Можна дивитися 3D на звичайному моніторі: особливості 3D зображення.

Можна дивитися 3D на звичайному моніторі: особливості 3D зображення.Більшість сучасних блокбастерів виходять в кінотеатрах у форматі 3D, їх транслюють у спеціально обладнаних залах, а на вході глядачеві видають окуляри, які дозволяють бачити об’ємне зображення. Техніка для дому пропонує телевізори для перегляду таких фільмів, але варто домашній кінотеатр недешево. Можна дивитися 3D відео на звичайному моніторі з мінімальними витратами?

Особливості 3D зображення

Зміст статті

 • Особливості 3D зображення
 • Перегляд 3D на звичайному моніторі

Принцип передачі зображення у форматі 3d полягає у створенні двох різних картинок для лівого і правого ока — так мозок людини починає сприймати як об’ємне зображення цілком. Різні технології реалізують цю задачу по-різному. Найпопулярніші:

 • Анагліф. Це метод колірного координування. Без очок таке зображення буде здаватися розмитим і неприродно пофарбованим, але кольорові лінзи (як правило, червоного і синього кольору) коригують сприйняття, і кожне око отримує чітку картинку.
 • Затворный метод. Полягає в поперемінної демонстрації на екрані зображення для лівого і правого ока, а скла спеціальних окулярів затемняються ліворуч і праворуч відповідно. Зміна кадрів і реакція очок відбувається дуже швидко, тому у глядача створюється відчуття, що він бачить об’ємне зображення двома очима. Для домашнього перегляду можна купити активні окуляри, але вартість самих очок досить висока, і не з кожним телевізором вони зможуть правильно взаємодіяти.
 • Поляризаційна система. Використовується в кінотеатрах і знайома більшості під назвою Imax. Парні зображення накладаються один на одного на екрані через поляризаційні фільтри проекторів, а фільтри в окулярах пропускають тільки певну частину світлових хвиль. Ця технологія вимагає використання спеціального екрану, тому для звичайного монітора не підійде.
 • Можна дивитися 3D на звичайному моніторі: особливості 3D зображення.

  Перегляд 3D на звичайному моніторі

  Найпростіший варіант для домашнього перегляду — анагліф. Вам знадобляться окуляри, які можна придбати рублів за 500 або дешевше.

  Можна дивитися 3D на звичайному моніторі: особливості 3D зображення.

  ДОВІДКА! Червоно-синій — не єдиний варіант колірного оформлення. Бувають, наприклад, зелено-пурпурні. Звертайте на це увагу при купівлі окулярів і виборі відео.

  Якщо ви можете завантажити потрібний фільм в стереоформаті, вам залишається тільки запустити його на своєму комп’ютері або телевізорі.

  Якщо у вас немає адаптованої версії, скористайтесь програмами, що працюють з таким відео. Вони можуть перетворювати завантажені ролики або обробляти їх в ході перегляду. Таких програм кілька, можна знайти варіант для безкоштовного використання або купити програму після закінчення ознайомлювального періоду:

 • MakeMe3D — проста програма, яка перетворює звичайне відео в 3D з заданими користувачем параметрами. Наприклад, підсумкове відео може бути оформлено для різних колірних фільтрів.
 • Xilisoft 3D Video Converter підтримує конвертацію 2D в 3D і навпаки, а також між різними видами 3D. Можна виставити потрібну глибину 3D в налаштуваннях.
 • Axara 2D to 3D Video Converter — програма для перетворення різних форматів відео в стереоскопічне.
 • sView — плеєр, що дозволяє конвертувати відео під час перегляду, без попередньої обробки. Вміє виставляти різні види фільтрації зображення.
 • Можна дивитися 3D на звичайному моніторі: особливості 3D зображення.

  Якість зображення, отриманого такими програмами, буде нижче, ніж у фільму, який обробляли професіонали ще на етапі виробництва. Зате це не вимагає великих фінансових і тимчасових витрат, тому варто спробувати такий варіант хоча б для ознайомлення.