Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуваннямСтеля з гіпсокартону надійно сховає всі рельєфи плит і комунікацій, а також змінить вигляд інтер’єру до невпізнання, розмежовуючи його з допомогою підсвічування на зручні зони. Крім того, монтуючи стелю мрії своїми руками, можна значно скоротити витрати на ремонт.

Пристрій

Дворівневим стелею називають конструкцію, коли на бетонній або дерев’яній основі монтують силовий каркас; прокладають в ньому комунікації (електричний, телевізійний кабелі); на каркас встановлюють іншу поверхню (ГКЛ під фарбування); стелю і нову поверхню другого ярусу обробляють. За рахунок нових компонентів, які зводять по периметру або в окремих частинах (у центрі, по кутах), стеля знижується.

Двох рівневий підвісна стеля з гіпсокартону схожий на щаблі, де всі горизонтальні площини знаходяться на різній висоті від початкового рівня.

На будівельному ринку пропонують 2 види ГКЛ: стіновий -12 мм завтовшки, і стельовий – 9 мм. Для двох рівнів стель підходить тонкі стельові ГКЛ – це знизить вагу конструкції.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Пристрій дворівневого стелі своїми руками (відео-інструкція)

Як зробити

Процес монтажу стелі з двох ярусів своїми руками складається з декілька етапів, але, перш за все, треба підготувати інструменти і матеріали:

 • ударний перфоратор;
 • звичайний лазерний рівні;
 • рулетку, олівці;
 • молоток, трассер;
 • ножиці по металу, ніж;
 • косинець;
 • шуруповерт;
 • рубанок для ГКЛ, ножівку.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

А також необхідно закупити необхідну кількість (з невеликим запасом) саморізів і ГКЛ.

Монтаж каркаса і електропроводки

Перший шар ГКЛ закріплюють на стелі і верхній кромці стін. Рівнем відзначають місце розташування каркаса. Потім визначають оптимальну висоту між стельовими рівнями – в середньому близько 20 див. якщо стеля планують обладнати підсвічуванням, необхідно передбачити місце для заміни світильників.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стелю з гіпсокартону
Дюбель для подвійного шару гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Старий шар штукатурки зазвичай залишають, якщо вона дуже слабка і нерівна, її доведеться замінити.

Несуча конструкція являє собою каркас з профілів, виготовлених з оцинкованої сталі. Її основні складові:

 • направляючий профіль довжиною 2750 3000 мм;
 • стельовий профіль длиной2750 або 3000 мм;
 • анкера з саморізами 6/50;
 • прямі підвіси для профілів;
 • самонарізи для металу 4,2х16мм або 3,5х11мм.

Ножицями по металу розрізають профіль на частини, орієнтуючись на розмітку. Далі прикріплюють профіль дюбелями, для чого просвердлюють перфоратором отвори, забивають молотком основу і докручують дюбель шуруповертом.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Починають фіксацію конструкції з кінця профілю. Потім переходять до встановлення стельового профілю. Його розрізають на частини, на 5 см менше запланованої висоти стелі. Щоб профілі монтувалися рівно, їх кінці краще підігніть. Спочатку до напрямного профілю закріплюють 2 частини стельового з кожного його кінця.

На верхньому спрямовуючий профіль закріплюють 2 відрізка стельового профілю по кінцях. Потім відміряють нижній напрямний профіль, звіряючи довжину з верхнім, розгортають його тильною стороною, прорізають пази і прикручують до нижніх кінцях. Тепер можна зробити кріплення решти частин профілю.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Далі відмічають місця, де будуть світильники, встановлюють профілі для кріплення ГКЛ. Профілі нарізаються на 5мм менше ширини каркаса. Після подгибания решт їх закріплюють всередині на достатній відстані, враховуючи положення світильників.

Після монтажу профілів розмічають місце для прямих підвісів, вони повинні тримати частини профілів. Підвіси розраховані на 40 кг ваги, ці параметри визначають їх кількість, але розташовувати їх потрібно не далі ніж у 100см один від іншого.

Після фіксації підвісів закінчують монтаж профілів, закріплюючи на спрямовуючий профіль шурупами 4 х16 мм Такими ж кріпленнями фіксуємо підвіси до профілів. Міцна і рівна конструкція готова.

Якщо в проекті передбачений монтаж додаткового освітлення, розміщують у каркасі всю систему електропроводки (поки без світильників). Кабель виводиться до розеток або монтажній коробці, де в подальшому будуть підключатися освітлювальні прилади.

Згідно з технікою безпеки, дроти треба розташовувати на максимальній віддаленості від металевих деталей конструкції і помістити їх в спеціальні кабель-канали.

Підгонка ГКЛ, монтаж бортів і шпаклівка

Листи розрізають на частини необхідного розміру, якщо необхідний борт для підсвічування, треба зробити запас 8-12 див. формувати бортики можна відрізками гіпсокартону довжиною до середини стельового профілю. Кінці їх ошкурівать і готують до шпаклювання – знімають фаску під кутом 22°на 2/3 по товщині ГКЛ. Відрізки закріплюють саморізами до профілю з кроком 15см.

Стики між гіпсокартоном і місця вкручування шурупів треба загрунтувати і зашпаклювати в два проходи. Після просушування стики шліфують бруском для шліфування до повного вирівнювання з поверхнею ГКЛ. Потім стик заклеюють спеціальною стрічкою, її треба змочити в грунтовці, розгладити і приклеїти на шов. Ще раз обробляють шпаклівкою, сушать, шліфують, знову грунтують і шпаклюють. Для якісного результату прискорювати процедуру не можна, треба дочекатися повного висихання кожного шару грунтовки двох ярусів.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Перед монтажем ГКЛ відзначають місця для саморізів і отвори для підсвічування. Їх висвердлюють насадкою для дрилі «кільцева пила» як до, так і після монтажу листа. Але до цього треба зробити борт для підсвічування з обрізків ГКЛ. Висота зовнішнього борту вдвічі нижче внутрішнього. Перед монтажем кінці відрізків ошкурівать. Для монтажу необхідні шурупи 3.5х11 мм і направляючий профіль.

Його обрізають на довжину листа і закріплюють на ньому відрізки ГКЛ, після фіксують всю конструкцію шурупами на внутрішній стороні аркуша. Монтаж ГКЛ саморізами краще починати з кутів.

Стики між гіпсокартоном заповнюють шпаклівкою, укладають стрічку і шпаклюють у два шари аналогічно попередньому варіанту.

На заключному етапі встановлюють стельовий плінтус, забарвлюють поверхню і монтують світильники.

 

Стеля з підсвічуванням по периметру

Для підсвічування монтажу за допомогою рівня по периметру встановлюють нульову точку.

Пристрій даної конструкції виглядає так: по лінії розмітки закріплюють направляючий профіль. За допомогою підвісів монтують профіль стієчний. Посилюють конструкцію кріпильними «крабами» і поздовжніми профілями. Для максимального посилення можна ще продублювати підвісами.

Перед закріпленням ГКЛ поверх каркаса проводку прокладають для підсвічування. Потім саморізами закріплюють на каркасі ГКЛ. Капелюшки шурупів треба утоплювати повністю. Після монтажу шпаклюють і ошкурівать зазори і отвори від капелюшків. Діодна підсвітка монтується просто: зробити розмітку, просвердлити отвори. Іноді отвори для світильників вирізають після монтажу ГКЛ. Робити це треба обережно, щоб не пошкодити проводку.

Монтаж дворівневих стель з гіпсокартону з підсвічуванням

Певна складність виникає з паралельним розташуванням стелі і зводяться двох площин. Обшиваючи каркас ГКЛ, його контролюють по водяному рівня. При зведенні 2 яруси, де монтують підсвічування, можливі розбіжності.

На будівельному жаргоні це називається «стеля завалений». Один із способів вирівнювання рівнів своїми руками ? створення первинного підстави з гіпсокартону.

Монтаж підсвічування в двох рівнях з ГКЛ має ще одну особливість. Кабель треба класти у спеціальний рукав або кабель-канал. Розміщувати проводку за профілем або поверх нього категорично заборонено. Розведення проводки ховають у розподільчих коробки. При виборі типу кабелю враховують сумарну навантаження. Вимикачі розташовують на висоті 100мм від статі, важливо, щоб він відключав фазу, а не нуль. Це стане в нагоді при заміні світлодіодів або ламп. Щоб при експлуатації кабель не перетерся на гострих гранях, його рукав повинен бути герметичний. Якщо не дотримуватись правил ТБ, при зволоженні двох рівнів є небезпека короткого замикання. Попадання вологи можливо не тільки на кухні або у ванній, але і при аварійних обставинах – затопленні сусідами.

Галерея: дворівневі стелі з гіпсокартону (20 фото)