Зміст

 • Конструкція рулонних воріт
 • Нюанси і складові монтажу
 • Крок за кроком
 • Регулювання воріт

Рулонні ворота для гаражів відносяться до одних з найбільш поширених видів сучасних воріт секційного типу. Рухоме полотно, яке встановлюється в рулонні двері, створюється за рахунок малої ширини ламелей, наматывающихся на вал.

Рулонні ворота

Таким чином, виходить конструкція, візуально схожа з рулоном. Вал розташовується в спеціальному коробі, який потрібно попередньо встановити над дверима.

Сьогодні існує досить багатий вибір воріт, завдяки чому кожен зможе підібрати товар, що гармонує з архітектурним стилем і дизайном гаража і оточуючих його приміщень.

Перевагою таких систем варто вважати можливість розкриватися і закриватися за лічені хвилини. Дана здатність можлива, навіть якщо у власника гаража будуть лише елементарні навички та набір найпростіших інструментів та інструкція під рукою. Такий набір інструментів можна знайти в будь-якому будинку.

Конструкція рулонних воріт

Ворота складаються з ряду металевих ламелей, з’єднаних між собою спеціальними кріпленнями. Всередині металевий профіль ламелі має порожнечами, які ще у заводських умовах заповнюються утеплювачем (в основному, пінополіуретаном).

Дані ламелі складаються з алюмінієвого профілю високої якості, створеного методом спеціальної прокатки або ж екструдованого профілю. Не проблемою буде вибір профілів по висоті і товщині, так як на сучасному ринку вони представлені з різними параметрами.

При виготовленні гаражних воріт застосовують профіль, що володіє високою взломостойкостью і стійкістю до пошкоджень. Такий профіль без праці можна встановити своїми руками.

Конструкція приводу рулонних воріт

Профілі роликової прокатки є зносостійкими завдяки застосуванню двошарового покриття. Екструдовані профілі мають хорошу стійкість до впливу сонця і навколишнього середовища. Ширина воріт для гаража рулонного типу часто складає до 5 метрів.

Якщо ж проріз гаража має нестандартні розміри, ви можете створити рулонні ворота без короба. Їх також можна обладнувати вентиляційними і навіть оглядовими профілями, які встановлюються своїми руками окремо.

Ворота для гаражів рулонного виду володіють власною системою автоматичного управління і запасним підйомом ручного типу.

Автоматичний привід працює плавно і безшумно, включаючись натисканням кнопки на пульті дистанційного керування. Якщо потрібно, можна також відкрити двері своїми руками зсередини за рахунок механічного приводу.

Переваги рулонних дверей

Рулонні двері в порівнянні з розсувними і орними аналогами мають наступні переваги:

 • Рольставні легко монтуються у проріз гаража і служать протягом довгого часу, не вимагаючи спеціального догляду;
 • Не вимагають постійної розчищення снігу перед ними в зимовий час;
 • За рахунок гарної теплоізоляції довго зберігають тепло в гаражі;
 • Мають невеликі розміри;
 • Особливості будова воріт гарантують захист приміщення від бруду;
 • Мають порівняно малу ціну і їх можна швидко встановити своїми руками;
 • Дають можливість відкривати гараж, не виходячи з машини.

Нюанси і складові монтажу

Рулонні ворота монтуються як зовні, так і з внутрішньої сторони гаража. Тим не менш, експерти стверджують, що встановлення рулонних воріт всередині гаража додасть їй велику довговічність і безпеку.

Якщо ви хочете зібрати конструкцію своїми руками, необхідно придбати рулонні ворота в точних розмірах під свій гараж, враховуючи всі параметри і аспекти майбутньої експлуатації.

Конструкція при цьому повинна включати в себе:

 • Захисний короб;
 • Систему управління;
 • Вал;
 • Направляючі шини;
 • Полотно воріт.

Електропривод змушує рухатися захисне полотно. Причому воно може пересуватися вгору і вниз, так і з боків.

Способи монтажу рулонних воріт

Крок за кроком

Монтаж воріт завжди починається зі скрупульозною розмітки. За рахунок рулетки обчислюють розміри отвору, після чого за максимальним значенням отримуються комплектуючі деталі і матеріал.

Слідуючи інструкції монтажу рулонних воріт, перш ніж встановлювати вертикальні напрямні, необхідно перевірити рівність підлоги за допомогою рівня. Якщо є якісь нерівності – їх слід усунути.

Верхні опори ролика, що регулює напрямок руху, закріплюються на провідній секції полотна. Далі монтуються внутрішні петлі. Внизу конструкції панель оснащується кронштейнами. Нижня планка ставиться так, щоб її межі рівномірно заходили через прорізи.

Цю секцію вирівнюють по рівню, після чого по ній виставляють вертикальні напрямні. За нижню панель кріпиться троси і встановлюють ролики з розпірними втулками. Кріплять їх до бічних опор, після чого до бічних стійок прикручуються інші саморізи.

Якщо підставою для монтажу служить складальний комплект – установка проводиться швидко, легко і якісно. Якщо ж такого немає – краще або довірити це завдання професіоналам, або виконувати всі дії, як вказує інструкція.

Барабан рулонних воріт

Регулювання воріт

Рулонні ворота є досить тонкою конструкцією, що складається з безлічі частин, з’єднаних в один рулон. У зв’язку з цим вони схильні до поломок при постійній експлуатації.

А тому стає необхідною їх регулювання та ремонт. Тим не менше, ці процедури досить прості, адже завдяки доступній конструкції рулонних воріт кожен власник воріт зможе самостійно вирішити проблему.

Достатньо лише, щоб на руках була інструкція по монтажу, вільний час та інструменти.