На що впливає на частоту оновлення монітора: що таке частота оновлення монітора, як змінити частоту оновлення.

На що впливає на частоту оновлення монітора: що таке частота оновлення монітора, як змінити частоту оновлення.Для правильного вибору і грамотної експлуатації комп’ютера потрібно мати уявлення про параметри, що впливають на ефективність і комфорт роботи. Однією з значимих характеристик монітора є його частота. Що це за показник і на що він впливає?

Що таке частота оновлення монітора

Зміст статті

  • Що таке частота оновлення монітора
  • На що впливає частота оновлення екрану комп’ютера
  • Як змінити частоту оновлення

Комп’ютерний дисплей або телевізійний екран функціонує на підставі принципу зміни послідовних кадрів. Цей принцип схожий на роботу кінопроектора. При перегляді фільму швидкість зміни кадрів приблизно 25-30. В силу складності картинки на дисплеї комп’ютера або телевізора, частота її оновлення повинна бути значно вище. Цей показник буде впливати на чіткість зображення. Таким чином, при виборі телевізора або монітора ПК краще віддавати перевагу товарам, у яких даний показник вище.

На що впливає на частоту оновлення монітора: що таке частота оновлення монітора, як змінити частоту оновлення.

Перші версії моніторів показували картинку середньої якості. Користувач міг помітити мерехтіння екрана під час зміни зображення. З-за цього рекомендувалося використовувати захисні екрани, а в процесі тривалої роботи за такими моніторами слід було робити кілька перерв для того, щоб зняти навантаження на очі. В іншому випадку довга робота за такими дисплеями спровокувала б погіршення зору у користувача або могла негативно позначитися на здоров’я людини в цілому.

ДОВІДКА! У результаті технічного розвитку на зміну моніторів ЕЛТ прийшли більш сучасні екрани: рідкокристалічні і TFT-монітори. Спочатку вони значно відставали за показниками яскравості, контрастності, так і якість картинки була низькою. Однак тривалий процес удосконалення дозволив досягти більш високих показників якості, що призвело до збільшення популярності таких моделей.

На що впливає частота оновлення екрану комп’ютера

Якщо кадрова частота дисплея досить низька, то, як описувалося вище, дисплей візуально мерехтить. У той час як високий показник даного параметра дозволяє робити мерехтіння практично непомітним, а це дозволяє підвищити комфорт сприйняття зображення.

Середньою частотою оновлення екрану вважається 60 гц. Цього цілком достатньо для комфортної роботи. В удосконалених моделях рідкокристалічних екранів частота оновлення монітора досягає 144 гц або навіть 240 гц. Це дозволяє збільшити плавність зображення. Такі дисплеї добре підходять для ігор.

На що впливає на частоту оновлення монітора: що таке частота оновлення монітора, як змінити частоту оновлення.

ДОВІДКА! Хоч частота оновлення монітора і не є головною характеристикою при виборі, але чим вище цей показник, тим дорожче пристрій.

Як змінити частоту оновлення

Незважаючи на те що в багатьох моделях рідкокристалічних екранів діапазон оновлення дисплея може налаштовуватися в автоматичному режимі, при цьому вибирається найкращий показник, все ж можна змінити частоту оновлення самостійно.

Для цього потрібно зайти в «Панель управління». Далі, вибрати налаштування екрану, пройти у вкладку «Параметри» і зайти в меню «Додатково». Саме там зазвичай розташовується перелік можливих налаштувань частоти оновлення екрану.

На що впливає на частоту оновлення монітора: що таке частота оновлення монітора, як змінити частоту оновлення.

Для більшості моделей екранів на основі CRT-системи фахівці рекомендують встановлювати значення даного показника 85 гц. Дане значення стає доступно при установці заводського драйвера відеокарти. Щоб встановити необхідний драйвер, можна скористатися інтернет-ресурсами або ж пошукати його на дисках, які додаються до комп’ютера при його продажу. Якщо з даним питанням виникають складності, слід звернутися в сервісний центр. Співробітники центру без праці цю проблему вирішать за вас.