Зміст

 • Позитивні і негативні сторони відкатних гаражних воріт
 • Характеристика
 • Проводимо заміри отвору і стулок
 • Підготовка опорних стовпів
 • Робимо фундамент (швелер)
 • Виготовляємо несучу раму
 • Фарбуємо та обшиваємо ворота
 • Встановлюємо ворота своїми руками
 • Автоматика для відкатних воріт своїми руками

Ще недавно багато віддавали перевагу навстіж воріт. Це обумовлено тим, що таку конструкцію легко встановити своїми руками. Крім того, ціна таких гаражних воріт доступна, і поставити їх може будь-який власник будинку.

Відкатні ворота

Але останнім часом все частіше власники приватних домоволодінь або дач віддають перевагу зсувним воротах. Вони зручні в експлуатації, надійні, сучасні. При цьому необхідно мати додаткові комплектуючі.

Встановлюють відкатні ворота в приватних домоволодіннях, гаражах, на дачах. Щоб заощадити кошти на встановлення, багато власників виготовляють і монтують їх своїми руками.

Це цілком реально зробити, озброївшись необхідним обладнанням, допомогою друзів і, звичайно ж, інструкцією по установці.

Позитивні і негативні сторони відкатних гаражних воріт

Серед недоліків можна виділити:

 • Висока ціна в порівнянні з розпашними воротами.
 • Ще недавно встановити відкатні ворота могли тільки забезпечені люди. Це обумовлено високою ціною комплектуючих. Особливо дорого коштував електропривод, тому не кожен міг поставити ворота своїми руками.

  Зараз люди віддають перевагу саме відкотних воріт. Нехай доведеться переплатити, але вони будуть насолоджуватися комфортом

 • Необхідно додатковий простір для відкату воріт.
 • Встановити ворота проблематично, якщо немає додаткової площі біля воріт. При цьому можна встановити їх зсередини.

  Основною перевагою відкатних воріт є можливість в’їзду транспортного засобу будь-якої висоти, так як ні зверху, ні знизу конструкція отвору не обмежена.

  Характеристика

  За стулок рухається профільована консоль. Роликова каретка кріпиться до фундаменту. Вона визначає шлях направляючої. Пристрій системи включає в себе направляючі ролики з підшипниками.

  Змащувати їх немає необхідності. Каретки складаються з 8-ми роликів, покритих металом або полімером.

  Завдяки якісним комплектуючим конструкція може служити 50 тисяч повних циклів «відкрити/закрити». За умови правильного використання гаражних воріт цього достатньо на тривалий період.

  Матеріал для зашиття гаражних воріт своїми руками: Профнастил, металевий лист, дерево, полікарбонат.

  Хвіртку можна поставити окремо або вбудувати в конструкцію.

  Отже, комплектуючі відкатних воріт:

  • Каретка (роликовий візок).
  • Напрямні ролики (підтримуючий, накатної).
  • Заглушки направляючої
  • Нижній і верхній уловлювач
  • Направляюча рейка 6 метрів

  Проводимо заміри отвору і стулок

  Дуже важливо правильно заміряти отвір. Від цього залежатиме, які вибирати комплектуючі та автоматику. Тому спочатку необхідно визначити висоту і ширину стулки.

  Від ширини вулиці і габаритів автотранспорту залежить, якою проїзд необхідно робити між стовпами. Рекомендуємо поставити 2 балки і спробувати заїхати машиною між ними. Якщо вдалося, значить, такою повинна бути ширина отвору. Якщо ви збили хоч 1 балку, то слід розширити проїзд.

  Ширина проїзду, як правило, становить 1,5 ширини прорізу.

  Наприклад, отвір воріт дорівнює 4 метрам. Довжина воріт в такому випадку складе 4 метри*1,5=6 метрів.

  Купувати фурнітуру потрібно з направляючою довжиною 6 метрів. Простір для відкату буде таким же.

  Підготовка опорних стовпів

  Про встановлення опорних стовпів слід подумати завчасно. Приблизно за 1-2 тижні до початку виготовлення стулок. Цей час потрібен для того, щоб бетон застиг.

  В якості матеріалу для опорних стовпів підійдуть швелер, металева труба, брус, стовпи з цегли або бетону.

  Бетонувати їх необхідно на глибину 1 метра, саме на це відстань промерзає земля. Інакше навесні або взимку стовп може нахилитися, а це вплине на нормальне функціонування воріт.

  Для кріплення нащільників, коли будете виготовляти стовпи, на кожному з них потрібно зробити по 3 заставні. В подальшому, без проблем прикріпіть до них верхні ролики, нижній і верхній уловлювач.

  Приварите арматуру посередині забетонованої труби. З іншого боку приварите арматуру до куточка 50х50 довжиною 80 мм. Цей куточок розташований у шві стороною, привареній до арматури.

  До другої сторони приварюють нащельник. Ближче до краю стовпа куточок повинен бути закладений в шві. Цей нащельник буде на відстані 8-10 см від краю опорного стовпа.

  Якщо плануєте автоматику для гаражних воріт, закладіть дроту для фотоелементів, приводу, сигнальної лампи і антени.

  Схема проводки для автоматики

  Схема підключення відкатних воріт

  Робимо фундамент (швелер)

  Швелер — основний елемент для фундаменту відкатних воріт. Ширина його складе 10, 16 або 20 див. Використовується також арматура з перерізом 10-14 мм. Розріжте арматуру, щоб довжина частин становила 1 метр. Потім приварите їх до швелеру.

  Приготуйте рів довжиною половину ширини прорізу. Ширина становить 30 см, глибина 1 метр. Поставте швелер і забетонируйте. Фундамент для воріт готовий.

  Розмір фундаменту складе половину отвору.

  Спочатку за рівнем виставите швелер. Його верх повинен бути на одному рівні з асфальтом. Якщо плануєте укладати плитку, врахуйте її висоту. На цьому рівні і бетонируйте швелер.

  Якщо взяти до уваги всі поради, вийде рівна залізна майданчик. До неї приварите ролики для воріт.

  Фундамент сохне тиждень, в цей час у вас є можливість зробити заміри відкатних воріт.

  Спочатку потрібно зробити каркас.

  Виготовляємо несучу раму

  Матеріал рами — профіль (профільна труба). Для зовнішнього каркаса використовують профіль (трубу) розміром 60х40 або 50х50 мм Для внутрішнього —20х30 або 40х20 мм

  В першу чергу почистіть від іржі метал для рами. Для цього використовуйте болгарку з залізною щіткою. Обезжирьте, використовуючи розчинник і ганчірку.

  Потім покрийте метал антикорозійним грунтом.

  Далі, необхідно зварити раму. Каркас варять з нижньої частини догори. Візьміть направляюча рейка 60х70 мм і приварите до нього знизу 2 труби розміром 60х40 по 60 сантиметрів. Направляюча рейка приварюють до труб для того, щоб конструкція була стійкою при зварюванні каркаса.

  Потім візьміть лінійку і зверху приварите профіль каркаса 60х40 мм За допомогою прихваток по 2 сантиметри через 50-60 см приварите трубу до напрямної.

  Важливо, щоб направляюча і труби були зварені в шаховому порядку. Це робиться для уникнення дефектів воріт.

  Потім приварите першу і другу трубу зовнішнього і профілі внутрішнього каркаса.

  Після цього зачистите шви за допомогою болгарки.

  Ролики для відкатних воріт

  Фарбуємо та обшиваємо ворота

  Після грунтовки труб потрібно їх пофарбувати. Найпоширеніша фарба алкідна емаль.

  Нанесіть спочатку один шар фарби, потім дайте просохнути, після чого нанесіть ще один.

  Для обшивки підійде профлист, метал або дерево.

  Встановлюємо ворота своїми руками

  Після того як застиг фундамент, можна встановлювати ворота.

  Етап №1. Виставите ворота на тому місці, де будуть так звані лапи. Їх кріплять для того, щоб було зручніше фарбувати і перевозити ворота.

  Етап №2. Зріжте «лапи» і виставите ролики для відкатних воріт на фундаменті, попередньо розвівши їх на максимальну ширину. Напрямна повинна бути надіта на ролики.

  Етап №3. Вирівняйте за допомогою рівня.

  Етап №4. Роликова каретка приварюється до швелеру.

  Іноді, люди, які встановлюють ворота своїми руками, допускають помилки. Наприклад, вони вважають, що роликова каретка краще буде прикріплена за допомогою гайок або шпильок. Думають, що проблему можна буде виправити. Але при такому методі кріплення роботи, навпаки, додасться.

  Це обумовлено, насамперед, тим, що доведеться довго возитися з брамою: нарізати різьбу, просвердлити швелер. Дуже точно потрібно їх встановити. Якщо буде відхилення хоча б на пару міліметрів, то доведеться кілька днів витратити на зварювання. У кінцевому рахунку все одно доведеться приварити ролики до фундаменту.

  Для того щоб зняти роликову візок або пересунути її, досить підрізати шов зварювання. Якщо це знадобиться повторити це кілька разів, сміливо можна це робити: робота воріт не порушиться.

  Правильніше використовувати шпильки. Але потрібно враховувати, що необхідно точно встановлювати фундамент. Рекомендуємо використовувати готові майданчики під ролики з існуючими шпильками. Для цього приварите майданчик до фундаменту, а ролики закріпіть на майданчик, використовуючи гайки або шпильки. Оптимальний варіант — кріпити ролики до фундаменту за допомогою зварювання.

  Етап №5. Прихопіть зварюванням верхній підтримуючий ролик.

  Етап №6. Поставте кінцевий ролик.

  Етап №7. Приварите нижній і верхній уловлювач.

  Якщо в якості опорних стовпів служать сталеві труби або швелер, то вловлювачі приваривайте на стовпи. Якщо стовп з цегли або бетону, використовуйте профільну трубу. Її кріплять до стовпа за допомогою арматури або дюбелів.

  Армування бетонного фундаменту

  Передбачають це завчасно, шляхом випускання закладних з стовпа. Потім кріплять до закладних вловлювачі. Зробити це своїми руками значно дешевше, ніж у спеціалізується фірмі.

  Автоматика для відкатних воріт своїми руками

  Для того щоб було зручніше користуватися воротами, поставте автоматику. Вона спростить відкриття і закриття. Завдяки автоматиці вам не знадобиться виходити з машини чи будинку для того, щоб керувати стулками.

  Після натискання кнопки на пульті двері легко відкриються. Для автоматичних відкатних воріт знадобиться привід.

  Поставити відкатні ворота своїми руками вийде набагато дешевше, ніж замовляти їх. Купіть комплектуючі, озбройтеся кресленнями і інструкціями, і вперед назустріч комфорту.