Зміст

  • Пристрій фундаменту
  • Збірка каркаса
  • Установка воріт

Якщо ви плануєте встановити ворота, в першу чергу необхідно подумати про їх експлуатаційні якості і міцності конструкції. Враховуючи всі ці нюанси можна уникнути проникнення зловмисників на вашу ділянку. Крім цього не варто забувати про комфортабельності. Тому найкращим варіантом у цьому випадку є відкатні ворота.

Відкатні ворота з профільних труб

Їх міцна конструкція з профільних труб не тільки забезпечує справжню захист, але і здатна заощадити простір. Причому зварити і встановити такі ворота можна самостійно, необхідно лише мати навички зварника.

Пристрій фундаменту

Перед тим як зварити каркас, потрібно встановити опорні стовпи і підстава воріт. Опори краще всього зробити з профтрубы діаметром 100х100 мм, так як в подальшому на них будуть кріпитися ворота, вага яких вони повинні витримати.

У першу чергу під стовпи з профільних труб необхідно викопати дві ями. Їх глибина залежить від регіону вашого проживання і не повинна бути менше глибини промерзання.

На дні ям стелиться подушка з дрібнофракційних щебеню і піску заввишки близько 20 див. Потім в ями вертикально вставляються труби, для чого використовується рівень.

Коли всі виміри будуть виконані, труби можна заливати розчином, не забуваючи його ретельно утрамбувати, щоб не залишалося повітря. Після установки необхідно зробити повторні виміри і залишити стовпи до повного схоплювання розчину.

Далі треба приступити до пристрою підстави для воріт. Для цього необхідно зробити закладений елемент з швелера і арматурних прутів. Довжина заставної повинна відповідати половині отвору воріт.

Армування бетонного фундаменту

Щоб виготовити заставну, арматурні прути потрібно нарізати за 1 м і вертикально зварити зі швелером. Варити необхідно так, щоб з кожної сторони застави було по 4 прута. Потім готуються поперечні прути, відповідні довжині швелера. Їх також потрібно зварити між стійками в верхній частині застави.

Далі потрібно підготувати яму глибиною 1,2 м і шириною близько 50 див. Її дно також засипається піском і щебенем, а потім вставляється вже готова заставна. Швелер виставляється строго по рівню і все заливається заздалегідь підготовленим розчином. Варто враховувати, що швелер обов’язково повинен бути врівень з дворовим покриттям (плиткою, асфальтом).

Після заливки фундаменту знову перевіряється рівень поверхні швелера. Це дуже важливо, так як на нього встановлюються роликові візки, які відповідають за працездатність воріт. Фундамент потрібно вистояти кілька тижнів, а потім вже можна встановлювати ворота.

Збірка каркаса

Варити каркас краще з профільної труби 60х30 мм Перш ніж приступити до його складання, потрібно очистити матеріал від іржі за допомогою болгарки, а також розкрити грунтом.

Для початку необхідно підготувати майданчик, де буде проводитися зварювання конструкції. Вона повинна бути рівною і перевищувати розміри каркасу воріт на 2 му: тоді варити конструкцію буде зручніше.

Потім з профільних труб робляться заготовки. В першу чергу потрібно зробити несучу раму. Для цього заготовки викладаються на майданчику відповідно до заздалегідь підготовленої схеми. Зварити їх між собою потрібно точкової зварюванням, щоб можна було виправити похибки. Потім перевіряються всі розміри, вертикальність і горизонтальність, а після цього шви повністю обварюються.

Після виготовлення несучої рами потрібно приступити до монтажу внутрішньої рами воріт. Вона виготовляється з профільних труб 40х20 мм. Внутрішня рама має велике значення, так як відповідає за посилення конструкції воріт, до неї буде кріпитися обшивочний матеріал.

Складання конструкції воріт

Як і в першому випадку, спочатку робляться заготовки. Варити їх намертво також відразу не варто, це потрібно зробити, коли всі розміри будуть підігнані і перевірені рівнем.

Якщо ворота будуть обшивати з двох сторін, то решетування необхідно варити з внутрішньої частини несучої рами. Якщо ж з одного, то труби можна приварити по краю. Найкраще труби приварювати в шаховому порядку, тоді можна бути впевненим, що конструкцію не поведе.

Коли каркас воріт буде повністю готовий, можна приступати до його обшивці. В якості матеріалу краще всього використовувати профнастил, тоді ворота виходити не занадто важкими і будуть мати привабливий вигляд.

Установка воріт

Коли полотно буде повністю готове і фундамент досягне остаточної міцності, можна встановлювати відкатні ворота.

Спочатку беруться ролики і встановлюються на підставі. Вони повинні розташовуватися якомога далі один від одного.

Далі приварюється задня візок, а за нею і передня, але для початку виставляється її точне місце розташування. Не забувайте, що всі шви повинні бути ретельно зачищені і оброблені грунтом.

Щоб ворота не мали перекосів, необхідно провести регулювання роликових візків. Конструкція повинна легко рухатися, в іншому випадку необхідно повторити регулювання.

На опорні стовпи встановлюється кронштейн з роликами, при цьому полотно має легко проходити між ними. При закритому положенні полотна до нижньої частини опори монтується уловлювач (інакше ви не визначите його точне місце установки).

Після цього можна приступити до монтажу автоматики. Щоб правильно підібрати привід, потрібно знати приблизний вага конструкції, від цього залежить вибір його потужності. Встановити привід буде нескладно, адже до нього додається керівництво по експлуатації та схема.