбашки.

Шпалери особливої фактури також дозволять зробити натяжну стелю.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити овал

Овал можна зробити, керуючись наступною інструкцією.

Як правильно зробити овал:

 • Візьміть нитку, олівець і кілька саморізів;
 • Відзначте на стелі фокус овалу, точки його по максимуму повинні збігатися із центрами, назвати їх можна А і С;
 • Потім пора кріпити саморізи – гарненько натягніть нитку, олівець тримати строго по вертикалі;
 • Виводите овал, якщо отриманий овал вимагає коригування, можете її виробляти на даному етапі.

Овал, точніше, його ескіз, нанесений на поверхню.

А тепер щодо гіпсокартону – якщо ви хочете зробити овал з меншим радіусом згину, лист треба трохи намочити.

Тобто сам овал з гіпсокартону робиться в чотири кроки: звичайним чином монтується каркасний профіль арочний гіпсокартон відрізається за проектом ширини, потім він згинається і монтується на вже встановлений каркас. Робота не так складна, але кожен її етап повинен бути виконаний правильно, і тоді овал буде рівним.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити хвилю

Є такі місця в будинку, де витончені конструкції виглядають найбільш вишукано. Так, наприклад, у вітальні, можна зібрати стеля з гіпсокартону, головним елементів якого буде хвиля.

Хвиля робиться кількома способами:

 • Використовуючи циркуль. Цей випадок передбачає, що лінія буде розглядатися як крива, що утворена суміжними колами.
 • Від руки по точкам. У цьому випадку потрібен план стелі з координатами точок по осях.
 • Використовуючи шаблон. З фанери зробіть шаблони, а потім обведіть їх на стелі.
 • На око. Використовується цей спосіб, якщо художні навички у вас видатні (а може бути, в домі є людина, яка може цим похвалитися).

Комбінований спосіб передбачає поєднати елементи всіх перерахованих способів.

План робіт

В даному пункті хочеться показати короткий план робіт, за яким традиційно ведеться зведення стелі:

 • Підготовка матеріалів та інструментів;
 • Установка металоконструкцій;
 • Обшивка гіпсокартонними плитами;
 • Обробка підвісної стелі;
 • Шпаклівка стельової поверхні;
 • Фінішна протделка.

Завершує роботу монтаж освітлювальних приладів.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Скільки коштує підвісна стеля

На подібні питання абстрактного типу відповідати дуже складно, адже необхідно знати кількість матеріалу, тип матеріалу, рівні стелі, складність робіт, площа, додаткові вимоги і так далі. Але завжди можна провести і приблизний підрахунок.

Загальна вартість стелі завжди залежить від декількох складових – це матеріал і робота.

В матеріал можна сміливо вписати всі засоби обробки і підготовки поверхні, інструменти, яких не вистачає для забезпечення проекту, матеріал для створення каркаса, обшивки, створення рівнів, прокладання комунікацій, утеплення стелі і так далі. Тобто, всі витрати на стелю, у тому числі обшивка, лампи, кольоровий і шпаклівка, а також декоративна обробка. Все це ми розраховуємо і отримуємо суму за матеріалами, тобто, готову кошторис.

Якщо ж вести мову про роботу та її вартості, то дані витрати завжди можна списати, адже підвісна стеля, зроблена своїми руками, стане вам лише вартість матеріалів. Якщо ж оцінювати роботу професіоналів, то, по ідеї, це складність роботи, загальна площа, зайнятість і якість роботи. Але сьогодні майстри закладають у «власну вартість» і багато інших критеріїв, наприклад, платоспроможність замовника, рівень загального бюджету на ремонт, власний професіоналізм і запити, ваші вимоги до складності роботи, а також рекламу власної бригади або компанії, регіональну належність тощо.

Прорахувати вартість абстрактно дуже складно, адже в центрі Москви робота з гіпсокартонним стелею може коштувати тисячі за квадратний метр, а десь на околиці Пензи – не більше сотні за квадрат.

Модульний підвісна стеля з гіпсокартону

Як зробити підвісну стелю (відео)

Галерея: модульний підвісна стеля (20 фото)

Модульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартонуМодульний підвісна стеля з гіпсокартону