Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Поклейка шпалер на стіни або фарбування своїми руками припускають ідеально рівні поверхні, інакше всі перепади, ями від шпателя або залишилися засохлі шматочки обробки дуже добре видно на поверхні нової стіни… а що ж це за ремонт, після якого на стінах повно неприємних погляду фрагментів?

Щоб подібного не траплялося, ми розповімо вам, як зашпаклювати стіни своїми руками правильно.

Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Матеріали і інструменти

Стартова шпаклівка

Стартовим шаром вирівнюються більш грубі дефекти, так як суміш призначена саме для цього виду робіт. Вона наноситься товстим шаром, має більш крупну фракцію і певну рихлість.

Також рекомендуємо прочитати:Як зашпаклювати стики гіпсокартону
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику
Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

Фінішна

Фінішна шпаклівка наноситься на стартову, щоб надати їй завершений вигляд. Финишка може накладатися навіть в кілька шарів, поки майстер не отримає задовільний результат.

Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Універсальна

Існує і універсальна шпаклівка, яку використовують багато майстра, але за рахунок більш високої якості поверхні під час застосування стартової та фінішної шпаклівки, абсолютна більшість професіоналів вибирає саме цей спосіб.

Інструменти

Існує безліч інструментів, які повинні бути в робочому скрині кожного господаря, але для шпаклівки стін з гіпсокартону вам буде потрібно лише кілька, без яких неможливо обійтися. Це два спеціальних шпателя – завширшки 15 і 60 см, правило довжиною 2 м, кутовий шпатель (необов’язково) і ємність, у якій ви будете готувати розчин для шпаклювання, якщо використовуєте не готову шпаклівку. Знадобиться також насадка-міксер на дриль, за допомогою якої ви зможете приготувати правильну суміш для нанесення на стіни.

Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Етапи нанесення

В першу чергу, на поверхню наноситься стартова шпаклівка, яка вирівнює грубі перепади, надрізи ГКЛ, деякі відколи і так далі. Не забуваємо і про те, що нам необхідно правильно обробити стики і шви між листами. Для цього ми використовуємо склосітку (серп’янку).

Стартовою шпаклівкою ми покриваємо всю поверхню стіни з гіпсу, вирівнюємо її і даємо час висохнути, а це не менше 12 годин. Далі, відбувається затирка наждачним папером із зерном середньої фракції, ґрунтовка стіни і нанесення фінішної шпаклівки, яка вже приховує менш помітні недоліки використання стартової шпаклівки для гіпсокартону. Іноді, можливо, й кілька шарів фінішної шпаклівки, все залежить від якості спочатку вироблених робіт.

Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Не варто забувати про якісний грунті кожного шару шпаклівки, який помітно підвищує адгезію.

Коли робота з фінішною шпаклівкою завершено, нам необхідно дати час просохнути останньому шару, щоб ми могли перейти до затірки.

Затирка гіпсокартонної стіни відбувається нульовкою, самої дрібної наждачкой, яка вже не зашкодить стіну і не змусить нас знову коригувати роботу.

Наближаємося до обробки: шпаклювання стін з гіпсокартону

Дуже важливо якісно зробити не тільки стики і шви, але і вивести кути гіпсокартонної стіни.

По завершенню чорнових робіт, нам залишається тільки почати і завершити декоративну обробку, матеріали для якої необхідно визначити заздалегідь, адже від них буде залежати, як виробляти шпаклівку стін з гіпсокартону своїми руками, тільки стартовою сумішшю або ж стартовою та фінішною.

Як шпаклювати стіни з гіпсокартону (відео)