Використання нових технологій, орієнтація власників житла на євростандарти при зведенні і ремонті житла, функціональність чутливої високоточної апаратури та побутової техніки пред’являють підлогової поверхні підвищені вимоги. Конкретно – до фінішної його обробці.

Зміст

 • Призначення стяжки
 • Не мокра і не суха…
 • Незаперечні плюси» напівсухий стяжки
 • Трохи про недоліки
 • ? Призначення стяжки

  Напівсуха стяжка виконується для вирівнювання підлоги під фінальне декоративне покриття

  В якості декоративного шару використовуються в основному:

  • лінолеум;
  • плитка;
  • паркет;
  • ламінат;
  • ковролін.

  Щоб підлога була рівною під покриття, його поверхню жорсткою, а також в цілях забезпечення теплоізоляційних характеристик виконується стяжка підлоги. Ще вона потрібна для забезпечення необхідного по конструктивним міркувань ухилу в підлозі в місцях перекриттів. Використовується стяжка для маскування проходять в будинку комунікаційних труб, в тому числі, захисту електропроводів, прокладених в оболонці.

  Важливо! По своїй суті стяжка – проміжний невеликий по висоті, але міцний шар, використовуваний при укладанні підлог. Він служить пластом між підставою і фінішним покриттям. Добротність стяжки безпосередньо впливає на довговічність підлоги. Зокрема, чим якісніше цей проміжний шар, тим більше безремонтний період чистового покриття.

  Напівсуха стяжка — чорнова основа в статевому пирозі. Від її якості залежить довговічність всієї конструкції

  Значення стяжки в багатошаровому «пирозі» конструкції споруд багатогранне:

  • вона сприймає і тут же передає на шар, розташований відразу під нею (тепло – звукоізоляція), вплив навантажень від працюючого обладнання, рухомої техніки, пересувань людей, тощо;
  • вирівнює чорнове підстава, вважається фундаментом для створення ідеально рівних умов під укладку покриття.

  ? Не мокра і не суха…

  В основі технології лежить старий відомий метод заповнення поверхні чорнової підлоги бетоном або цементно-піщаною сумішшю. Її склад формується на підставі чотирьох основних компонентів: води, цементу (марка М-500), дрібнозернистого піску без домішок, поліпропіленового фіброволокна.

  Насение готової суміші спеціальним пристосуванням прискорить виконання робіт

  Численні експерименти з рецептурою розчину внесли коректування в її формулу. Сама назва «напівсуха стяжка» передбачає зменшена, у порівнянні зі звичайним, кількість рідини в розчині. Води потрібно рівно стільки, щоб запустився процес утворення міцних хімічних сполук: до молекул води приєдналися молекули цементу. Це одна з причин, що дозволяє вважати напівсухі прошарку в облаштуванні підлоги рівноцінною альтернативою мокрою стяжці. При всьому при цьому напівсухий варіант має свої «плюси». Не обійтися і без недоліків.

  Важливо! Для вирівнювання підлоги таким способом використовується звична маса з цементу і піску у певній пропорції, тільки доданої води повинно бути рівно стільки, щоб вийшов «колобок»: досить вологий, щоб не розпастися і в міру сухий, щоб з нього не потекла вода.

  ? Незаперечні «плюси» напівсухий стяжки

  • Напівсухе вирівнювання підлог однаково ефективно як в старих будинках зі значним фізичним зносом поверхонь, так і в новобудовах.
  • Це порівняно чистий процес, без утворення грязі.
  • Відсутня необхідність використання дорогих самовирівнюючих сумішей, які використовують при традиційному методі.
  • Фінішне покриття на підлогу укладається вже на ідеально рівну основу, відповідне стандартам. Це автоматично економить кошти і матеріали.
  • Застосування механізованих спеціальних змішувальних установок збільшує швидкість проведення робіт, дає можливість оперативного підйому суміші на висоту аж до 25 поверху будівлі.
  • Зменшення витрати води. Її потрібно стільки, щоб покрити витрати на гідратацію цементу.
  • Ризик заливання сусідів знизу зведений до мінімуму (практично відсутня взагалі). Гідроізоляції в «подушці» підлогового пирога служить додатковою страховкою від проникнення рідини.
  • Мінімально можливе для таких робіт час схоплювання і затвердіння шару. Достатньо 12 годин, щоб можна було ходити по підлозі і виконувати подальшу внутрішню обробку приміщення. Після закінчення 72 годин можна зайнятися укладанням декоративного покриття.
  • Створюється можливість облаштування внутрішніх комунікацій. Вони маскуються в стяжці.
  • Стяжка служить додатковим теплоізоляційним шаром.
  • Можливість укладання у важкодоступних місцях, на похилих площинах і обробки складних форм.
  • Універсальність. Напівсухі суміші підходять не тільки під будь-який вид підлогового покриття, але використовуються для покрівельних робіт.
  • 100%-ва екологічна безпека для людини гарантується натуральною сировиною і добавками.
  • Демократична ціна. Вона формується з невисокою вартості простих матеріалів і малими трудовитратами при високій продуктивності робіт.

  Напівсуха стяжка без проблем влаштовується на теплу підлогу — для сучасних домовласників це важливо

  Всі ці переваги можна звести на «ні», якщо порушити технологію робіт. Зокрема, скорочуючи інтервал між укладанням стяжки і декоративного покриття, штучно зменшується час набору міцності розчину. Цементне сполучна, схильна до усадки, при недотриманні технології робіт втрачає свої властивості, що загрожує появою тріщин, порушенням цілісності фінішного покриття, пр.

  ? Трохи про недоліки

  • Недоліки методу сухої стяжки хоча і незначні, але теж є. Одним з них вважається трудомісткість ручного замішування. Т. к. неможливо домогтися потрібної якості розчину, потрібно застосування спеціального оснащення, малих засобів механізації (бетономішалки, пенонагнетателя). З-за невисокої щільності напівсухий суміші (пухкості) потрібно укладати товстий її шар. Загладжувальна машина не тільки ущільнить стяжку, але і забезпечить її рівну поверхню.
  • Зайва кількість води, що додається в розчин, може зіпсувати його характеристики. З’являться тріщини, покриття може деформуватися. При зворотній «біді» – нестачі вологи – навпаки, гідратація цементу буде не завершена, не утворюється достатнього ущільнення. У цьому випадку стяжка кришиться під ламінатом, паркетом, пр. Тому технологія визрівання повинна повністю дотримуватися.
  • Щоб зайва вода не потрапила на вирівняну поверхню, вимагається додаткова її захист зверху поліетиленом. Він обереже майбутній підлогу від деформації і розтріскування. При занадто великій щільності, суміш вперто «не хоче» заповнювати кути, простір між підлогою і трубами, утворюючи там горбисту поверхню. В приміщеннях з невисокими стелями помітно «з’їдання» корисного об’єму. Існують обмеження, при яких товщина сухої стяжки не повинна бути менше 30 мм, а буває, що вона досягає і 40, 50 мм.
  • Укладання суміші передбачає безперервність процесу. Швидке схоплювання компонентів вимагає порционности приготування розчину. Тому самотужки робити такий вид робіт неможливо, як і обробляти великі площі, в тому числі у висотних приміщеннях, коли потрібно піднімати розчин на значну висоту. У цьому випадку обов’язково участь декількох фахівців з використання спеціальних механізмів. У графу «мінуси сухої стяжки», можна віднести і те, що вартість робіт зростає з підвищенням поверховості будівлі.

  Готовий розчин потрібно наносити безперервної технології

  До речі. Все більшу популярність набирає напівсухе вирівнювання з фіброволокном. Цей армуючий компонент виконує функції арматури, покращує опір утворенню тріщин, герметичність. Характеризується стійкістю до ударів. Спостерігається стійкість стяжки до підвищених динамічних навантажень.

  Використовуючи перспективний напівсухий метод укладання підлог, незважаючи на його недоліки, можна не тільки скоротити загальні строки будівництва, але і облаштувати систему «тепла підлога», досягти потрібної шорсткості поверхні для подальшого нанесення декоративного покриття.