Можна укладати тепла підлога під паркетну дошку

Про систему «тепла підлога» не чули хіба що представники далекого африканського племені масаї. У нас же про це чудесне пристрої знає практично кожен. Проте не всім відомо, з якими підлоговими покриттями може сусідити даний тип обігрівачів. Давайте з’ясуємо, чи можливо використовувати теплу підлогу під паркетну дошку і паркет? Які існують нюанси укладання і наскільки корисним буде такий тандем?

Можна укладати тепла підлога під паркетну дошку

Теплу підлогу під паркет. Чи потрібно?

Зміст

 • Думки експертів з приводу сусідства паркету та підлоги
  • Чому «ні»?
  • Чому «так»?
 • Тепла підлога паркетна дошка
 • ? Думки експертів з приводу сусідства паркету та підлоги

  Експерти в області будівництва і ремонту розійшлися в думках: одні категорично проти союзу теплої підлоги з паркетом, інші не бачать в цьому нічого поганого. Вислухаємо аргументи і тих, і інших.

  ? Чому «ні»?

  По-перше, деревина володіє низьким коефіцієнтом теплопровідності, тобто не може пропускати через себе тепло. Паркет, покладений на «теплий пол», просто не буде нагріватися або ж процес його нагрівання буде відбуватися украй повільно. Таким чином, ефективність системи обігріву знизиться до позначки 0, і тоді виникає резонне питання: «Навіщо взагалі потрібна така опалювальна конструкція?» Паркет, покладений по всім правилам і стандартам, сам по собі вже є прекрасним теплозберігаючим елементом будинку або квартири.

  По-друге, дерев’яні планки під впливом тепла з часом почнуть розсихатися, з’являться тріщини і ваш паркет почне «співати пісні», наче йому вже виповнилося 100 років. Нескінченний скрип, доповнений покрученими дощечками з потрісканим лаком — саме це чекає вас уже через рік-два. Чи варті ці проблеми витрачених коштів на монтаж теплої підлоги, якщо вам доведеться постійно шпаклювати, підправляти, циклювати і ремонтувати паркет? Напевно, немає!

  Можна укладати тепла підлога під паркетну дошку

  Ось так буде виглядати паркет через рік після укладання його на теплий пол

  По-третє, у вас виникнуть труднощі під час укладання паркету на теплу підлогу. Дивіться. Правильна основа під паркет — фанера. По всім будівельним стандартам фанеру необхідно приклеювати до основи (щоб вона «не гуляла») спеціальним клейовим складом, а для більшої надійності (мало) прикручують її ще і саморізами. Невеликий аркуш фанери (50х50) закріплюється мінімум в 8 місцях, відповідно, чим більше аркуш, тим більше саморізів потрібно буде використовувати. А тепер питання? Можливо закрутити саморізи таким чином, щоб не зачепити при цьому силовий кабель (якщо ви застосовуєте електричну систему обігріву) або трубки (якщо ви вибрали водяну систему)? Вказати розташування елементів теплої підлоги можна тільки приблизно, але працювати «на око» не варто.

  ? Чому «так»?

  Інші експерти впевнені, що проблема занадто роздута і паркет цілком може сусідити з теплою підлогою, якщо правильно його укласти.

  Вони пропонують для надійної фіксації фанери використовувати двокомпонентний поліуретановий клей, який не вимагає додаткового кріплення саморізами. Але позбавить цей клей підлогу від розсихання? Швидше за все немає! Однак і тут експерти знайшли вихід. Теплоізоляційний матеріал, покладений під фанеру, врятує паркет від передчасного старіння. І тут знову виникає питання: «Навіщо влаштовувати теплий пол під паркетом, якщо його тепло все одно буде ізольовано?» Відповіді немає…

  ? Тепла підлога паркетна дошка

  З паркетної дошкою картина приблизно та ж, але… Деякі виробники все ж «дозволяють використовувати свою продукцію в поєднанні з системою «тепла підлога». Правда, тут є кілька нюансів:

  • температура у поверхні підлоги повинна бути не більше +26°С;
  • прогрів підлоги повинен здійснюватися рівномірно, щоб всі планки отримували однакову «дозу» тепла;
  • паркетна дошка не повинна бути виготовлена з клена і бука — ці породи «не люблять, коли на них впливають теплом.

  Найоптимальнішою системою опалення в даному випадку буде система теплої водяної підлоги — її нагрівання відбувається набагато рівномірніше, ніж у електричній, так і різких коливань температур практично не буває. Однак, метушні з такою конструкцією предостатньо.

  Інша справа плівковий тепла підлога, який і простий в монтажі, і для паркетної дошки підходить ідеально. Інфрачервона підлога випускається в декількох варіантах потужності, а значить, можна буде підібрати той, який буде чудово поєднуватися з паркетної дошкою. А ще ви зможете самостійно виставити потрібні параметри температури, щоб ваш пол був «у відмінному настрої».

  Можна укладати тепла підлога під паркетну дошку

  Укладання паркетної дошки на інфрачервона тепла підлога

  Крім цього плівкові підлоги володіють наступними перевагами:

  • вони тонкі, що дозволяє використовувати їх в будь-яких приміщеннях;
  • вони монтуються на вже готову стяжку, що економить ваш час;
  • вони не перегрівають» паркетну дошку, що не дає їй розсихатися;
  • вони реагують на активність або неактивність інших джерел тепла зниженням або збільшенням потужності, що економить ваші гроші.

  Що ж маємо в підсумку? Паркет і «тепла підлога» — все ж несумісні речі, тому не варто витрачати час і гроші на марне заняття. Паркетна дошка ж із задоволенням сусідить з інфрачервоними і водяними системами опалювання. Робіть ремонт з розумом!

  Можна укладати тепла підлога під паркетну дошку