Зміст

  • Підготовчі роботи для встановлення
  • Підготовчі роботи для дверного отвору
  • Монтаж секційних воріт

Секційні ворота в наші дні вважаються одним з найважливіших елементів зовнішнього вигляду будівлі. Отримали велику популярність в гаражному будівництві, адже відрізняються зламостійкість і довговічністю.

Схема пристрою секційних воріт для гаража

Зовнішній вигляд конструкції можна назвати респектабельним, при цьому і в експлуатації вона показує відмінні характеристики. Такий виріб має широке функціональне застосування, воно використовується для герметизації і теплоізоляції різних будівель.

Щоб звести конструкцію, потрібно схема складання секційних воріт, яка не дасть помилитися з необхідною кількістю матеріалу і розмірами.

Підготовчі роботи для встановлення

Якщо ви вирішили придбати секційні ворота або зробили їх своїми руками, то тепер з’являється необхідність їх встановити.

Щоб полегшити роботу, в комплекті є інструкція від виробника, де він розписує покроково всю процедуру установки конструкції.

Бажано проводити монтаж не самостійно, а в кілька пар рук, тому що самому заміряти ширину і висоту буде вкрай нелегко.

Інструменти потрібні наступні:

  • гайкові ключі;
  • пасатижі;
  • молоток;
  • дриль і набір свердел;
  • рулетка і рівень.

Не забувайте про техніку безпеки, надягайте каску, рукавички і захисні окуляри. Перед проведенням монтажу конструкції необхідно переконатися, що присутні всі необхідні деталі, зазначені в інструкції.

Якщо в комплекті немає кріпильних виробів, то, вибираючи їх у будівельному магазині, слід вдаватися до рекомендацій від виробника і не приймати самостійних рішень.

Розміри дверного отвору для гаражних воріт

Підготовчі роботи для дверного отвору

Стартом монтажу секційних воріт вважається підготовка дверного отвору. Щоб установка була максимально комфортною, і під час експлуатації не виникало проблем, отвір повинен повністю відповідати деяким критеріям.

Прослідкуйте, щоб одвірок і заплічники були в одній площині, показники вертикалі і горизонталі отвору для воріт повинні бути підігнані за допомогою будівельного рівня. Для коректного розрахунку необхідної глибини гаража краще використовувати просту формулу.

До висоті воріт приплюсуйте 50 сантиметрів, а якщо ви плануєте встановлювати привід, 100 сантиметрів. Важливо враховувати, що на стелі будуть встановлюватися розетки, а привід складе у перерізі не менш 1,5 квадрата.

Стеля і одвірок створюються з міцного матеріалу, тому що основна вага майбутньої конструкції доведеться саме на них. Заплічники не будуть піддані такої високої навантаженні, але все ж повинні відрізнятися міцністю, тому що до них будуть кріпитися напрямні.

Ідеальний розмір для притолоки вважається 25-50 сантиметрів. Якщо розмір буде більше або менше, то ворота повинні бути встановлені з відповідним підйомом.

Якщо ви плануєте купувати секційні ворота такого різновиду, то пам’ятайте, що їх вартість буде трохи вище, ніж стандартного виробу. Перед тим як розпочати роботи по монтажу, слід повністю оштукатурити проріз, це дозволить підвищити показники теплоізоляції і щільності прилягання.

Монтаж секційних воріт

Якщо з’явиться така необхідність, то треба прибрати нетривка покриття зі стін отвору і закріпити його. Перевірте, щоб горизонтальність підлоги була правильною. Ворота не повинні мати зазори зверху, а похибка горизонтальності може становити лише 1 мм.

Якщо показники знаходяться в нормі, то можете готувати до установці панелі. Не забувайте, що секційні ворота стоять досить дорого, тому під час роботи намагайтеся обережно з ними поводитися, щоб не пошкодити зовнішній вигляд.

Далі наносяться розмітки у місцях, де буде проводитися кріплення напрямних і монтаж. Після цього збирається полотно, робота повинна бути розпочата з нижньої панелі.

Виміри повинні бути проведені ретельно під час установки, тому що така різновид конструкції не повинна мати навіть найменшого перекосу.

Не використовуйте різні дощечки і не пеньте зазори під час вирівнювання, тому що в подальшому це може стати причиною порушення габаритів воріт.