Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

Мабуть, багато хто погодиться з тим, що будівельник — професія творча, оволодіти якою зможе лише людина непересічна, що володіє відчуттям стилю і непоганим смаком. Тільки тоді результат кропіткої роботи, неважливо, чи зводиться арка з гіпсокартону, клеїться чи плитка у ванну або проводиться укладання паркету, являтиме справжній витвір мистецтва, що вражає пишністю. Це твердження цілком застосовно до декоративного 3d підлоги, здатному стати гідною прикрасою будь-якого приміщення. Наливні підлоги 3d — модна технологія декорування, допомагає створити ексклюзивний і запам’ятовується інтер’єр.Зміст

 • Як все починалося
 • 3d підлога як елемент стильного інтер’єру
 • Пристрій 3d підлоги
 • Полімерні підлоги: види
 • Що приготувати в першу чергу?
  • Матеріали
  • Інструменти
 • Наливні 3d підлоги: технологія виготовлення
  • Робота з основою
  • Підлогове зображення
  • Заливка компаунда
  • Нанесення захисту
 • Наливні 3d підлоги: фото добірка
 • Наливні підлоги 3d: відео
 • ? Як все починалося

  Творчість 3d художників, які зображали на асфальті приголомшливі картини, оживавшие під певним кутом, завдяки своїй незвичності, завоювала безліч шанувальників. Об’ємні експозиції на землі змушували кожного, навіть дуже далекої від мистецтва людини, захоплюватися майстерністю тих, хто зумів надати намальованому зображенню динаміку. Дизайнери не забули скористатися цією обставиною і розмістили 3d зображення на площині підлоги.

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  «Живі» картини на асфальті вражали публіку

  ? 3d підлога як елемент стильного інтер’єру

  Наливні 3d підлоги — покриття, що несуть з собою ілюзію об’єму. Так, це візуальний обман, але в цьому вся суть. Хіба можна відмовитися від привабливої можливості опинитися на райському пляжі, в обіймах зеленого лісу або в самому серці африканських джунглів, не виходячи з дому? Навряд чи. До того ж перелік варіантів для візуалізації буде залежати виключно від ваших бажань, ну і фінансової свободи, звичайно.

  Спочатку 3-х мірний пол був орієнтований на публічні заклади — СПА-салон, розважальні центри, виставкові зали та інші часто відвідувані місця, що ставили за мету продемонструвати статус і завоювати любов відвідувачів. Але численні переваги декоративних підлог, такі як безшовність, сумісність з системою «тепла підлога» і допустимість імітації будь-якої текстури без залучення ручної праці (монтаж підлоги в розрахунок не беремо), стали причиною їх повсюдного використання в приватних будинках і квартирах.

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Спочатку 3d підлоги використовувалися тільки в публічних місцях

  І якщо раніше на наливні підлоги 3d ціна була непомірно висока, що пояснюється дорожнечею матеріалів та відсутністю належного досвіду у будівельних компаній, то сьогодні це задоволення, можливо, дешевим не назвеш, але доступним — цілком.

  ? Пристрій 3d підлоги

  Як стало зрозуміло, 3-х мірні підлоги можуть втілити в реальність будь-яку вашу фантазію, але як влаштована ця краса не зовсім ясно. Відчуття об’єму досягається наступним чином: на базовий (первинний) шар наноситься малюнок, який зверху покривається прозорим шаром полімеру. Таким чином, під ногами у здивованої публіки виявляється морська галька або смарагдова трава, що вражає правдоподібністю. «Глибина» 3d зображення залежить від товщини прозорого фінішного шару.

  Це важливо!
  Замість малюнка в серединний шар полімерного «бутерброда» можна помістити декоративну прошарок з піску або природних матеріалів (засушених квітів, кристалів).

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Пристрій тривимірного підлоги

  Втім, зовнішній вигляд декоративного підлоги — справа індивідуальна, яке надає необмежений простір для фантазії. Комусь захочеться прикрасити підлогу монетами, а кому-то ґудзиками — і обидва варіанти будуть прекрасні, не сумнівайтеся!

  ? Полімерні підлоги: види

  Тривимірні підлоги являють собою одну з різновидів полімерних підлогових покриттів, які за способом виготовлення і складом бувають:
  1. Однокомпонентні. Відрізняються незначною колірною палітрою і застосовуються в основному в підсобних і технічних приміщеннях (гаражах, підвалах).
  2. Двокомпонентні. Привертають необмеженими декоративними можливостями і незрівнянним результатом. Використовуються як прозорий кольорового підстави або в комбінації непрозорого і прозорого шарів. Колір надається за допомогою вкраплення акрилових чіпсів або пигментирования, що дозволяє з легкістю відтворює текстуру мармуру або граніту, наносити будь-які зображення, додавати деталі з блискіток різних форм.

  ? Що приготувати в першу чергу?

  Створити наливні підлоги 3d своїми руками цілком реально. Безумовно, технологію простою не назвеш, але при наявності необхідних знань, матеріалів і бажання — можливо все!

  ? Матеріали

  Для створення декору допустимо застосування одного з 3-х методів:

  • об’ємна картинка;
  • дрібні елементи в прозорій смолі;
  • непрозоре основу з трафаретним зображенням.

   Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

   Монети — оригінальний декор для наливної підлоги

  У першому випадку нам знадобиться вибрати малюнок в рекламному агентстві з виготовлення 3d стікерів способом об’ємної друку. Можна звернутися в друкарню і замовити вінілову плівку з об’ємною графікою.
  У другому — підібрати елементи декорування (монети, черепашки, камінчики, кавові зерна, кварцовий пісок), в третьому — придбати трафарет-самоклейку.

  Другим важливим матеріалом є прозорий полімер, що складається з затверджувача і смоли, іменований в професійних колах компаундом.

  Це важливо!
  Складові компаунда продаються разом або окремо. У будь-якому випадку сумлінні продавці пропонують пробники для тестової заливки. Це допоможе побачити наочно, як поведе себе смола при взаємодії з декором.

  ? Інструменти

  Для заливки тривимірного підлоги знадобляться наступні інструменти:

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Інструменти необхідно приготувати заздалегідь

  • шліфувальна машина;
  • промисловий пилосос;
  • будівельний міксер з гвинтовою насадкою;
  • плоский і зубчастий шпатель (ракля);
  • хутряний і голчастий валики, плоска кисть;
  • шипована взуття, респіратор, рукавички, спецодяг.

  ? Наливні 3d підлоги: технологія виготовлення

  Особливу увагу слід приділити підготовці підстави, оскільки від якості даного етапу залежить підсумок всього заходу.

  ? Робота з основою

  Для нового бетонного підстави необхідно дотримати технологічний інтервал терміном 28 днів, щоб видалити зайву вологість. До моменту початку декоративних робіт цей показник не повинен перевищувати 4%.

  • старе підстава підлягає перевірці на міцність. Пошкоджені шари фрезерують, тріщини розшиваються до 10 мм і шпаклюються;
  • проводиться шліфування поверхні (з метою видалення бруду, жирних плям, бетонного молока) і обробка промисловим пилососом;
  • далі здійснюється промивка підлоги водним дисперсійним складом ПВА, який заповнить наявні пори (1 кг дисперсії/10 літрів води);
  • якщо основа металева, потрібно зачистити поверхню і знежирити ксилолом, розчинниками № 646, Р-60, Р-5.

   Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

   Грамотна підготовка основи — половина успіху

  ? Підлогове зображення

  • якщо ваш вибір припав на 3d малюнок, то спочатку приклейте його до бетонної основи, а потім обезжирьте плівку метиловим спиртом. А якщо перевагу віддано малюнку на бетоні, наклейте трафарет спрей-клеєм, зафарбуйте прогалини акриловою фарбою;

  Це важливо!
  Не варто намагатися створити ідеально рівну заповнення — непрофарбовані місця додадуть малюнку природний вигляд.

  • зніміть трафарет і почекайте висихання фарби. При бажанні створити зображення на якому-небудь шарі, непрозорий полімер заливається в першу чергу. Після його застигання наноситься текстура, яка потім заливається прозорою смолою;
  • трафарет можна надрукувати на самоклеющемся вінілі, приклеїти його на однотонну основу і покрити зверху прозорим шаром;
  • оригінального ефекту можливо досягти, якщо на непрозоре світле основу нанести елемент вітражного розпису, виготовленої з акрилового контуру. Після висихання проводиться полімерна заливка.

   Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

   З малюнком також необхідно працювати дуже акуратно

  ? Заливка компаунда

  Температура в приміщенні, де проводяться будівельні роботи, не повинна перевищувати +30 градусів.

  • в ємність з основою додається отверджувач, розчин перемішується міксером до однорідної консистенції;
  • суміш виливається на підготовлену поверхню і рівномірно по ній розподіляється;
  • для остаточного розрівнювання і усунення пухирців повітря необхідний голчастий валик;
  • прокатування виробляються до появи в’язкості, товщина шару повинна бути приблизно 2 мм;
  • первинне висихання займе 48 годин, остаточне тиждень.

   Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

   Підлога готова до повноцінної навантаженні через 7 днів

  ? Нанесення захисту

  Після полімеризації фінішного шару необхідно захистити поверхню. З роллю захисника чудово впорається лак Мультипротект, LEVL Coat 252/252 Т. Лак не тільки подовжує термін експлуатації, але і надає підлозі антиковзні властивості. Варто відзначити, що 3d підлога, покрита лаком, простий у догляді — для видалення бруду досить протерти його вологою ганчіркою.

  Представити технологію виготовлення полімерного підлоги у всіх подробицях і вибрати варіант оформлення допоможуть фото підбірка і відео, представлені нижче.

  ? Наливні 3d підлоги: фото добірка

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Варіант №1

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Варіант №2

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Варіант №3

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Варіант №4

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото

  Варіант №5

  ? Наливні підлоги 3d: відео

  Наливні 3d підлоги: технологія створення, види, фото