Зміст

 • Принцип пристрою
 • Встановлення несучих стовпів для воріт
 • Установка ролика на складну стулку
 • Обшивка воріт
 • Утеплення

При установці воріт своїми руками на ділянці завжди виникає складність у виборі конструкції. Більшою мірою вона залежить від існуючого або запланованого паркану. Якщо він невисокий і зроблений з легких матеріалів, то і ворота робити масивними немає сенсу.

Складні ворота «гармошка»

На їх тип також впливає розмір ділянки: якщо він маленький і необхідно економити кожен метр, то потрібно вибрати конструкцію, яка при відкриванні не займе багато місця, але при цьому не буде обмежувати транспорт при в’їзді.

Кращим варіантом для таких умов є складні ворота «гармошка». Вони досить прості і надійні в експлуатації, їх можна зробити з будь-якого зручного матеріалу своїми руками.

Складні ворота «гармошка» дуже часто встановлюються в гаражах, ангарах, павільйонах з великими отворами. Ця конструкція не навантажує перекриття, і все навантаження несуть стіни. Вони добре зберігають температуру в приміщенні і мають тривалий термін експлуатації.

Принцип пристрою

Складні ворота, що працюють за принципом «гармошка», складаються з декількох панелей. Вони скріплені між собою гнучким щільним матеріалом (гума, тканина тощо) і навісами. Панелі рухаються вздовж отвору по одній або двох напрямних за допомогою ролика.

Існує безліч фірм, що займаються виробництвом складних воріт «гармошка» за індивідуальними замовленнями. Зазвичай вони виробляють їх з сендвіч-панелей. Такий матеріал володіє хорошою шумо – і теплоізоляцією.

Нижче описана детальна інструкція, як можна своїми руками зробити гаражні складні ворота.

Необхідний матеріал для воріт гаража

 • Два швелера. Вони будуть використовуватися в якості стійок.
 • Два металеві ролики на підшипниках для руху стулок по напрямній.
 • Швелер або куточок, який буде використовуватися в якості направляючої. Розмір залежить від підібраного ролика.
 • Профлист або листи оцинкованого заліза для облицювання.
 • Пінопласт або мінвата для утеплення.
 • Металева Трубка кругла, прямокутна або куточок відповідного розміру для каркаса панелей воріт (діаметр 25 мм для труби).

Необхідні інструменти для роботи

 • Рулетка, рівень і кутник для розмітки.
 • Зварювальний апарат напівавтоматичний потужністю 220 Вт.
 • Шуруповерт і дриль для кріплення.
 • Болгарка для нарізки металу та зачистки швів після зварювання.

Встановлення несучих стовпів для воріт

Якщо гараж тільки побудований, то, як правило, отвір для воріт в районі стін нічим не укріплений. Тому беремо два швелера довжиною рівній висоті прорізу за винятком товщини поперечної балки для ролика. До нижнього краю швелера приварюється металева «лапа». Далі з допомогою анкерів швелер кріпиться до нижньої частини отвору і до стіни.

Якщо немає швелера, то можна з куточків і металевих перемичок зварити раму по ширині стіни гаража і прикріпити її за допомогою анкерів.

Поперечна балка, до якої в подальшому буде кріпитися куточок для ролика, укладається на стовпи і приварюється до них. До верхньої частини прорізу балка приварюється або кріпиться за допомогою болтів.

Обчислюємо кількість панелей для воріт

Кількість панелей і їх розмір залежать від довжини отвору і від виду гаражних складних воріт. Якщо ви погано уявляєте, то краще перед початком робіт зробити схематичний начерк. Потрібно чітко розмітити проріз, врахувати розмір стійок, зазор між панелями і їх ширину.

Бажання зробити в гаражі двері також потрібно заздалегідь врахувати. Найзручніше в такому випадку зробити одну стулку воріт розпашній. Основна умова розсувний стулки ? всі панелі однакового розміру.

Зварювальний стіл

Робимо каркас воріт гаража

Коли ви визначилися з розмірами стулок, можна починати робити складні ворота своїми руками. Для цього беремо металеві трубки і ріжемо їх за розмірами панелей.

Варити каркас своїми руками бажано на заздалегідь підготовленій рівній поверхні, щоб не було перекосів. Для надання додаткової жорсткості конструкції до готового каркаса приварюють додаткові поперечні або діагональні перемички.

Каркас на гаражні двері виготовляється подібним чином з того ж металевого профілю.

Для замикання стулки розсувних можна зробити в кожній панелі спеціальні кріплення для запірного штиря, який буде утримувати гаражні ворота, чіпляючись за отвори в підлозі гаража. Або приварити на крайню панель стулки і опорний стовп вушка для амбарного замка.

Встановлення навісів на стулки воріт

Підбираємо навіси, які зможуть витримати вагу стулок. Для цього краще підійдуть підшипникові навіси. Панелі розсувний стулки з’єднуються теж з допомогою навісів, за два навісу на кожну панель. Ці навіси повинні дозволяти складаний стулці повністю складатися по типу гармошки.

Для розпашній стулки теж підійдуть підшипникові навіси, тільки для зручності заздалегідь потрібно врахувати, щоб стулка відкривалися назовні.

Установка ролика на складну стулку

Направляючої для ролика буде служити куточок. Його приварюють до балки над воротами. Щоб закріпити ролик до складаний стулці необхідно до її каркасу з краю, де вона не прикріплена навісом до стійки, приварити пластину. До неї приварюється металевий загартований штир.

На одному кінці він повинен бути зігнутий під кутом у дев’яносто градусів, діаметр його повинен відповідати діаметру отвору в ролику. Загнутий кінець вставляються на ролик і закріплюють з обох сторін шайбами і шплінтами або звичайними гайками. Шплінти вставляються в заздалегідь заготовлені отвори в шворні.

Перед тим, як остаточно приварити пластину зі штирем, складні ворота необхідно виставити так, щоб не було зазорів внизу і вгорі отвору.

Обшивка воріт

Для обшивки стулок можна вибрати будь-який зручний для вас матеріал. Обшивку можна кріпити саморізами з допомогою дрилі, свердла і заклепок або приварити. Щілини між складними панелями закриваються щільною тканиною зразок брезенту або гумою, яка витримає вплив погодних факторів.

Утеплення

Утеплення складних воріт гаража є важливим моментом. Для збереження мікроклімату утеплити гаражні ворота своїми руками можна пінопластом чи мінватою.

Після цього утеплювач зашивається листами фанери, ДВП або будь-яким іншим декоративним облицювальним матеріалом.