Наливна підлога: витрата суміші і принципи монтажу

Інтер’єр приміщень сьогодні все частіше прикрашають наливні підлоги. Вони красиві і, що особливо важливо, є одними з найміцніших, ударостійких і не піддаються дії агресивних середовищ покриттів. Не дивно, що красиві і міцні підлоги з еластичної самовирівнюється маси сьогодні досить поширені в житлових і виробничих приміщеннях. Але необхідно знати, що наливна підлога — витрата матеріалу, правильна підготовка підстави і подальше нанесення – вимагає технологічного і точного дотримання інструкцій. Пропонуємо ознайомитися з основними правилами монтажу наливної підлоги. Але перш проведемо короткий теоретичний лікнеп.

Зміст

 • Як вибрати оптимальну товщину шару
 • Підготовка базового підстави
 • Технологія монтажу своїми руками
 • Приблизний витрата матеріалу
 • Наливна підлога: витрата суміші і принципи монтажу

  Наливна підлога додає звичайної бетонної стяжки оригінальність та можливість повноцінної експлуатації

  ? Як вибрати оптимальну товщину шару

  Наливна підлога дозволяє додати звичайної бетонної стяжки естетику і можливість повноцінної експлуатації.

  І для цього навіть не обов’язково наносити повноцінний шар полімерної суміші, досить покриття товщиною до 1 мм. Однак слід пам’ятати, що основа під дане покриття має бути бездоганно рівним і не мати ніяких вад, так як на наливному покритті виявляються навіть дрібні раковини і тріщини в підставі. Дешево, просто, красиво, хоч і недовговічний. Враховуючи, що заміна такої підлоги після зачистки верхнього шару відбувається досить просто, без зайвих трудових і тимчасових витрат, то варіант тонкого полімерного покриття, нанесеного на бетонну основу, може стати альтернативою повноцінному наливної підлоги.

  Для того щоб наливна підлога володів всіма якостями, які йому притаманні, його товщина повинна бути від 1 мм до 4 мм (оптимально для житлових приміщень – 1,5 мм). Чим товщі покриття, і це очевидно, тим більші навантаження воно здатне винести. Як правило, до складу наливної підлоги для даної товщини входить пофарбована смола з безколірним або кольоровим наповнювачем.

  Наливні підлоги товщиною від 4 до 8 мм є, як правило, высоконаполненными. Їх основу складає непигментированная смола і кольоровий пісок. Після завершення процедури монтажу підлоги його покриття затирається або зарівнюють металевим шпателем, щоб піщинки не виступали над поверхнею підлоги. Полімерне покриття товщиною більше 4 мм призначене для приміщень з інтенсивним рухом транспорту. Термін його експлуатації більше сорока років, але і після цього вона ще довго зберігає свої властивості і зовнішній вигляд.

  ? Підготовка базового підстави

  Найбільш кращим підставою для наливної підлоги є бетонна стяжка. Хоча полімерне покриття може бути покладено і на кахель, цегляну кладку або навіть дерев’яна підлога. Вимоги до базового основи:

  • строго горизонтальне положення;
  • рівна поверхня без западин і опуклостей, тріщин і лакун;
  • щільність основи;
  • низька вологість.

  Корисно знати
  Зрозуміти, наскільки добре висушений базовий підлога легко: за допомогою будівельного скотчу на підлогу кріпиться метровий шматок поліетиленової плівки і залишають на добу. Якщо після зняття на внутрішній стороні плівки з’явився конденсат, то підлогу слід досушити.

  Наливна підлога: витрата суміші і принципи монтажу

  Підготовка підстави для наливної підлоги

  На етапі підготовки підстави під наливна підлога — витрата суміші при правильному розрахунку буде оптимальним — виставляються маяки, а на стінах відбивається лінія рівня. Далі поверхню дорівнює за допомогою горизонту (краще, якщо це буде лазерний рівень). Основа повинна бути висушена і очищена від бруду та пилу. Якщо основа кришиться, то слід зняти пухкий шар і вирівняти ями з допомогою бетонного розчину. Всі наявні невеликі тріщини й западини шпаклюються. Бетонна стяжка обробляється спеціальною грунтовкою на основі полімерів. Це необхідно для кращої адгезії наливної підлоги з основою, а також для того, щоб закрити пори.

  ? Технологія монтажу своїми руками

  В першу чергу заливають стик між стіною і підлогою. Роблять неглибоку борозну по лінії зазначеного рівня підлоги і наклеюють уздовж неї будівельний скотч. Те ж саме роблять на поверхні підлоги вздовж лінії стику. Заповнюють простір між смугами скотчу полімерною сумішшю, після підсихання скотч знімають.

  Наливна підлога: витрата суміші і принципи монтажу

  В першу чергу заливають стик між стіною і підлогою

  Можна приступати до монтажу покриття на підлогу. На рівну поверхню наносять шар рідкої суміші, розрівнюючи її основи широким шпателем або спеціальної «шваброю» — раклею (будівельний інструмент, з вигляду нагадує широкий шпатель на довгій ручці). У вузьких місцях для розрівнювання суміші використовують простий шпатель. Після того, як порція наливної підлоги розлита і розподілена по основі, по «озера» проходяться спеціальним голчастим валиком, виганяючи бульбашки повітря. Причому це робиться не пізніше, ніж через півгодини після нанесення суміші, так як після цього вона починає застигати. Приблизно через добу по покриттю можна ходити.

  Це важливо знати
  У роботах з наливним підлогою використовують спеціальне взуття на шипах – водоступы. Ступати по «озера» слід обережно, не загрібаючи рідку масу.

  Якщо планується прикрасити підлогу чіпсами (спеціальними кольоровими пластиковими фрагментами), кольоровим піском, кольорами або іншими предметами, то вони укладаються на тонкий шар полімерної маси або спеціальну фарбу, якою покривають основу. Зверху малюнок або деталі оздоблення заливаються ще одним шаром наливної підлоги або покривається спеціальним лаком.

  ? Приблизний витрата матеріалу

  Кожен виробник тримає в секреті склад своєї суміші, однак головну її складову ми знаємо — це яка-небудь з смол. Точну цифру витрати матеріалу для полімерної суміші можна знайти на заводській упаковці. Але цифра витрат може різнитися, в залежності від умов: чим вища температура навколишнього середовища, тим текуче полімер. При температурі, близької до 5 C, а нижче з наливними підлогами не працюють, суміш стає більш в’язкою, отже, її витрата збільшується. Рекомендована температура поверхні підлоги близько 15 C — полімер добре розтікається і не дуже швидко застигає, даючи можливість провести з ним всі необхідні дії.

  Наливна підлога: витрата суміші і принципи монтажу

  Суміш добре розтікається і не дуже швидко застигає, даючи можливість зробити з неї необхідні дії

  Це важливо знати
  Середньоарифметична цифра, яка показує витрата наливної підлоги на 1м2 для всіх марок полімерної суміші — при товщині в 1 мм близько 1,5 кг суміші. Епоксидні підлоги трохи більш економні і вимагають при однакових умовах близько 1 кг суміші.

  Узагальнюючи все вищесказане, повторимо: наливні підлоги, маючи переваги перед багатьма традиційно використовуваними видами покриття для підлоги, вимагають при нанесенні ретельно підготовленої базової поверхні і дотримання технології монтажу. Допомога фахівців при укладанні полімерного покриття буде корисна ще й тому, що процес передбачає оперативність.

  Наливна підлога: витрата суміші і принципи монтажу