Зміст

 • Підготовка отвору гаража
 • Монтаж воріт
 • Установка електроприводу

Самостійно виконувати установку автоматичних секційних воріт не рекомендується. Можливе отримання небажаних травм або допущення помилок при монтажі окремих компонентів. Необхідний помічник.

Комплект секційних автоматичних воріт

Намагатися самому виготовити ворота, механізм, комплектуючі не потрібно. Кращим варіантом буде придбати вже готовий комплект секційних автоматичних воріт у спеціалізованих дилерів. У них же визначитися з підйомним механізмом, матеріалом, кольором і виглядом майбутніх воріт.

Секційні автоматичні ворота володіють оптимальною конструкцією для гаражних воріт. При відкриванні стулка воріт ховається під стелею гаража і не вимагає додаткового простору в приміщенні. При закриванні стулки щільно примикає до отвору і герметично перекриває його замком. Секційні ворота поєднують в собі всі якості, необхідні для гаражних воріт.

Підготовка отвору гаража

Для початку необхідно переконатися, що для майбутніх підйомно секційних воріт виконуються основні умови:

 • Відстань від бічних сторін отвору до стін має бути не менше 250 мм
 • Висота від верхнього краю отвору до стелі — не менше 300 мм.
 • Підлога, нижня і верхня частини прорізу повинні бути ідеально горизонтальними. Інакше намучитесь зі щілинами.
 • Отвір перед установкою бажано зміцнити швелером або металевим каркасом з куточків і металевих пластин.

Необхідні інструменти для монтажу

 • Для розмітки знадобиться рівень і рулетка.
 • Викрутка, набір гайкових ключів або розвідний ключ.
 • Шуруповерт, дриль, набір свердел для кріплення напрямних до стіни отвору і стелі гаража.
 • Саморізи, дюбелі потрібного розміру або анкера.
 • Болгарка, якщо знадобиться що-небудь обрізати.
 • Монтаж воріт

  У комплекті з готовими воротами повинні йти необхідні інструкції по установці, схема з точними розмірами конструкції і схематичним розміщенням каркаса на отворі. Перенесіть місця кріплення напрямних на проріз гаража, дотримуючись зазначені на схемі розміри.

  Процес монтажу секційних воріт досить простий

  При установці першими кріпляться напрямні, по яких буде ходити стулка воріт. Напрямні необхідно кріпити жорстко, дотримуючись вказаний в інструкції порядок. Якщо кривизна стін або стелі не дозволяє досягти необхідних вертикалей горизонталей або скористайтеся металевими підкладками. Важливим моментом є жорсткість кріплення воріт. Якщо вам здасться, що передбачених кріплень недостатньо, то ви вправі зробити додаткові. Установка каркаса перевіряється вимірами діагоналей у верхній частині. Допустима розбіжність у розмірах діагоналей — 5 мм.

  Наступним етапом є складання панелей. Полотно стулки необхідно збирати з нижньої панелі. Після установки кожної панелі до неї прикручуються ролики.

  У готової стулці верхня панель повинна щільно прикриватися нащельником. Щілина забирається за допомогою верхніх регулювальних кронштейнів.

  Як правило, в комплекті йде пружинний механізм в зібраному вигляді, тому він просто кріпиться до направляючих згідно зі схемою. Троси підйомної торсіонної системи закріплюються на готовій стулці гайкою і шплінтами. При установці троси повинні бути в натягнутому положенні, потрібно уникати провисань. Балансування воріт виконується за допомогою пружинного механізму регулювання.

  Хід воріт краще перевірити відразу, до встановлення гумових нащільників і ущільнювачів. Після балансування стулка повинна закриватися плавно, без особливих зусиль і затримуватися на будь-якій висоті отвору.

  Коли балансування підйомно автоматичних воріт завершена, можна одягати ущільнювачі, прикручувати ручку, робити установку замка. Ручка прикручується в будь-якому зручному для вас місці, зазвичай праворуч на нижній панелі стулки воріт.

  Для замку в розміченій панелі насверливаем необхідні отвори для кріплення з зсередини і зовні. Далі, з внутрішньої сторони кріпиться замок, а з зовнішньої — декоративна накладка з отпирающей ручкою.

  Основна частина механізму секційних воріт

  Установка електроприводу

  Модель електроприводу для підйомних автоматичних секційних воріт вам порадять в магазині. Місце, де буде розташовуватися електропривід, повинен бути захищений від механічних впливів і потрапляння вологи. Канали для електропроводки повинні проходити таким чином, щоб вона не ушкодилася рухомими частинами воріт або іншим механічним втручанням.

  Привід для автоматичних воріт встановлюється вертикально і горизонтально, на вибір власника. Першими справою відкривається кришка для доступу до колодки з контактами. Після привід встановлюється на вал за допомогою спеціальної ручки. Розблокування редуктора виконується поворотом важеля за годинниковою стрілкою.

  Вибір шпонки залежить від валу воріт, це повинно бути вказано в інструкції до приводу. Шпонка встановлюється вал між пазами і електропривод і фіксується втулкою. Далі, електропривод фіксується до стіни.

  В кінці необхідно зробити отвір в коробці приводу по інструкції. В цей отвір вставляється ручка розблокування механізму.

  Завершення установки приводу — це тестова прогонка воріт. При першому включенні стулка може кілька разів проїхатися вниз, вгору, не лякайтеся, це нормально. В кінці вона зупиниться у верхній точці.

  Якщо установка робилася інструкції, були враховані всі зауваження, то автоматичні секційні ворота прослужать довго і надійно.