Налаштування контрастності монітора: яка повинна бути контрастність

Налаштування контрастності монітора: яка повинна бути контрастністьБувають випадки, коли необхідно налаштувати контрастність на моніторі. Наприклад, налаштування з причин збилися, або переглядати зображення з якихось причин не комфортно. Необхідно скористатися одним із способів налаштування такого параметра.

Як налаштувати контрастність монітора

Зміст статті

 • Як налаштувати контрастність монітора
 • Способи налаштування
 • Яка повинна бути контрастність

Налаштування вимагає наявності програми Windows. Більшість користувачів користуються саме цією операційною системою. Настроюється яскравість кількома способами калібрування. Можна використовувати тільки один метод, а можна кілька одночасно. Головне домогтися необхідних результатів.

Способи налаштування

Існує кілька способів налаштування цієї функції. Вони залежать від типу монітора. Способи наступні:

 • Через відповідну кнопку. На моніторі є кнопки, які дозволяють регулювати яскравість і інші важливі параметри. Вони розташовані на задній панелі або в нижній частині пристрою. Присутні позначення для всіх параметрів.
 • Екранне меню. Існують монітори, які дозволяють налаштовувати такий параметр, використовуючи меню. Воно відкриється, якщо клацнути кнопку Пуск. Там вже є встановлені параметри, які можна змінювати за своїм розсудом. Цей параметр присутній на кожному ноутбуці.
 • Екран ноутбука. У старих моделях пристрою, на задній панелі присутні відповідні кнопки (як у першому кроці). Але в сучасних пристроях елементи, що відповідають за налаштування цього параметра, відсутні. Єдиний спосіб – використання клавіші Fn. Нам будуть представлені значки, натиснувши на які контрастність збільшується або зменшується.
 • Через відповідну програму. Існують програми, які дозволяють змінювати такі параметри. Такі утиліти призначені для установки на професійному рівні. Завантажити їх можна в інтернеті. Нам будуть представлені повзунки, які дозволять змінювати контрастність до необхідного значення. Щоб правильно використовувати програму, необхідно відштовхуватися від якісної фотографії.
 • Налаштування контрастності монітора: яка повинна бути контрастність

  Яка повинна бути контрастність

  Контрастність повинна бути такою, щоб людині було комфортно дивитися зображення. У кожного пристрою є налаштування за замовчуванням, які зроблені в залежності від вимог користувачів. Але кожна людина сприймає зображення по-різному, тому й вимоги у всіх різні.

  Рекомендована частота зображення сучасних пристроїв варіюється від 60 до 85 Гц. Контрастність ж необхідна, щоб картинка була чіткою. Але чим цей показник вище, тим сильніше втомлюються очі. Оптимальною налаштуванням вважається та, яка стоїть за умовчанням (якщо вона збилася, можна подивитися в інструкції). Виробники пропонують встановлювати значення шкали рівно на середині. Але можна змінити значення, щоб зробити зображення максимально комфортним для очей.

  Довідка! Якщо ж працювати зі спеціальною програмою, контрастність необхідно налаштувати так, щоб на шкалі перша комірка була білою, а остання чорної. У кожної комірки повинен бути свій відтінок. Необхідно бачити відмінності цих відтінків.

  Налаштування контрастності монітора: яка повинна бути контрастність

  Сприйняття контрастності також залежить від попадання сонячних променів, штучного світла на екран, і від інших характеристик навколишнього середовища. Тому постійно працюйте з налаштуваннями, щоб підбирати значення комфортні в певній ситуації.