Гіпсокартон – універсальний будівельний матеріал, за допомогою якого можна оформляти прорізи, арки, полички, стелі і стіни будь-якої конфігурації. Особливу увагу при цьому заслуговують кути з гіпсокартону, так як будь-яке слабке кріплення або недостатня жорсткість сприяють повільному руйнування конструкції. Перший ознака поганого монтажу – тріщини по швах. Щоб таких ознак було якомога менше, важливо, щоб кути були змонтовані точно по технології.

Кут з гіпсокартону

Кутові стики є найбільш вразливою частиною гіпсокартонної конструкції. Так як матеріал досить крихкий і добитися абсолютно рівного з’єднання практично нереально, адже листи обрізають вручну, і кромка виходить нерівною. Виступаючі кути дуже помітні, тому треба грамотно обробити стики, домагаючись ідеальної поверхні.

У вологому стані гіпсокартон дуже пластичний і здатний приймати будь-яку форму, створюючи ідеально рівну поверхню без тріщин і інших дефектів. Кути з ГКЛ також виходять бездоганними, причому особливих навичок і досвіду такої монтаж не вимагає. Для ремонтних робіт потрібно підготувати рівень, правило, рулетку, шурупи (краще з частим кроком), грунтовку і гіпсовий клей.

Починають з перевірки куточків на кривизну, так як при неправильному зберіганні гнучкий профіль легко деформується. Якщо візуально виявляються вигини, куточок краще відкласти, так як вирівняти його складно. Рулеткою визначають довжину куточка, як правило, він коротше кута на 2-5 мм

Куточок зручно притискати по довжині правилом, контролюючи, щоб між ними не було просвітів. Вертикальність куточка перевіряють рівнем, прикладаючи його зверху. Якщо є відхилення, їх можна регулювати, притискаючи і відпускаючи конструкцію. Зафіксувавши куточок шурупами, які вкручують в отвори перфорації, можна відкласти правило.

Після фіксації куточок можна промазати густим клеєм за допомогою шпателя, наносячи його на половинки куточка. Клеєм треба заповнити їм всі порожнечі перфорації куточка.

Після затвердіння клею шурупи можна видалити, проходячи звільняються ділянки шпателем і розподіляючи зайвий клей. Коли клейова обробка остаточно висохне, кути шліфують, обробляють грунтовкою і шпаклюють.

Розрізняють зовнішні і внутрішні кути, обробка кожного виду має свою специфіку.

Внутрішній кут з гіпсокартону

Для оформлення будь-якого виду кута спочатку треба зробити металевий каркас. Для внутрішнього кута підходить основа на стоєчних профілів CD або ПС.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стіну з гіпсокартону
Шпаклювання стиків гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

На якості профілів краще не економити, так як в противному випадку стіни швидко покриються тріщинами.

Існують кілька способів обшивки внутрішнього кута, в інструкції представлений найпростіший.

Покрокова інструкція:

 • На першому етапі монтують каркас з профілю. Щоб зробити це правильно, направляючий профіль встановлюють по периметру стіни, площина якої становить сторону кута. Закріплюють профіль довгими саморізами (від 45см) і дюбелями.
 • Після монтажу направляючих розмічають вертикальне положення профілю CD з кроком 60 см і встановлюють П-образні кріплення для стельового профілю з інтервалом в 1м його висоти.
 • Після установки каркаса на одну стіну, її необхідно зашити гіпсокартоном, і лише після цього перейти до сусідньої площині.
 • Тепер можна робити каркас на суміжній стіні, доповнює внутрішній кут. В першу чергу встановлюють направляючий профіль UD. Обшитої стіні він фіксується просто на гіпсокартон.
 • Наступний крок – встановлення вертикальних профілів CD на П-подібних кріпленнях.
 • Змонтований каркас зашивають гіпсокартоном, по краю ГКЛ, прилеглого до куті, знімають додаткову фаску. Після такої підготовки обробка буде більш якісною.
 • При монтажі внутрішнього кута важливо враховувати відстань між саморізами. Від цього залежить жорсткість основи, а для внутрішнього кута вона повинна бути максимальною. Тому саморізи вкручують з кроком 25 див.

  Обробка ГКЛ кутів (відео)

  Зовнішній кут з гіпсокартону

  Зовнішній кут від попередньої інструкції істотно відрізняється технологією монтажу.

  Покрокова інструкція:

  • Направляючий профіль встановлюють по периметру стін, які утворюють кут.
  • Далі монтують стельові профілі CD, причому 2 профілю встановлюють поруч, по обидві сторони кута і фіксують саморізами до периметральному профілю.
  • З кроком 60 см монтують інші профілі.

  На готовому каркасі закріплюють гіпсокартон, розташовуючи його таким чином, щоб необрізаний край кожного аркуша потрапив на кут. Тоді його можна обклеїти армуючої стрічкою під шпаклівку. Це збільшить площу зчеплення оздоблювального матеріалу з гіпсокартоном.

  • Після фіксації конструкції виконується закладення швів грунтовкою, на закінчення проводять фінішну обробку панелей.
  • Якщо ремонт планують робити в міській квартирі, варто подбати про звукоізоляції. Її прокладають між каркасом і листами гіпсокартону. Таким же чином можна утеплити стіни.

  Порожнини між листами і каркасом можна використовувати для прокладки інженерних комунікацій – водопровідних труб і електропроводки.

  Підготовка зовнішнього кута з гіпсокартону (відео)

  Як зашити кут гіпсокартоном

  Підберіть гіпсокартонні листи так, щоб в кутах вони стикувалися з рідними усіченими краями. Це необхідно для того, щоб на етапі прокладання будівельної сітки на внутрішні кути і куточків на зовнішні кути армуюча сітка і куточки не виділялися на загальній площині листів гіпсокартону.

  Якщо цей край листа вже відрізаний, з нього обов’язково знімають фаску, зрізуючи її під кутом в 45° на глибину половини листа або трохи менше його товщини. Це необхідно для збільшення площі кріплення гіпсу зі шпаклівкою при закладенні швів.

  Для закріплення листів на металевому каркасі використовують саморізи. Обшивка гіпсокартоном надасть йому необхідну жорсткість.

  Опорядження кута гіпсокартону

  Шпаклівка ГКЛ не вимагає високої майстерності, головне – дотримуватися послідовність і акуратність. Після закріплення листів на їх поверхню наносять грунтовку. Це допоможе зміцнити гіпсокартонну поверхню, зробити її твердою і вологостійкими.

  Щоб кути вийшли без зайвих шарів шпаклівки, з ГКЛ треба зняти ножем захисну плівку.

  Потім переходять до шпаклювання. Спочатку треба закрити поглиблення під саморізи, потім обробляють стики і шви. Для обробки кутів необхідний який-небудь армуючий матеріал, наприклад, серпянка. Сітку розрізають по ширині обробної смуги (по 40 см з кожної сторони) і приклеюють встик, жирно намазуючи її шпаклівкою для швів. Обережно вдавлюють сітку в шар шпаклівки і розгладжують поверхню. Робити це зручно шпателем. Розчин повинен бути досить рідким, щоб вода просочила поверхню.

  На цю основу треба нанести шар шпаклівки і дати йому висохнути. Щоб остаточно вирівняти поверхню, її треба шліфувати. Для вирівнювання використовують наждачний папір.

  Якщо внутрішні кути проклеюють будівельною сіткою, то для зовнішніх кутів застосовують металеві або пластикові куточки. Краще використовувати металевий, так як саме він дає можливість посилити жорсткість конструкції. Куточки прокладають точно по ребру і покривають шпаклівкою. Далі кут обробляють кутовим шпателем, акуратно, без особливого натиску проводячи їм по кутку.

  Гіпсокартонні кути можна посилити углозащитной стрічкою, тоді між шпателем і поверхнею листка не буде зазору, а, значить, шпаклювати буде простіше і розчину знадобиться набагато менше.

  Коли обробка висохне, треба перевірити, наскільки рівний вийшов кут. Якщо відхилень немає, можна шліфувати.

  Шліфування кутів можна виробляти шліфувальної колодкою, надівши попередньо протипиловий респіратор.

  Що можна зробити, якщо доводиться обробляти не прямі кути, а якісь криволінійні арки або ніші? Для таких видів ремонту застосовують спеціальні арочні куточки. Вони здатні згинатися, приймаючи будь-яку форму. Зазвичай закріплюють їх шпаклівкою, але при малих вигинах можна використовувати і саморізи.

  Обшивка гіпсокартоном проводиться в період обробних робіт, при кімнатній температурі повітря. Як бачимо, особливої складності такий ремонт не представляє, але від акуратності і суворого дотримання послідовності етапів ремонту багато в чому залежатиме загальний вигляд інтер’єру.

  Обробка зовнішніх кутів (відео)