Іноді в силу своєї ліні або жадібності людина шукає можливість вирішити проблему обхідним шляхом. Стосується подібна методика практично всіх сфер життєдіяльності і ремонт не є винятком. Хто не хоче витрачати час і гроші на видалення старої бетонної підстави і заливає нову стяжку прямо поверх старої, хто не хоче возитися з рассохшейся від часу фарбою і покриває стіни свіжим шаром, не позбувшись від старого, а хтось наважується покласти плитку на плитку. Завжди виправданий такий ризик? Не завжди, звичайно, але у випадку з плиткою цілком можна обійтися без жертв. У цій статті з’ясуємо, чи можна класти плитку на плитку і як це правильно зробити.

Укласти плитку на плитку? Легко!

Зміст

 • Що дає такий прийом?
 • Завжди стара плитка підходить в якості підстави?
 • Як правильно укласти плитку на плитку?
 • ? Що дає такий прийом?

 • Економія часу, причому значна. Дивіться самі: вам не доведеться довбати стару плитку, прибирати її, заливатися стяжку (в ході роботи перфоратором обов’язково з’являться тріщини, сколи та інші дефекти), потім чекати від декількох діб до декількох тижнів, поки основа підсохне. У підсумку, ви вб’єте купу часу, а якщо ще розміри приміщення більше 10-15 кв. м, то економія на обличчя.
 • Економія грошей. Перфоратор, вивіз сміття, цементний розчин для стяжки — все це коштує дуже великих грошей. Навіщо ж їх витрачати, якщо цілком можна обійтися без таких жертв.
 • Можливість підняти рівень підлоги без додаткових витрат (якщо це потрібно, звичайно).
 • Видалення старої плитки — процес довгий, нудний і важкий

  ? Завжди стара плитка підходить в якості підстави?

  Якщо ви задумалися про те, чи можна покласти плитку на плитку, варто дізнатися про те, в яких випадках це можна зробити.

  • Плитка повинна «міцно стояти на ногах». Якщо виявляться відколи, відшаровування, деренчання під ногами під час ходьби, значить в якості підстави така плитка виступити не зможе. Доведеться демонтувати і все ж витратити час і гроші на підготовчі роботи.
  • Рівень порогів зі свіжою плиткою не повинен перевищувати рівень підлоги в сусідній кімнаті. Цей момент особливо важливий для ванних, адже якщо у ванній кімнаті рівень підлоги буде вище, ніж в коридорі, то вся вода буде неодмінно опинятися в «передбаннику».
  • Поверхню старої плитки повинна мати шорсткості, за які буде «чіплятися» клейовий склад. Якщо таких немає, що буває найчастіше, то доведеться зробити вручну. Для цього можна використовувати болгарку, свердло або спеціальний склад «Бетоноконтакт». Болгаркою можна зняти шар глазурі, свердлом — зробити отвори або насічки, а за допомогою грунтовки — надати шорсткість поверхні.

  ? Як правильно укласти плитку на плитку?

  Після того як ви перевірили стару плитку на наявність дефектів і з’ясували, що таких немає, треба зайнятися підготовкою поверхні. Керамічна плитка і керамограніт не здатні вбирати в себе рідини (не випадково ж їх використовують у ванних кімнатах, де рівень вологості дуже високий), тому навіть якщо у вас під ногами лежить приємною шорсткості підлогу, все одно його доведеться піддавати «насильства». Зніміть верхній шар болгаркою або зробіть отвори за допомогою свердла.

  Глазуровану плитку свердлом і болгаркою не візьмеш — тут допоможе тільки «Бетоноконтакт» або будь-яка інша ґрунтовка схожого дії. «Бетоноконтакт» являє собою акрилову суміш, до складу якої входять цемент, пісок і різні наповнювачі. Цей розчин має високу сцепляющей здатністю і дозволяє максимально ефективно і швидко підготувати поверхню до укладання плитки.

  Принцип дії бетоноконтакта

  Для найбільшої сцепляющей здібності у розчин можна додавати кварцові частинки, які мають витягнуту форму, що нагадує голку. Така суміш буде ефективною навіть на склі, чого ж тоді говорити про плитку.

  Перед нанесенням складу підлогу потрібно ретельно очистити від бруду, пилу та жиру. Крім цього, доведеться прикрити стіни, труби та сантехнічні вироби поліетиленовою плівкою, так як у випадку попадання «Бетоноконтакта» на їх поверхню відбувається моментальне схоплювання — видалити суміш після висихання буде досить складно.

  Наноситься розчин або пензлем або валиком, при цьому потрібно стежити, щоб поверхня підлоги була оброблена повністю, хоча не встежити неможливо — бетоноконтакт має рожевий відтінок і ви просто не зможете пропустити жодної ділянки.

  Закінчивши підготовчі роботи, доведеться години на три відкласти укладання нової плитки, так як «Бетоноконтакт» повинен підсохнути. А ось після цього можна приступати до облицювання підлоги, проте врахуйте, якщо поверхня має вади і перепади, то плитка ляже нерівно. Можливо доведеться зайнятися ще і вирівнюванням підлоги або його штукатуркою.

  Новий кахель краще укладати в напрямку протилежному напрямку старої плитки — так вдасться створити найбільш міцну і надійну конструкцію.

  Укладання плитки на плитку повинна здійснюватися в протилежному напрямку

  Загалом, проблем з укладанням плитки на плитку предостатньо, але все ж є чимало сміливців, які вирішуються на таку авантюру. Бажання заощадити — понад усе.