Лінолеум є одним з найдешевших видів підлогового покриття. В експлуатації він досить критичний до високих температур — у результаті теплового впливу можлива його деформація, а в деяких зразків і виділення токсинів. Тому створення теплих підлог з лінолеумом було і залишається непростим питанням.

Який лінолеум підійде для інфрачервоного підлоги

Зміст статті

 • Який лінолеум підійде для інфрачервоного підлоги
 • Підготовка до монтажу теплої підлоги
 • Як встановити інфрачервоний підлогу під лінолеум своїми руками
 • Техніка безпеки при укладанні

Тривалий час монтажу теплих підлог з лінолеумом вимагало або складних технічних рішень або було нездійсненно. Це пояснюється низькими допустимими робочими температурами – до 28 градусів і хорошими теплоізоляційними властивостями, не дозволяють досягти необхідного нагрівання зовнішньої поверхні.

В даний час вирішити цю проблему дозволило появу зразків з температурними характеристиками до 35 градусів, поліпшеною теплопровідністю, а також сумісністю з плівковими, інфрачервоними системами обігріву. Однак навіть при цих змінах до вибору покриття для теплої підлоги потрібно підходити дуже ретельно і обов’язково звертати увагу на такі характеристики, зазначені виробником:

 • Допустима температура.
 • Сумісність з теплими підлогами.
 • Стійкість до хімічних і механічних впливів, що дозволить тривалий час зберегти гарний зовнішній вигляд покриття.
 • Товщина лінолеуму — повинна бути середня, щоб дозволяла приховати невеликі вади підстави.
 • Теплопровідність.
 • Підготовка до монтажу теплої підлоги

  Підготовка до монтажу починається з вирівнювання підстави. Якщо воно бетонне, то ці заходи проводять за допомогою розчину, званого «Рідкий підлога». Для цього його заливають по маяках, які попередньо встановлюють за рівнем. Після того як стяжка добре висохне, укладають тепловідбивний матеріал. Зазвичай для цих цілей використовують лавсанову або поліпропіленову підкладку з металізованим покриттям.

  УВАГА! Забороняється використовувати матеріали з алюмінієвої фольги.

  Покриття розкладається по всій площі приміщення, окремі смуги з’єднують спеціальним скотчем. Щоб не було переміщення лінолеуму щодо підстави, використовують двосторонній скотч або закріплюють за допомогою будівельного степлера.

  Далі складається план встановлення нагрівальних елементів, що враховує розташування низької меблів, під яку нагрівачі не ставляться. Залишається обов’язковий відступ від стін до 3 см до 20 см від нагрівальних елементів (труби, радіатори, каміни тощо). Дана «викрійка» плану розкладається по всій площі, щоб перевірити точність її проектування. За результатами, при необхідності, проводиться коригування. На цьому етапі необхідно визначитися з місцем установки терморегулятора і його видом — встраиваемый або навісний.

  Як встановити інфрачервоний підлогу під лінолеум своїми руками

  Технологія установки і підключення інфрачервоного підлоги нескладна і при наявності певних навичок можлива її самостійна реалізація. Для цього треба виконати наступні операції:

 • Рулон термоплівки розрізається на смуги максимально можливої довжини тільки по лініях, зазначеним на ньому виробником. Робити довільні або фігурні розрізи — неприпустимо.
 • Нагрівальні елементи укладаються мідної смугою вниз, без напуску у відповідності з раніше розробленим планом і фіксуються на підкладці за допомогою будівельного скотчу.
 • Встановлюється у визначеному місці терморегулятор.
 • На токонесущую смугу плівки встановлюються контактні затиски. Для цього відшаровується трохи полімерний шар і кріпиться під нього один контакт, а другий — на мідну смугу. Проконтролювавши правильність установки, затиск закріплюється за допомогою плоскогубців.
 • Підключення проводиться з боку стіни, на яку встановлений терморегулятор. Фаза і нуль кожного фрагмента термоплівки з’єднується з аналогічними контактами інших смуг. Для цього в комплекті є два види проводів, відрізняються забарвленням. Проводи необхідно прокласти під плінтусом і підключити до терморегулятора.
 • Датчик температури встановлюється опуклим боком донизу в такому місці, щоб рух по ньому відсутнє або було мінімально можливим, і підключається до терморегулятора.
 • Для того щоб деякі елементи системи, такі як затискачі, дроти, датчик не виступали над рівнем нагрівачів, їх необхідно приховати шляхом створення вирізів в підкладці. Після перевірки роботи інфрачервоного підлоги, на нього укладається для ізоляції поліетиленова плівка, далі твердий шар з фанери або ДСП товщиною до 5 мм і лінолеум.

  УВАГА! Для забезпечення єдиного рівня підлоги по всій площі приміщення, в місцях, де не встановлюються нагрівальні елементи, необхідно укласти термоотражающее, ізоляційне і тверде покриття.

  Техніка безпеки при укладанні

  Перед підключенням теплої підлоги до мережі необхідно виконати наступні вимоги безпеки:

 • Всі місця на термопленке, на яких є оголені контактні смуги, а також затискачі та порушення ізоляції проводів, ізолювати бітумним скотчем.
 • Перевірити відповідність перерізу проводів сумарної потужності всіх елементів інфрачервоного підлоги.
 • Переконатися, що потужність мережевої лінії, достатня для роботи нагрівачів.
 • Інфрачервона підлога під лінолеумом дозволяє створити додаткове джерело тепла в приміщенні, але в силу своїх характеристик не може бути основним і єдиним.