Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силамиМонтаж перегородки з гіпсокартону своїми руками повинен вміти зробити кожен господар, адже кожен раз наймати для роботи дорогого майстра не дуже вигідно. Сьогодні ми вивчаємо монтаж перегородок та його основні принципи.

Розуміючи, як робити монтаж перегородок з ГКЛ своїми руками, ви наблизитеся до цілого списку конструкцій з гіпсокартону, які зможете робити самостійно. Вміючи робити перегородки, ви легко обошьете ванну гіпсокартоном, зможете утеплити балкон, встановити арки з гіпсокартону і ніші в стіні з даного матеріалу.

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Сьогодні ми пропонуємо вам вивчити дійсно простий процес, дізнатися технологію монтаж перегородок з ГКЛ своїми руками, спробувати деякі роботи на практиці.

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Як провести монтаж з установкою дверей?

Основний акцент ми зробимо на установці дверей своїми руками, так як стандартна перегородка з гіпсокартону, так і дерев’яна перегородка, нами вже були розглянуті.

Також рекомендуємо прочитати:Покрокова інструкція зі зведення перегородок з гіпсокартону своїми руками
Перегородка з гіпсокартону своїми руками
Технологія монтажу перегородок з ГКП
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону

Установка каркаса

В першу чергу, на підготовлені стіни встановлюється направляючий профіль і формується периметр металевого каркаса під перегородку. Далі стієчний профіль для можливості обшивки перегородки, та ребра жорсткості, якщо вони необхідні в конструкції. Ось тут-то і варто зупинитися, так як під час установки стійкового профілю нам і необхідно прорахувати, де саме перебуватимуть двері. Для дверей ми підготуємо посилений каркас і спеціальні дерев’яні стійки, щоб в отвір можна було розмістити не тільки легку канадку, але і стандартні дерев’яні двері.

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Дверний отвір

Установка дверей в перегородку своїми руками починається з установки стоєчних профілів, які будуть посилювати конструкцію і брати на себе навантаження дверної коробки. Вони встановлюються вертикально, строго на відстані ширини дверей і коробки один від одного. Дані розміри зняти і поставити на каркасі дуже просто.

Профіль встановлюється каркас стандартним методом, на саморізи, але далі він обов’язково посилюється дерев’яним брусом, який встановлюється всередині профілю та закріплюється в його товщі.

Тепер, над дверним прорізом, який ми організували в металлокаркасе під гіпсокартонну перегородку, нам необхідно встановити горизонтальну перемичку, яка буде служити верхи дверного отвору. Над готовим дверним прорізом, не обов’язково, але дуже бажано, встановити вертикальний профіль, рівно посередині отвору, закріплюючи його на стельовому спрямовуючий профіль і нашої горизонтальній перемичці, і посилити його дерев’яним брусом. Таким чином, додаткова конструкція каркасу під двері буде П-образної, і в неї по верху буде входити ще один вертикальний профіль.

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Установка дверей в готовий отвір

Кожен майстер обирає сам, з чого почати – з установки дверей або обшивки металлокаркаса перегородки ГКЛ плитами. Ми розповімо про спосіб, де двері в перегородку встановлюються до обшивки.

Вам необхідно якісно і міцно встановити дверну коробку, закріпивши її на металевому каркасі. Крім того, якщо є поріг, закріпити його можна до підлоги.

Тепер відбувається установка дверей своїми, яка виводиться за рівнем, регулюється і закривається для продовження процесу монтажу гіпсокартонної перегородки з дверима.

Обшивка

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Основним матеріалом для обшивки перегородки у нас є ГКЛ. Вогнестійкий, вологостійкий або стандартний, вибирати тільки вам, залежно від вимог приміщення. Також, всередину перегородки ви можете закласти комунікації, встановити рулонний утеплювач або спеціальні плити утеплювача, зробити отвори під вентиляцію, розетки, вимикачі.

Обшивка перегородки — стандартний і давно вивчений вами процес, але сьогодні ми розглянемо один обов’язковий нюанс, адже не даремно ми акцентували увагу на вертикальній стійці, яку додатково встановили над дверима. Потрібна вона для того, щоб зістикувати листи гіпсокартону, але також вона відмінно підходить для установки освітлювальних приладів над дверима.

Але якщо ви зробите роботу саме так, вам обов’язково потрібно буде змістити стики гіпсокартону на різних сторонах перегородки. Тобто, по суті, залишається всього кілька паралельних стиків – по вертикалях нашої планки і дверного отвору. Це не критично і ніяк не знизить стійкість і жорсткість конструкції.

Якщо ви не будете встановлювати освітлення, дзвінок, камери спостереження над дверима і так далі, робити таку перемичку не потрібно. В даному випадку, ГКЛ буде встановлюватися ще більш правильно, з коректним зміщенням швів по різних сторонах перегородки. Для цього вам буде потрібно з кожної сторони вирізати Г-подібний шматок гіпсокартону, який і будемо обіймати дверний проріз боку і заходити на нього зверху.

Монтаж гіпсокартонних перегородок власними силами

Монтаж гіпсокартонних перегородок може бути і не таким простим, особливо в тому випадку, якщо конструкції необхідно ускладнити посиленням, додатковими несучими під навіс меблів і аксесуарів, нішами та полицями. Крім того, перегородки можуть бути радіусними, що вже більш складно для новачка. Але не варто переживати, адже всі подібні процеси ми обов’язково розглянемо, і будь-яка робота з гіпсокартоном своїми руками нам обов’язково піддасться.

Монтаж гіпсокартонних перегородок, посібник для початківців (відео)