Навіщо потрібен голчастий валик для гіпсокартону

Навіщо потрібен голчастий валик для гіпсокартонуГіпсокартонні конструкції можуть бути надзвичайно складними і примхливими за формою. Щоб зігнути аркуш потрібним чином, найпростіше змочити його через отвори в матеріалі, щоб він просочився водою на всю товщину і став м’яким.

 

Що таке голчастий валик?

Щоб не проколювати отвори голкою або шилом, можна використовувати спеціальний валик з шипами. Прокочуючи під натиском лист гіпсокартону, можна швидко виконати у ньому велике число отворів, розташованих на оптимальній відстані один від одного. Зволожувати слід з того краю аркуша, на якому розташовані проколи. Вода повинна злегка виступати з отворів

Також рекомендуємо прочитати:Чим ріжуть гіпсокартон
Що можна використовувати замість гіпсокартону
Як зробити самому фрезу для гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED

Не можна використовувати голчастий валик, катаючи його туди-сюди, як це ви робите при фарбуванні стелі або при нанесенні шпалерного клею. Прокатати лист можна тільки один раз в одному напрямку!

Навіщо потрібен голчастий валик для гіпсокартону

Арочний гіпсокартон для криволінійних конструкцій

Краще всього для створення гнутих конструкцій брати так звані арочні листи, які крім гіпсу в середньому шарі містять армуюче скловолокно, охороняє лист від переломів. Товщина такого листа всього 6,5 мм, і він трохи дорожче звичайного гіпсокартону, але його можна зігнути без ризику перелому.

Слід пам’ятати, що навіть звичайний гіпсокартон для гнутих конструкцій не повинна бути товще 9 мм. Зрозуміло, така конструкція не повинна потім нести жодних додаткових навантажень крім напружень вигину.

Навіщо потрібен голчастий валик для гіпсокартону

Що робити, якщо немає валика

Якщо не вдалося придбати голчастий валик, то можна скористатися просто гострим ножем, яким ріжете гіпсокартонні листи. Обережно надріжте картон зі сторони, яка при вигині стане внутрішньої, на глибину не більше 3 міліметрів. Чим менше радіус вигину, тим частіше повинні розташовуватися розрізи. В даному випадку не потрібно зволожувати лист перед тим, як зігнути.

Якщо необхідно зробити деталі з дуже малим радіусом вигину, то потрібно замість ножа надрізати лист ручною фрезою так, щоб залишився гіпсовий шар був не більше 3 міліметрів. Можна різати аж до картонного прошарку протилежного боку.

Зрозуміло, гнути лист потрібно на спеціальних шаблонах, які задають кривизну і профіль криволінійної конструкції. Після цього розрізи потрібно заповнити шпаклівкою і дочекатися повного висихання.

Щоб зігнути насухо, потрібно мати добре розвинену інтуїцію, яка підкаже, яке зусилля лист витримає, не зламавшись. Взагалі, краще користуватися мокрим методом.

Гіпсокартон дозволяє створити не тільки плоскі поверхні, але і химерно зігнуті фігури. Для цього беруть листи не товще 6 мм і згинають листи в мокрому або сухому вигляді. Переважно мокрий метод, при якому матеріал піддається перфорації за допомогою спеціального голчастого валика; отримані дірочки заливається вода. Після цього матеріал повинен бути закріплений на шаблоні або прямо на місці свого постійного перебування і висушений. Якщо не можна скористатися валиком, то можна просто прорізати або пропиляти в листі пази паралельно лінії згину.

Навіщо потрібен валик голчастий для гіпсокартону (відео)