Зміст

  • Особливості самостійно монтажу
  • Автоматика для воріт
  • Особливості монтажу стовпів і відкриття стулок
  • Підготовка профільної труби

Розпашні ворота на дачі або іншому ділянці можна з легкістю зробити своїми руками. Це не настільки складна робота, як може здатися на перший погляд.

Розпашні ворота на дачі

До того ж, якщо ви вирішили проводити монтаж розпашних воріт самостійно, тобто можливість заощадити і придумати свій дизайн готової конструкції.

Щоб приступити до роботи, необхідно запастися основними інструментами, які вам для цього знадобляться:

  • болгарка по роботі з металом;
  • інструменти для створення стовпів: кельма, лопата, кирка і інше;
  • зварювальний апарат, щоб створити каркас і встановити конструкцію;
  • фарбопульт чи пензлик для фарбування.

Це основний набір, у нього ви можете додати інші інструменти, які вважаєте потрібними.

Особливості самостійно монтажу

Якщо ви коли-то вже споруджували паркан самі, то всі перераховані інструменти, швидше за все, є у вашому арсеналі, і ви знаєте, як ними правильно користуватися.

Краще користуватися схемами і кресленнями, в інтернеті їх дуже багато, і ви зможете підібрати для себе підходящий варіант. Таким чином, ви заощадите свій час, навіть якщо всю роботу будете робити не самі, а, приміром, наймете зварника. Йому буде легше створити каркас за зразком, ніж за поясненнями.

Під час монтажу і створення розпашних воріт вам будуть потрібні відповідні матеріали, обійтися без яких неможливо.

В першу чергу профнастил або профільний лист. Такий матеріал дуже часто використовується під час зашивання конструкції. Він має невелику вагу, при цьому досить солідний зовнішній вигляд.

На ринку він представлений з різними рельєфами і у багатьох колірних гамах. Фахівці рекомендують його як найкращий матеріал для каркаса розпашних воріт.

Деякі люди віддають перевагу полікарбонату, в рідкісних випадках – кованих елементів і дереву. Вибираючи матеріал, який ви будете використовувати для зашиття конструкції, не забувайте про вагу готових воріт та їх парусності, щоб надалі не виникали проблеми при експлуатації.

Автоматика для воріт

Під час вибору автоматики важливо розуміти, що особливе значення слід надавати загальної площі орних воріт або вітрильних стулок. Пов’язано це з тим, що в нашій країні люди зашивають наглухо конструкції, щоб ті не продувалися.

Тому на привід крім ваги більшою мірою впливає вітер і атмосферні навантаження. Якщо стулки мають розмір, наприклад, 2х2 метри, або 3х3, то підбиратися буде різна автоматика. Тому що навантаження в таких випадках на приводи неоднакова.

Фахівці рекомендують з самого початку правильно робити ворота, спираючись на майбутню автоматику. Пов’язано це з тим, що відомо дві головні технології конструкції: лінійного приводу (відрізняються надійністю і низькою ціною) і важільні приводу. Лінійний варіант завжди вам обійдеться вдвічі дешевше, при цьому ви отримаєте більш високий запас потужності.

Схема розпашних воріт з автоматикою

Чому ведеться продаж лінійних приводів, якщо вони поступаються своїм аналогам? Тому що на виробництві їх оснащують обмеженням, що спрацьовує під час відкривання воріт всередину.

Для встановлення такого обладнання необхідно, що проміжок між поверхнею кріплення до центру петлі був не більше шести сантиметрів. Якщо у вас такий параметр більше, то ви не зможете встановити лінійний привід.

Особливості монтажу стовпів і відкриття стулок

Стовпи зазвичай робляться в півтора цегли, петлю слід кріпити посередині стовпа. Повертаючись до встановлення лінійних приводів, не можна не згадати, що в такій ситуації їх монтаж стає досить складним.

Доведеться купувати дорогий важільної привід або робити отвори прямо в цеглинах. Якщо ви спочатку не стали робити розпашні ворота під певний тип автоматизації, то в подальшому його установка забере у вас багато сил і коштів. Коли планується відкриття воріт назовні, то поставити лінійний привід не складе ніякої праці.

Щоб правильно підготувати стовпи на конструкцію, можна взяти профільну трубу з габаритами 100х100 і більше. Також підійдуть бетонні стовпи і дерев’яні бруси. Елемент бетонується не менш ніж на 1 метр в глибину (відстань промерзання землі).

Для приготування бетону береться річковий пісок, суміш цементу і щебінь. Перед установкою конструкції ви повинні будете забетонувати фундамент, при цьому час його повного висихання складе мінімум тиждень або більше.

Стовпи можна зробити цегляними або обкласти їх каменем по периметру. Для цього робиться фундамент на таку ж глибину, як описано вище і проводиться армування для стійкості конструкції. Щоб встановити стійки для кріплення і петлі на них, з стовпів виводиться дві або три закладних з сталевого куточка або арматури.

Встановлення стовпів

Підготовка профільної труби

Трубу перед використанням необхідно підготувати. Вона зачищається від іржі, для чого краще використовувати болгарку з металевою щіткою. Після цього поверхню знежирюється з допомогою розчинника або бензину і грунтується пульверизатором або пензлем.

Далі можна починати наносити фарбу того тону, яким ви віддасте перевагу. Особливих вимог в цьому випадку немає, тому спирайтеся на розмір свого гаманця. Головне, щоб речовина була для зовнішніх робіт з металом, наприклад, алкідна емаль.

Коли все буде готово, можна починати зварювати розпашні ворота на дачі. Береться труба, з якої формуються стулки тих розмірів, що вам знадобляться. Стики повинні бути зроблені так, щоб всередину не потрапляла вода.

Коли буде готовий зовнішній каркас конструкції, необхідно приварити труби внутрішнього каркаса. Прихватывание здійснюється в шаховому порядку, кожні 20-30 сантиметрів.

Якщо зашивання здійснюється з двох сторін, то труба в області внутрішнього каркаса ставиться по центру труби зовнішнього. Коли зашивання планується тільки з одного боку воріт, то внутрішній каркас зсувається так, щоб вона була урівень із зовнішніми елементами.

Після цього на трубу внутрішнього каркаса можна починати кріпити зашивання (полікарбонат, профнастил). Робиться це за допомогою саморізів або заклепок. Коли мова йде про орних воротах, для них слід використовувати спеціальні петлі. Бажано, щоб на них були присутні підшипники: так ворота на дачі будуть легше і швидше ходити.

Після монтажу розпашних воріт їх можна буде зробити автоматичними, тобто поставити привід для такої конструкції.

.