Зміст

 • Різновиди пристрою відкатних воріт
 • Комплектуючі для відкатних воріт
 • Встановлюємо опорні стовпи своїми руками
 • Виготовлення рами воріт
 • Монтуємо полотно своїми руками

Зсувні (відкотні) ворота стають серед забудовників одними з найпопулярніших.

Основна причина цього – ринок представляє всі без винятку комплектуючі за цілком помірними цінами.

Відкатні ворота на приватній ділянці з автоматикою

Класичні ворота орного типу, звичайно ж, обійдуться дешевше, але зсувні ворота набагато красивіше і зручніше в експлуатації.

На перший погляд, такі ворота досить складні у виготовленні. Насправді, це зовсім не так. Виготовити їх своїми руками не складає особливих труднощів, варто тільки з ентузіазмом взятися за справу.

Отже, що ж таке — відкатні ворота? При відкритті таких воріт, стулка (або дві стулки) відсувається в сторону, по спеціальним направляючим і роликам.

Застосовуються ці ворота в тих випадках, коли традиційний розпашний варіант використовувати не можна (брак вільного простору не дозволяє відкривати стулки назовні або всередину).

До основних достоїнств зсувних воріт відносяться наступні.

 • Значна економія простору. Відкатні ворота – оптимальне рішення для території, де є дефіцит простору на ділянці або із зовнішньої сторони (ділянка розташована біля проїжджої частини дороги).
 • Відсутність обмежень за габаритами воротного отвору (можна виготовити дуже великогабаритні ворота).
 • Зсувні ворота дуже стійкі до вітрових навантажень (таке поняття, як «парусність», відкатної конструкції незнайоме).
 • Зсувні ворота можуть використовуватися як на присадибних ділянках, так і на підприємствах.
 • Підвищена комфортність. Мабуть, зсувний варіант – саме зручне рішення з усіх наявних конструкцій воріт. Такі ворота дуже легко автоматизувати.
 • Безліч варіантів обробки. В якості оздоблювальних матеріалів використовуються: профнастил, сендвіч-панелі, зварні або ковані стулки. Для виготовлення стулок можна використовувати поєднання кування і дерева, дерева з чавунним литтям.

Недоліками зсувних воріт слід вважати велику ціну і трудомісткість робіт порівняно з орним варіантом, значний обсяг робіт з бетонування.

Різновиди пристрою відкатних воріт

Розрізняють відкатні ворота двох варіантів: підвісні та консольні. Ковзання підвісних відкатних воріт проводиться по верхній рейці.

Такі ворота не дуже популярні, оскільки виглядають не зовсім естетично. Консольні ворота поширені набагато більше.

Як правило, консольні зсувні ворота забезпечені однією стулкою. Вона відсувається паралельно площині огорожі з допомогою консольної направляючої. На бетонній основі укріплені дві каретки, за яким ця напрямна ковзає.

Легкості ходу можна досягти за допомогою підшипників. Така конструкція дуже зручна і безвідмовно діє навіть у найсуворіші зими.

Напрямні ролики відкатного полотна

Комплектуючі для відкатних воріт

Якщо ви хочете виготовити відкатні конструкцію своїми руками, — потрібно придбати комплектуючі для відкатних воріт. Якщо раніше комплектуючі коштували досить дорого, то сьогодні їх може купити практично кожен. До складу комплекту фурнітури входять.

 • Направляюча консоль (довжина – 6м).
 • Дві роликові опори (по них ковзає ворітної полотно разом з направляючою балкою).
 • Обмежувачі (утримують ворітну раму у вертикальному положенні). Являють собою ролики, виготовлені з дуже міцного пластику).
 • Верхній і нижній уловлювачі (фіксують полотно в закритому вигляді).
 • Кінцевий ролик – призначений для створення опори воріт у закритому вигляді.
 • Заглушки – захищають конструкцію від потрапляння води, снігу та бруду.

Рекомендується використовувати комплектуючі повністю. Деякі домашні майстри намагаються виготовити комплектуючі самостійно (цього робити не рекомендується). Краще придбати комплектуючі в готовому вигляді.

Встановлюємо опорні стовпи своїми руками

Перший етап монтажу конструкції своїми руками – встановлення стовпів для опор. В якості матеріалу для стовпів застосовують цегла, бетон, сталеву трубу або швелер, дерев’яний брус (краще всього використовувати дуб).

Основна вимога: бетонування стовпа повинно проводитися на глибину не менше одного метра. Правильність встановлення стовпів контролюється за допомогою рівня, потім стовпи бетонуються.

Тепер необхідно витримати час до повного застигання бетонної суміші (на це йде близько одного тижня). Якщо опорні стовпи виготовляються з цегли, — необхідно, щоб на кожному стовпі було по 3 заставні (урівень з цегляною кладкою).

Наступний важливий момент – заливка фундаменту. В якості фундаменту можна застосувати рейок (ширина від 16 до 20 см) і арматуру з перерізом 10-14 мм Арматура розрізається на шматки розміром 1 м і кожен приварюється до рейки.

Для фундаменту викопується траншея. Довжина її дорівнює половині ширини воротного отвору; ширина ями – 0,4 м, глибина – від 1 до 1,5 м. Рейці надається максимальна стійкість. Він встановлюється в яму й бетонується. При цьому верх його повинен в точності збігатися з вирівняною поверхнею грунту.

Час затвердіння бетону в фундаменті – не менше тижня (за вимогами Сніп – 28 днів).

Фундамент для відкатних воріт

Виготовлення рами воріт

Перш ніж почати виготовляти раму воріт своїми руками, за допомогою болгарки, труби очищаються від окалини та іржі. При цьому необхідно використовувати спеціальні захисні окуляри. По закінченні цих робіт, виробляють знежирення і грунтовку труб (можна використовувати фарборозпилювач, так і кисть).

З металевих труб (особливих вимог до розміру труби немає) зварюється основа для майбутніх воріт. Для більшої жорсткості конструкції, всередині приварюється обрешітка. На неї здійснюється кріплення оздоблювальних матеріалів (дошки, профнастил).

Після закінчення зварювальних робіт, утворилися шви зачищаються за допомогою болгарки. Ті ділянки, на яких шар грунтовки виявився пошкодженим, — слід обробити грунтовкою заново. Коли грунт повністю висохне, можна наносити фарбу.

При цьому можна користуватися алкидной емаллю. Відмінний варіант – фарби «Снєжка» або Хамрайт: їх можна використовувати без попереднього нанесення ґрунту. Шар фарби повинен бути не менше, ніж подвійний (черговий шар повинен підсохнути).

Коли ворітна рама остаточно висохне, можна приступити до зашивці полотна. Крім профнастилу, можна застосовувати фільонку з металу. Закріплення обшивки проводиться за допомогою саморізів.

Бажано використовувати саморіз зі свердлом: такий варіант значно знижує трудомісткість робіт. Звичайної дрилі буває достатньо, щоб дуже швидко зашити ворітної полотно.

Монтуємо полотно своїми руками

Приступити до цього етапу можна тільки після того, як фундамент досить устоявся. На фундаменті воріт (металева поверхня рейки) встановлюються ролики. Після цього ролики максимально розлучаються. Рама зсувних воріт накочується на каретки.

Правильність установки воріт перевіряється за рівнем. Роликові візки «начорно» прихватываются до швелеру за допомогою зварювання. Якщо все зроблено вірно: немає перекосів, ворота стоять правильно – можна ошпарити платформи роликових візків.

Після цього приварюють: верхні ролики (вони використовуються як підтримуючі), уловлювачі (верхній і нижній). Якщо опорні стовпи виготовлені з металу, — можна приварювати верхні ролики і уловлювачі прямо до них.

Якщо ж стовпи виготовлені з бетону, каменю або цегли – ролики і уловлювачі приварюються до труби (вона закріплюється до стовпа на анкера, заставні або дюбелі).

Виготовлення воріт своїми руками дозволить значно заощадити (як правило, спеціалізовані компанії оцінюють таку роботу аж ніяк не дешево). Завдяки можливості самостійного виготовлення, зсувні ворота перестали бути розкішшю.

.

.