Можна з моноблока зробити монітор: що таке моноблок, як підключити моноблок до комп’ютера.

Можна з моноблока зробити монітор: що таке моноблок, як підключити моноблок до компютера.Перші персональні комп’ютери мали величезні розміри і поєднували в собі як дисплей, так і апаратні комплектуючі. З розвитком цифрових технологій, їх розмір поступово зменшився, а монітори стали виготовлятися окремо від системного блоку.

Однак, сама технологія спільного виробництва дисплея і процесора не канула в Лету. Найпершими їх почала випускати Apple і досить швидко до неї приєдналися інші виробники комп’ютерної техніки. І зараз на прилавках магазинів можна зустріти досить великий вибір компактних моноблоків.

Що таке моноблок

Зміст статті

 • Що таке моноблок
 • Можна використовувати моноблок в якості монітора
 • Як підключити моноблок до комп’ютера

Простими словами, це системний блок та монітор, зібрані в один корпус. Виглядає він як звичайний рідкокристалічний екран, проте дещо товщі. Також на ньому розташовуються різні елементи управління.

Можна з моноблока зробити монітор: що таке моноблок, як підключити моноблок до компютера.

Така різновид персонального комп’ютера має ряд переваг. Це:

 • Компактний розмір. Можна сказати, головне його достоїнство. За розмірами він не особливо відрізняється від телевізорів середніх діагоналей. При цьому має повноцінне начинку, як у повноцінного ПК. Завдяки цьому він займає мінімум місця на робочому столі, а при необхідності, спеціальний комп’ютерний стіл купувати взагалі не доведеться. Компактний ПК легко розмістити на будь-якій поверхні.
 • Зручність. Пристрій самодостатньо. Не потрібно підключати процесор до монітора, тому скорочується кількість використовуваних проводів. Адже для роботи досить мишки і клавіатури. При бажанні можна підключити динаміки, однак штатна акустика у моноблоків зазвичай якісна.
 • Деякі моделі мають дуже зручний сенсорний екран.
 • Майже безшумна робота.
 • До недоліків можна віднести:

  Мінус лише один, зате великий. За своїми характеристиками вони близькі до ноутбуків з середніми параметрами. Так як конструкція досить компактна, це не дозволяє розмістити звичайні комплектуючі, а з-за близького розташування матриці, вимоги до них досить жорсткі. Все має бути невеликого розміру і мати низьку температуру при роботі. Самостійно ж поліпшити їх неможливо.

  Зазвичай такі пристрої використовують для роботи професійні фотографи і дизайнери. Високі характеристики дисплея і досить потужний процесор, дозволяють працювати зі спеціальними програмами, які досить «важкі».

  Можна використовувати моноблок в якості монітора

  Іноді людина якийсь час користується моноблоком, а потім купує процесор. І тоді у нього виникає питання: « чи Можна використовувати його в якості екрану або потрібно купувати монітор?».

  Можна з моноблока зробити монітор: що таке моноблок, як підключити моноблок до компютера.

  УВАГА! Виконати підключення можливо тільки в тому випадку, якщо на моноблоці є ВХІД HDMI, тобто він здатний приймати вхідний сигнал.

  Як підключити моноблок до комп’ютера

  Щоб виконати підключення знадобитися кабель HDMI — HDMI. Один кінець дроту необхідно під’єднати до відповідного роз’єму на процесорі. Другий кінець приєднується до моноблоку. Підключення здійснюється саме до роз’єму HDMI — Вихід.

  Далі, необхідно перевести пристрій в режим, в якому воно здійснює прийом вхідного сигналу. Як правило, на його корпусі присутня відповідна кнопка.

  Шляхом нескладних маніпуляцій з моноблока можна зробити повноцінний комп’ютерний монітор.