Монтуємо оглядовий люк для гіпсокартону

Монтуємо оглядовий люк для гіпсокартонуСьогодні одним із найпопулярніших і найбільш затребуваних матеріалів для внутрішньої обробки приміщень є гіпсокартон. Крім того, що за його допомогою можна швидко і якісно вирівнювати стіни, також завдяки гіпсокартону можна моделювати багаторівневі стелі, робити меблеві декоративні конструкції всіляких форм, проводити зонування приміщень, споруджуючи як функціональні, так і декоративні перегородки.

Як правило, подібні конструкції дозволяють приховувати всілякі комунікації (труби, крани, лічильники, системи теплопостачання, проводу електропроводки і т. д.) і тим самим зберігати естетичність інтер’єру.

Щоб забезпечити можливість регулярного доступу до прихованих інженерних комунікацій, застосовуються оглядові люки.

Загальна характеристика

Оглядовий люк для гіпсокартону являє собою міцну раму кутової форми з дверцятами, в якій знаходиться вкладиш з гіпсокартонної плити. Така конструкція дозволяє обробити дверцята в стилі облицювання стіни, в яку він є вмонтований (обклеїти шпалерами, пофарбувати, заклеїти кахлем або нанести декоративну штукатурку).

Сама дверцята люка є знімною. Відкривається вона завдяки особливому нажимному механізму.

Рама, завдяки кутовий формі, дозволяє монтувати люк безпосередньо до гіпсокартонної поверхні. Люк заводиться в отвір, спеціально підготовлений при зведенні конструкції, і фіксується за допомогою самонарізних гвинтів. Завдяки такій конструкції, для нього не потрібно монтаж додаткової рами з металевого профілю. Спосіб установки ревізійного люка передбачений таким чином, щоб у підсумку люк опинявся на одному рівні з гіпсокартонної конструкцією, а шов по контуру дверцята був тонким і не помітним.

Стандартні розміри оглядових люків у стіні або стелі можуть змінюватись в залежності від розміру і складності отвору. Вони можуть бути дуже компактними (20х20 см) або просто величезними (120 на 120 см). До виготовлення форм і до параметрів люків при виробництві цих виробів можливий індивідуальний підхід.

Також рекомендуємо прочитати:Пристрій для перенесення гіпсокартону
Як закріпити кахель на поверхні гіпсокартону
Як закріпити змішувач у ванній
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Монтуємо оглядовий люк для гіпсокартону

Особливості та призначення

Безсумнівно, головною особливістю оглядового люка для гіпсокартону є його прихованість, у порівнянні зі стандартними ревізійними люками з пластику. Оглядові люки для гіпсокартону монтуються в стіну чітко «під особу» з використанням спеціальної системи кріплення.

Оглядовий люк можна придбати готовий в будівельному магазині або зробити самостійно. Для цього в отвір встановлюється рамка з профілю і кріпляться приховані механізми навісів. Для влаштування дверцята рівне вирізається лист гіпсокартону, відповідний розміру рамки і отвору. Така конструкція, звичайно, не так довговічна, як фірмова з рамкою і каркасом для дверцят з високоміцного алюмінію, але для домашніх потреб її цілком достатньо.

Дверцята з гіпсокартону – це основа ревізійного люка. Її можна облицювати так само, як і стіну навколо.

Основним призначенням оглядового люка є забезпечення доступу до прихованих інженерних комунікацій. Якщо, приміром, робиться ремонт у ванній, в якій проходять труби водопроводу, каналізації та системи опалення, а також знаходяться крани перекриття та рулонне, то просто ховати ці комунікації за стіну не рекомендується. Один раз у 2 – 3 роки водомір потрібно знімати на повірку, крім цього до нього потрібен доступ для щомісячного зняття показань. При виборі нового дизайну для ванної кімнати, відкритим водомір залишати естетично не доцільно так само, як і крани перекриття, які можуть знадобитися в будь-який час при протіканні. Саме для подібних цілей і передбачений оглядовий люк. Його можна обкласти кахельною плиткою і він буде абсолютно непомітний в новенькій ванній.

Монтуємо оглядовий люк для гіпсокартону

Різновиди і характеристики

Залежно від призначення, бувають такі види ревізійних люків:

 • Підлогові або підвальні. Застосовуються на полах, при необхідності приховати комунікації або спуск в підвал.
 • Люки під плитку або сантехнічні ревізійні люки. Даний вид люків призначений для забезпечення регулярного доступу до прихованих труб, проводів, коробках або вимірювальним приладам. Можуть бути видимими і невидимими.
 • Оглядові люки під фарбування. Дана різновид встановлюється на стінах, стелях, а також і декоративних меблевих конструкціях з гіпсокартону.

Крім призначення, оглядові люки розрізняються по каркасу, дверцят, комплектації конструктивних складових і по виду обробки.

Специфіка монтажу

Встановити готовий оглядовий люк в підлозі, стіні або стелі досить просто. Його можна проводити як у вже готову конструкцію, так і на стадії її формування.

Головне, щоб в необхідному місці не був встановлений елемент обрешітки.

Особливості монтажу приблизно однакові, відмінності з’являються в процесі облицювання готової конструкції.

При установці готового люка гіпсокартонні конструкції необхідно дотримуватися чітких правил і дотримуватися точний порядок дій:

 • Проводиться вимір кришки люка.
 • На конструкції з гіпсокартону точками зазначається місце монтажу люка.
 • До параметрів виміру кришки додається по 12 мм.
 • За допомогою рівня і косинця на конструкції робиться креслення люка в заданому місці.
 • Прорізати гіпсокартон за заданим кресленням можна спеціальним ножем по гіпсокартону, ножівкою з дрібними зубами або потужним канцелярським ножем. Процес досить складний, тому краще, якщо це зробить фахівець. Важливий момент: якщо в споруджувану гіпсокартонну конструкцію планується монтаж оглядового люка, краще передбачити це при зведенні конструкції, залишивши отвір необхідного розміру в заданому місці, так як закріплений лист гіпсокартону з середини рівне прорізати досить складно.
 • У підготовленому вікні розміщується зовнішня рама ревізійного люка, вирівнюється за рівнем і фіксується струбцинами.
 • Рама кріпиться за допомогою спеціальних самонарізних гвинтів по гіпсокартону. Саморізи вкручуються по 2 з кожної сторони рами, якщо розмір люка не перевищує 40х40 см Для великих розмірів використовується більше гвинтів.
 • Шви між рамою і площиною гіпсокартонної конструкції необхідно зашпаклювати, дверцята грунтується і шпаклюється окремо.
 • Після того, як застигне фінішна шпаклівка, можна монтувати дверцята в раму і робити подальші оздоблювальні роботи.
 • Необхідність в розміщенні оглядового люка в місці вузлів інженерних комунікацій, різних приладів і кранів очевидна. В площині гіпсокартонної конструкції він буде непомітний, злившись з облицюванням елемента. А ось ідея обладнати криївку таким способом приходила на розум трохи…

  Монтаж оглядового люка (відео)