Зміст

 • Вибір матеріалу
 • Розрахунок противаги воріт
 • Установка опорних стовпів
 • Заливка фундаменту
 • Монтаж несучої рами воріт
 • Зашивання рами
 • Установка воріт
 • Двигун для воріт

Найпоширенішим типом воріт є розпашні, вони дуже прості конструктивно, надійні і дешеві. Відкатні ворота з моменту їх появи на ринку були дорогими, і тому не були так поширені.

Відкатні ворота в приватному будинку

На сьогоднішній день з’явився великий асортимент доступних і надійних матеріалів, які значно знизили вартість відкатних воріт.

У продажу є безліч комплектуючих деталей, щоб можна було здійснити монтаж відкатних воріт своїми руками.

Ці ворота давно користуються великою популярністю на заході. Їх основна особливість – вони не вимагають додаткового простору для відкриття, стулка заїжджає паралельно огорожі. Вони можуть відкриватися автоматично і вручну, причому ці особливості не сильно впливають на конструктивну частину самих воріт.

Так само їх особливістю є відсутність верхньої і нижньої направляючої. Вони їздять по одній консольної балки, прикріпленою до полотна воріт, і тому вони не обмежують по висоті в’їжджає на територію транспорт. Ворота однаково надійні і практичні для приватного будинку і для підприємства.

Але перш, ніж зважитися здійснити монтаж воріт на своїй ділянці, необхідно переконатися, що для відкриття стулки воріт вистачить місця. Паркан, паралельно якому буде заїжджати стулка, повинен бути рівним, його довжина повинна бути не менше 1,5 розміру, задуманої довжини воріт.

У нас є наочна і проста інструкція для збірки воріт своїми руками.

Вибір матеріалу

Конструкція відкатних воріт складається з чотирьох основних елементів: ворота або стулка воріт; опорні стійки, які служать для утримання всієї конструкції воріт; консольна балка або напрямна; електропривод з комплектуючими.

Необхідний матеріал для відкатних воріт:

Щоб ворота вийшли якісними і акуратними, рекомендується придбати необхідні комплектуючі в спеціальному супермаркеті або замовити по інтернету. Це набагато спростить складання нових воріт своїми руками.

Комплекти для воріт бувають трьох типів. Все залежить від довжини майбутніх воріт: малий – довжина до 4-х метрів і вага стулки не більше 0,4 т; середній – довжина до 6 м і вага стулки не більше 0,6 т; великої – довжина понад 6 метрів і вага понад 0,6 т. Всі комплекти включають в себе однакову кількість комплектуючих.

 • Роликові Каретки – 2 шт. (для руху направляючої)
 • Уловлювач для стулки нижній і верхній – 2 шт. (для додаткової міцності в закритому стані).
 • Планка з підтримуючими роликами – 1 шт. (утримує верхню частину стулки при русі).
 • Накатної Ролик або кінцевий – 1 шт. (для зручної фіксації воріт).
 • Заглушки на напрямну – 2шт. (для закриття направляючої від зайвого сміття)
 • Направляюча 6 м.
 • Електродвигун з наявністю зубчастої рейки, проводки та системи автоматики.
 • Схема відкатних воріт

  Необхідні інструменти для роботи:

 • Для розмітки знадобиться нитка, схил і рулетка.
 • Зварювальний апарат напівавтоматичний потужністю 220 Вт.
 • Лопата, лом і ручний бур для викопування ями під фундамент і для свердловин під стовпи.
 • Шуруповерт і дриль для кріплення.
 • Болгарка для нарізки металу та зачистки швів від зварювання.
 • Для того, щоб почати монтаж відкатних воріт своїми руками, обов’язкові схема або креслення. Вона не дасть вам пропустити важливі деталі і допоможе правильно розрахувати необхідні розміри.

  Розрахунок противаги воріт

  Коли розмір отвору визначений, потрібно обчислити розмір противаги для майбутніх воріт: це необхідно для розміру фундаменту. Існує проста формула – потрібно розділити навпіл довжину отвору, тобто якщо його ширина дорівнює 6 м, то довжина противаги складе 3 м.

  При проектуванні воріт також необхідно врахувати дорожній просвіт (відстань від грунту до нижньої частини воріт). Рекомендована висота просвіту – від 10 до 15 см, але цей розмір може залежати від висоти фундаменту, розмірів консольної балки і висоти роликових кареток.

  Установка опорних стовпів

  Опорні стовпи служать для утримання стулки воріт у закритому стані. Для початку за допомогою ручного бура або лопати робимо дві лунки по ширині майбутніх воріт глибиною в 1 м. На дно викопаних лунок засипаємо близько 10 см щебеню.

  Виставляємо заздалегідь підготовлені стовпи в лунки. Вони можуть бути металевими, дерев’яними, бетонними, цегляними і т. д. Стовпи виставляються суворо вертикально за допомогою рівня. Потім у підстави їх зміцнюють бетонним розчином.

  Лунка робиться глибиною не менше 1 м, оскільки глибина промерзання в нашому регіоні дорівнює одному метру. Якщо цього не зробити, то стовпи можуть просісти або дати крен.

  Фундамент для відкатних воріт

  Заливка фундаменту

  Фундамент необхідний для укладання швелера, до якого надалі будуть приварені роликові каретки, що забезпечують рух направляючої воріт.

  З боку отвору під внутрішньої частини двору, в яку буде заїжджати стулка, необхідно викопати яму для фундаменту. Глибина ями повинна становити 1 м і рівнятися по довжині половині отвору воріт.

  Швелер має бути шириною 10-20 см, довжина його повинна становити половину довжини стулки. Далі до швелеру з нижньої частини приварюється каркас з арматури діаметром 10-14 мм Після цього каркас поміщається в підготовлену траншею для фундаменту і заливається бетонним розчином.

  Розчину після заливки необхідно дати мінімум один тиждень підсохнути для набрання достатньої міцності.

  Монтаж несучої рами воріт

  Щоб виготовити раму для воріт своїми руками, краще взяти спеціальну профільну трубу. Для зовнішнього каркаса краще взяти профіль розмірами 50*50 мм або 60*40 мм, для внутрішнього підійде профіль 20*40 мм

  Для спрощення роботи краще, щоб на цей випадок була схема майбутнього каркаса: це прискорить процес складання. Профіль попередньо необхідно зачистити від іржі і знежирити за допомогою розчинника.

  Монтаж каркаса краще починати знизу вгору. Для стійкості конструкції до напрямної приварюються два обрізка профілю за 60 см. Поверх направляючої приварюють профіль для зовнішнього каркаса з двох сторін прихватками через кожні 50-60 див.

  Якщо ворота будуть приводитися в рух з допомогою двигуна, то необхідно приварити до напрямної зубчасту рейку.

  Профіль приварюється до напрямної в шаховому порядку, щоб уникнути викручування каркаса.

  Далі приварюють вертикальні рейки зовнішнього каркаса і верхню поперечину. Внутрішня частина каркаса приварюється до зовнішнього каркасу з внутрішньої сторони, повторюючи його контури.

  Внутрішній каркас повинен бути додатково укріплений ребрами жорсткості: надалі до них будуть кріпитися листи обшивки.

  В кінці необхідно ретельно зачистити всі зварювальні шви, простежити, щоб вони були герметичні, прогрунтувати і пофарбувати всі металеві рейки.

  Складання конструкції воріт

  Зашивання рами

  Рама може зашивати будь-яким зручним для вас матеріалом. Краще якщо він буде надійним, міцним і не дуже важким, наприклад профлист.

  Обшивка кріпиться до внутрішньої частини каркаса саморезами. Не забудьте передбачити в обшивці місце для ручки.

  Установка воріт

  До швелеру на максимальній відстані приварюються роликові каретки. У верхній частині ближньої стійки приварюється планка з підтримуючими роликами на висоті стулки. Місця приварювання роликів повинні бути попередньо точно виміряні, як це показує схема.

  До протилежної стійки на рівні верхньої і нижньої точок воріт приварюються уловлювачі. Нижній уловлювач має бути приварений таким чином, щоб накатної ролик на кінці напрямної з легкістю в нього входив. В кінці на напрямну одягаються заглушки.

  Двигун для воріт

  Для вибору двигуна для відкатних воріт своїми руками краще проконсультуватися в спеціалізованих магазинах. Там правильно підкажуть, який двигун краще всього підійде для ваших воріт.

  У комплекті з двигуном повинна йти спеціальна планка з місцями для кріплення зубчастої рейки, за допомогою якої напрямна разом зі стулкою приходить в рух. Також необхідні дроти для підключення.

  Якщо ви хочете, щоб ворота були автоматичними і керувалися дистанційно за допомогою пульта, то додатково доведеться придбати світлодіодні датчики і сигнальну лампу.