Зміст

 • Використовувані при виготовленні матеріали
 • Секційні ворота
 • Особливості монтажу
 • Необхідні для монтажу аксесуари

Вмонтувати секційні ворота є можливість навіть в маленькі отвори, адже конструкція має систему врівноваження, а також комплектується разом з механізмом розтягування.

Якщо все зробити правильно, то монтаж пройде швидко і успішно. Коли інструкція дотримується, недосвідчена людина має можливість встановити ворота за дві години.

Секційні гаражні ворота

Використовувані при виготовленні матеріали

На сьогоднішній день секційні ворота користуються великою популярністю, адже мають сучасну конструкцію. Вона дозволяє забезпечити надійність, безпека, а також йде в комплекті з безшумним механізмом. В основі полотна лежать сендвіч панелі, вони мають високі теплоізоляційні характеристики. Крім них можна побачити алюмінієві профілі, чия поверхня має підвищену стійкість до зовнішніх атмосферних подразників. Забарвлення застосовується полімерна порошкова, на неї наноситься спеціальна захисна плівка. Кожна ламель конструкції з’єднана з іншою за допомогою сталевого профілю.

Досконалий спосіб з’єднання дозволяє рухатися воротах безшумно. Сендвіч панелі прекрасно протистоять холоду, тому здатні надавати тепловий опір. При цьому завдяки ущільнювачам вони щільно прилягають до прорізу гаража.

Секційні ворота

Деякі власники авто щоб не витрачатися, вирішують своїми руками встановити секційні ворота, при цьому вони розраховують виключно на свої вміння, навички і знання. Насправді не можна зіткнутися з великою кількістю проблем, якщо врахувати всі нюанси та деталі монтажу.

Секційні ворота своїми руками

Серед матеріалів для воріт не повинні бути присутніми елементи, які раніше вже були до експлуатації, кожна деталь повинна бути новою. Якщо ви будете нехтувати цим правилом, то можете зіткнутися з проблемою недовговічності, і одного разу двері в гараж не відкриється, і ви не зможете увійти в нього.

Є кілька рекомендацій щодо складання, яким заради свого блага варто прислухатися:

 • Під час роботи спиратися на оригінальні креслення;
 • Користуватися виключно заводськими витратними матеріалами;
 • Кожна деталь повинна бути розміщена чітко і правильно;
 • Повинен бути правильний попередній розрахунок майбутньої конструкції.

Установка гаражних воріт своїми руками здійснюється на внутрішній стороні входу в приміщення, враховуйте той факт, що під час відкриття вони будуть підніматися до самої стелі. Конструкція може відкриватися як вручну, так і за допомогою автоматики, все буде залежати від комплектації, якій віддасть перевагу власник авто. Замикати полотно воріт слід дуже надійно, щоб в гараж не змогли проникнути сторонні особи.

Особливості монтажу

Перед початком установки секційних воріт, перевірте, чи досить у вашому гаражі вільного простору. Враховуйте, що вільна довжина до стелі повинна бути не менше 30 сантиметрів, а по бічних сторонах – 45 сантиметрів. Велику роль відіграє правильна підготовка отвору до подальшої установці своїми руками. Його обов’язково слід зміцнити за допомогою металевого каркаса. Щоб провести монтаж конструкції, знадобляться такі інструменти:

 • Шуруповерт або дриль електрична;
 • Перфоратор, має побідитові свердла;
 • Кріпильні деталі, але в тому разі, якщо їх немає в комплектації;
 • Рівень і рулетка.

Після того, як вами будуть підготовлені всі інструменти і вжиті заходи, знадобиться схема майбутніх воріт, її потрібно перенести в область отвору. Після цього відзначте місця, де будуть знаходитися горизонтальні і вертикальні профілі. Важливо правильно виставити вертикаль отвору і кожну деталь чітко зафіксувати. Категорично не допускається наявність навіть невеликого перекосу. Інструкція, яка є у вас на руках, прописана з усіма розмірами, дотримуватися їх потрібно обов’язково. Щоб відрегулювати ворота, можна застосовувати металеві підкладки.

Схема секційних воріт

Інструкція вказує, що спочатку при монтажі гаражних воріт своїми руками потрібно провести установку всіх несучих елементів, після цього беріться за збір полотна. Використовуючи регулювання кронштейнів, ви зможете домогтися абсолютного прилягання до стулки вгорі.

В якості ущільнювача для конструкції використовується морозостійка гума та полімерний каучук. Перший елемент застосовується для тієї області, яка буде безпосередньо стикатися з підлоговим покриттям в гаражі. Каучук дозволить підвищити в прорізі рівень герметизації.

Необхідні для монтажу аксесуари

Коли буде встановлений каркас і полотна воріт, необхідно буде закріпити додаткові деталі: ручки, замки, засуви і інші механізми, які використовуються для управління секційними воротами. Після цього здійснюється установка врівноважуючих пружин. Вони повинні стати так, щоб підйомні троси завжди знаходилися в підтягнутому стані, і дотримувалася інструкції.

Фінальним акордом монтажу секційних воріт своїми руками є кріплення та введення в експлуатацію електроприводу, який повинен бути в комплектації. За ним монтується обмежувач. Під час установки конструкції краще взяти собі на допомогу одного або декількох осіб, так вся робота буде проходити швидше і впевненіше. Завершивши процес, кілька разів перевірте працездатність готової конструкції.