Надійна звукоізоляція перегородок з гіпсокартону: особливості складання

Надійна звукоізоляція перегородок з гіпсокартону: особливості складанняУ деяких проектах, де необхідно звести перегородку з ГКЛ, існує не тільки вимога якісно розділити приміщення, але і підвищити шумоізоляцію. З цього приводу, ми вирішили розповісти вам, як зробити перегородки з підвищеною шумоізоляцією в будь-якому приміщенні.

 

Неважливо, де саме буде зводитися така перегородка, головне – забезпечити у двох різних приміщеннях, утворених за рахунок поділу перегородкою одного приміщення, підвищену шумоізоляцію. Подібна вимога може бути в невеликих офісах, де по різні сторони стіни знаходиться робочий кабінет і, скажімо, виробничий цех, або ж перегородку необхідно встановити вдома після народження дитини, щоб батьки могли нормально відпочивати, по черзі наглядаючи за малюком. В принципі, прикладів необхідності даної перегородки можна придумати дуже багато, але не це важливо, а технологія виробництва перегородки з підвищеною шумоізоляцією.

Що являє собою така перегородка?

По правді кажучи, у створенні такої перегородки немає ніяких складнощів, єдине, так це просто витратити більше часу і грошей на її зведення, так як підвищується не тільки обсяг роботи, але і кількість матеріалів для виробництва перегородки.

Шумоізоляція міжкімнатних перегородок також включає в себе утеплення стін.

Якщо проводити розрахунки, то порівняно зі стандартною перегородкою з шумоізоляцією, вам необхідно буде рівно в 2,5 рази більше гіпсокартону, в 2 рази більше металевого профілю і в 2 рази більше звукоізоляційного матеріалу. Звичайно, це серйозні витрати, якщо ще й порахувати обсяг майбутньої роботи, але воно того варто, адже в результаті можна отримати не просто якісну стіну, що розділяє приміщення на дві частини, але і серйозну перегородку, яка не пропускає жодних звуків.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити перегородку з гіпсокартону
Міжкімнатні перегородки з гіпсокартону
Металопрофіль для перегородок
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону

Як зробити

Тепер, коли ви розумієте власні витрати і приблизний обсяг робіт, ми можемо перейти безпосередньо до процесу. По суті, він мало чим відрізнятиметься від виробництва стандартного варіанту, але свої нюанси все-таки є.

Каркас

Каркасів з металопрофілю буде два, і вони будуть обіймати собою стіну з ГКЛ. Далі, каркаси будуть заповнені шумоізоляційним матеріалом, і двічі обшиті гіпсокартоном. В результаті ми отримаємо серйозний сендвіч, який в розрізі буде виглядати приблизно так – 2 шари ГКЛ, каркас з шумоізоляцією, один шар ГКЛ, знову каркас з шумоізоляцією, і ще одна подвійна обшивка ГКЛ.

В першу чергу, нам необхідно звести каркас під перегородку, самий стандартний, який ми вже неодноразово розглядали, наприклад, коли будували перегородку з гіпсокартону своїми руками.

Під час стійки каркасів під перегородку не забудьте і про антивібраційною стрічці, яка теж відіграє свою роль в підвищенні шумоізоляції.

Встановлюється він по периметру площині, яку будемо зашивати – направляючий профіль на стіни, стелю та підлогу, вертикальний профіль стієчний, ребра жорсткості по необхідності. Каркас з одного боку обшивають гіпсокартоном, це і буде самий середній шар, внутрішня частина перегородки з підвищеною звукоізоляцією. Далі, по іншу сторону від обшивки ГКЛ, ми зводимо точно такий же каркас. Природно, у нашій конструкції можуть бути отвори під комунікації, двері, вентиляційний отвір і так далі, але сьогодні поговоримо тільки про основному процесі. Отже, в результаті ми отримуємо гіпсокартонний шар, по обидві сторони якого встановлений міцний каркас з гіпсокартону. За великим рахунком, це все попередні роботи, далі буде тільки закладка шумоізоляційного матеріалу і подвійна обшивка, з кожної сторони.

Під час зведення каркасу, у нас виходить трохи перевернуте дію, тобто, зараз ми обшиваємо не каркас гіпсокартоном з двох сторін, а лист гіпсокартону двома каркасами, обов’язково при цьому поєднуючи каркаси між собою крізь ГКЛ, щоб отримати додаткову жорсткість конструкції. Необхідно врахувати й те, що внутрішній лист повинен бути обов’язково оброблений захисними складами, як і зазвичай, а також зашпаклеван, особливо на стиках.

Надійна звукоізоляція перегородок з гіпсокартону: особливості складання

Закладка матеріалу

Ми думаємо, що тут у вас не виникне ніяких труднощів, так як звукоізоляційний матеріал для перегородки закладається простим способом, як і утеплювач, про яке ми багато разів говорили раніше. Притискати і закріплювати його нічим не потрібно, тільки у крайньому разі, коли матеріал можна закріпити до профілю або навіть до проміжного листа гіпсокартону.

Для даного процесу відмінно підійдуть шумоізоляційні мембрани Тексаунд, давно популярний матеріал для шумоізоляції перегородок Ізовер, спеціальні панелі ФонСтар і навіть всім нам давно відома мінеральна вата.

Надійна звукоізоляція перегородок з гіпсокартону: особливості складання

Обшивка

Обшивка відбувається стандартно, принаймні, перший шар кожної сторони. Ми дотримуємося невеликі відступи між листами гіпсокартону, між листами і основними поверхнями приміщення, а також, намагаємося уникати хрестоподібних стиків. По завершенню обшивки, грунтовка і шпаклівка (обов’язково зі стиками), і наступна обшивка, повторна. Тут бажано почати обшивку з іншого боку, щоб не повторити стіну по стиках, які на першій обшивці. Зробити це дуже просто, наприклад, якщо ви зашивали перегородку зліва направо, зробіть навпаки, справа наліво, то ж і з вертикальними напрямками.

Фахівці рекомендують обробляти матеріали виробництва перегородок (гіпсокартон) антисептиками, ґрунтовкою й шпаклівкою, бажано навіть на кожному окремому етапі зведення.

Отже, перегородка з підвищеною звукоізоляцією готова, і нам залишається лише довести її до розуму – загрунтувати, красиво зашпаклювати стики і поверхні матеріалу, провести затірку і обробити декоративним матеріалом, який ми обрали. Але не забувайте, дані роботи будуть проводитися також з двох сторін, а тому заздалегідь внесіть кількість необхідних матеріалів у кошторис!!!

Надійна звукоізоляція перегородок з гіпсокартону: особливості складання

Якісний шумоізоляційний матеріал для перегородки (відео)