Напівсуха стяжка — метод, заснований на застосуванні злегка зволоженою цементно-піщаної суміші для вирівнювання підлоги. Даний спосіб в даний час користується набагато більшою популярністю, ніж класична методика стягування. І це не випадково, адже напівсуха стяжка дозволяє не тільки скоротити терміни робіт і пристойно заощадити, але і набагато легше в плані укладання.

Поки один майстер вкладає стяжку, інший уже шліфує її

Зміст

 • Переваги напівсухий стяжки
 • Підготовка підстави підлоги до укладання стяжки
  • Очищення підстави
  • Виставлення нульового рівня
  • Визначення мінімальної і максимальної висоти підлоги
  • Укладання гідроізоляції
  • Підготовка стін
 • Приготування розчину для напівсухий стяжки
 • Виставлення маячків
 • Укладання стяжки
  • Перший етап
  • Другий етап
 • Цінні поради
 • ? Переваги напівсухий стяжки

  • низька вартість використовуваних матеріалів
  • немає необхідності займатися додатковим вирівнюванням підлоги
  • завдяки тому, що розчин для стяжки має густу не водянисту консистенцію, повністю виключається можливість його протікання на нижній поверх
  • після висихання стяжки на ній не утворюється тріщин та інших дефектів
  • пориста структура збільшує тепло – і звукоізоляцію

  ? Підготовка підстави підлоги до укладання стяжки

  Підготовчий етап у справі укладання стяжки має величезне значення, адже від того наскільки ретельно буде очищено основу і наскільки вірно буде проведена розмітка багато в чому залежить якість майбутньої підлоги і його міцність.

  ? Очищення підстави

  Видаливши старе покриття і, якщо треба, стару стяжку, необхідно очистити основу підлоги від бруду, будівельного сміття, пилу і різних відшарувань. Всі нерівності зачищаються шкуркою. Якщо є якісь серйозні дефекти, наприклад, ями, діри, щілини, то їх необхідно закрити безусадочным цементним розчином.

  Підготовка поверхні: зарівнювання швів цементним розчином

  ? Виставлення нульового рівня

  Попередній етап включає в себе і виставлення так званого горизонту. Для цих цілей можна скористатися як водяних, так і лазерним рівнем (другий переважніше).

  Сенс цієї процедури полягає у визначенні нульової позначки підлоги і перенесення цих даних на всі стіни приміщення або квартири в цілому. Зазвичай фіксують позначку в 1 метр від нульової позначки чистового статі, але, в принципі, ця точка може бути довільною. Дуже зручно для розмітки стін використовувати лазерний нівелір, має окружність променя в 360 градусів. Цей прилад дозволяє отримати безліч точок, розташованих в одній рівній горизонтальній площині (не плутайте з підставою підлоги, яке може мати не зовсім ідеальну поверхню).

  Ці позначки дуже вам стануть у нагоді під час проведення робіт з укладання стяжки.

  ? Визначення мінімальної і максимальної висоти підлоги

  Для правильного визначення рівня стяжки необхідно відзначити висоту мінімальної і максимальної точок підстави. Саме завдяки цим параметрам можна буде розрахувати необхідну кількість суміші і її витрата (кожна найменша зміна висоти стяжки, навіть на 1 мм, вимагає 0,102 куб. м розчину на 100 кв. м площі).

  Отже, заміряємо в різних місцях відстань від рівня підлоги до нульової позначки і записуємо отримані результати після кожного виміру на стіни. Мінімальне значення параметра відповідає найвищій частині підстави, а максимальне — найнижчою. Різниця між цими двома величинами вкаже на перепад висот і дозволить зробити приблизні розрахунки витрати суміші.

  ? Укладання гідроізоляції

  Напівсуха стяжка з фіброволокном (саме про неї буде йтися нижче) відноситься до «плаваючих», тобто вона ніяк і нічим не пов’язана з підставою підлоги. Укладають її на спеціальний матеріал «Ізолон», який володіє крім відмінних гідроізоляційних властивостей ще й високим рівнем звуко – і теплоізоляції. Товщина такого покриття досягає 10 мм, що, в принципі, ніяк не позначиться на товщині стяжки.

  Замість «Ізолон» можна використати і звичайну поліетиленову плівку, бажано щоб її товщина не менше 200 мікрон, інакше під тиском вона може розірватися.

  І плівка і «Ізолон» забезпечують захист стяжки від нерівномірного і передчасного висихання, що дозволяє покриттю набирати свою міцність поступово.

  Укладання поліетиленової плівки під стяжку

  ? Підготовка стін

  Іноді виникає необхідність в ізоляції стін і інших архітектурних елементів, наприклад, колон від стяжки. Зазвичай це робиться в тому разі, якщо площа приміщення, де проводяться ремонтні роботи, понад 50 кв. м. або ж на підставу підлоги укладається система опалення «тепла підлога».

  Для ізоляції стін використовують спеціальну демпферну стрічку, яка закріплюється в нижній частині колон і стін. Верх цієї стрічки повинен бути трохи вище, ніж зазначений вами рівень стяжки.

  Завдяки демпферної стрічці стяжка не буде розтріскуватися під час висихання, їй будуть не страшні негативні наслідки процесів стиснення-розтиснення стін, а також можна повністю виключити різні пошкодження поверхні в місцях з’єднання зі стінами. Після шліфування, яка проводиться на заключному етапі, що виступають за межі стяжки шматочки стрічки можна без особливих проблем видалити за допомогою канцелярського ножа.

  На фотографії добре видно демпферна стрічка, яка захищає стяжку від розтріскування

  ? Приготування розчину для напівсухий стяжки

  Напівсуха Стяжка підлоги, вірніше суміш для неї, готується з чітким дотриманням усіх пропорцій та технології приготування.

  Отже, для того, щоб приготувати розчин, вам знадобляться наступні компоненти:

  • річковий пісок з розміром часток не більше 3 мм
  • портландцемент марки М-400 Д0
  • пластифікатор
  • фіброволокно

  Готувати суміш бажано у змішувачі, але якщо такого немає, то можна і в будь-якої ємності, підходить по розмірам.

  Спочатку засипається пісок (120-150 л), потім фіброволокно (приблизно 120-150 г), після цього потрібно всипати цемент (50 кг) і залити все це водою (13-18 л). Якщо ємності таких розмірів немає, то можна в тій же послідовності засипати всі інгредієнти, але з дотриманням наступній пропорції: одна частина цементу, три-чотири частини річкового піску і 600-900 грамів фіброволокна на один кубометр суміші.

  З водою дещо складніше, оскільки вам доведеться визначати її кількість «на око»: візьміть суміш в руку і стисніть її що є сили. Якщо під час цього дійства виділилася волога, але грудочку не розпався, то розчин приготовлений правильно.

  Пластифікатор додається з розрахунку 1 літр на 100 кг цементу.

  ? Виставлення маячків

  Для виставлення маяків вам будуть потрібні металеві рейки або спеціальні Т-подібні напрямні, а також рівень. Встановлювати маячки потрібно паралельно один одному на відстані , трохи меншій, ніж довжина правила, якими ви будете надалі вирівнювати поверхню стяжки.

  Регулювати висоту маяків можна за допомогою шматочків деревини або ГВЛ, прибираючи або навпаки підставляючи їх під рейки.

  Ось так виставляються маяки

  Маяки повинні міцно стояти на своїх місцях. Щоб цього досягти потрібно використовувати алебастр або все той же цементно-піщаний розчин, який наливається прямо на напрямні.

  Коли розчин повністю затвердіє, можна приступати до укладання напівсухий стяжки.

  ? Укладання стяжки

  Напівсуха стяжка — відео інструкцію по укладанню ви можете переглянути прямо зараз — виконується в два етапи: на першому етапі ви заповнюєте всю площу приміщення заздалегідь підготовленою сумішшю і вирівнюєте її, а на другому — шліфуєте готову поверхню.

  ? Перший етап

  Багато хто, наслухавшись розповідей друзів або сусідів про те, як складно зробити стяжку самому, бояться не те, що почати подібні роботи, бояться навіть думати про це. Насправді найскладніше тут зовсім не процес укладання, а розмітка і виставлення маяків. Вирівнювання розчину — процес не складний, але досить нудний і вимагає високої концентрації і посидючості.

  Заповнивши розчином невелику ділянку, починайте повільно, але вірно стягувати його поверхню за допомогою рейки або правила. Врахуйте, що потрібно не просто тягнути його на себе, а ще й водити їм з боку в бік (на відео добре видно, як це робить майстер). Можна навіть трохи утрамбувати ногами розчин перед тим, як почати його вирівнювання.

  Маяки залишаться в стяжці, тому можна не бояться їх закрити розчином.

  Врахуйте і ще один важливий момент — значення загальної товщини суміші повинна бути не більше 0,4 см, а мінімальна товщина шару на окремо виділених ділянках — не менше 0,3 див.

  Вирівнювання напівсухий стяжки за допомогою правила

  ? Другий етап

  На другому етапі вам належить зробити затірку швів і їх нарізку. Для чого це потрібно? Звичайно ж, для додання поверхні більш привабливого вигляду і підвищення міцності верхнього шару стяжки.

  • затирання поверхонь

  Затирка (шліфування) поверхні стяжки здійснюється за допомогою затирочної машини з вирівнюючими металевими дисками. Ця процедура дозволяє зробити фінішну обробку покриття і провести додаткове вирівнювання підстави.

  Ось так виглядає затиральна машина

  Починати ці роботи слід не раніше, ніж через 15-20 хвилин після того, як вся суміш була вирівняна, але не пізніше 6 годин після початку укладання стяжки, оскільки закінчити шліфування потрібно до того, як розчин затвердіє остаточно.

  Після затирання поверхні ви отримаєте практично ідеальний пол, який вже може служити відмінною основою для укладання будь-яких видів підлогових покриттів: ламінат, лінолеум, ковролін, плитка і т. д.

  • нарізка швів

  Нарізка швів виробляється на великих площах (від 50кв. м і вище). Здійснюють цю процедуру для того, щоб створити міцний монолітний шар, здатний протистояти потужним ударним навантажень і вібрацій. Для проведення цих робіт майстри використовують спеціальні рейки-правила і особливий інструмент.

  Ширина деформаційних швів зазвичай становить від 5 до 7 мм, висота — не менше 1/3 товщини стяжки.

  ? Цінні поради

  Напівсуха стяжка — технологія укладання описана вище — може застосовуватися на великих об’єктах, в яких часто присутні протяги. Для захисту від них поверхня свіжої стяжки необхідно захистити за допомогою звичайної поліетиленової плівки, яка настилається буквально на одну добу. За цей час розчин придбає потрібну міцність і вже не буде «боятися» перепаду температур.

  Замість плівки можна використовувати малярний валик або розбризкувач. За допомогою цих нехитрих пристосувань можна змочувати поверхню підлоги протягом всього строку висихання.

  І останнє: для забезпечення найкращої звукоізоляції товщина цементно-піщаного шару з додаванням фібри повинна бути не менше 5 див. Мінімально ж допустима товщина — 3 див. Якщо шар суміші буде менше, то швидше за все ваша стяжка не витримає і кілька місяців з’являться тріщини і вм’ятини.

  Як бачите, немає нічого неможливого, головне підходити до справи з усією відповідальністю, ясною головою і бажанням.