Вирівнювання бетонної поверхні, як підготовчий етап перед нанесенням фінішного покриття або як самостійний процес будівельних робіт є найважливішим заходом, від якого залежить якість кінцевого шару. Саме шліфування бетонної підлоги передує процеси знепилювання, просочення, обробки лаками або фарбами і саме це захід покликаний забезпечити надійне зчеплення полімерного покриття з поверхнею бетону.

Мозаїчний підлогу після шліфування — шик, блиск, краса

Зміст

 • Види шліфування: волога або суха?
 • Обладнання для шліфування бетону
 • Етапи шліфування бетонної підлоги
 • Поради по проведенню робіт
 • ? Види шліфування: волога або суха?

  В залежності від типу підстави шліфування бетону може бути сухим і вологим, але ось обладнання, яке використовується для проведення цих робіт, однаково. Пов’язано це насамперед з тим, що подібний інструмент повинен справлятися як з бетонними поверхнями, для яких переважніше сухий спосіб шліфування, так і з кам’яними, під час полірування яких дуже важливо зволоження.

  Чому ж для бетонної підлоги потрібна суха шліфування, адже вона займе набагато більше часу, ніж волога? Відповідь проста: під час сухої полірування в навколишній повітря хоч і виділяється багато пилу, але вона не так «застилає очі, як мокрий цементний шлам, що утворюється під час «вологих» процедур. А значить, видимість під час роботи буде краще і майстер зможе без проблем розгледіти свої огріхи.

  Для видалення пилу з будівельного майданчика використовуються промислові пилососи, які коштують значно дешевше своїх водних побратимів — водососов. Останні застосовуються для збору та утилізації рідкого цементного шламу, який видаляється з поверхні бетону під час вологого шліфування.

  ? Обладнання для шліфування бетону

  Обладнання для проведення робіт по шліфуванню бетонних підлог поставляється в Росію з-за кордону. Основні його постачальники — європейські держави і Америка. Російські виробники поки що не можуть надати споживачам гідний інструмент подібного рівня, тому шукати в магазинах є вітчизняні шліфувальні машини безглуздо.

  На сьогоднішній момент випускаються два типи устаткування: спеціальні шліфувальні машини і звичайні, призначені для експлуатації в домашніх умовах.

  Професійне обладнання відрізняється високою якістю і наявністю особливої системи планетарного механізму, який являє собою великий диск із закріпленими на ньому допоміжними сателітами, що рухається в одному напрямку. Самі сателіти, на яких до речі і закріплюються алмазні насадки, обертаються в протилежному напрямку. Саме така складна система руху алмазів і забезпечує ідеальну рівність і гладкість бетонної підлоги.

  Професійна шліфувальна машина з планетарною системою

  Крім планетарної системи руху насадок і диска професійні шліфувальні машинки мають регульовану швидкість, регульовану ж подачу води (для вологих робіт), можливість забору пилу і шламу з поверхні бетону, важка вага (чим вище вага машини, тим ефективніше буде шліфування). Безумовно, таке обладнання чудово справляється з покладеними на нього обов’язками, але ціна його може налякати пересічного обивателя. Деякі моделі можуть коштувати як хороший американський автомобіль — кілька сотень тисяч доларів. Але, на щастя для «простих смертних», є шліфувальні машинки, які можна придбати за цілком демократичною ціною, хоча й вона теж вельми «кусається».

  Шліфувальна машина для домашнього використання відрізняється від професійної компактними розмірами і всього одним алмазним диском

  ? Етапи шліфування бетонної підлоги

  Перший етап шліфування — це видалення всіх нерівностей на свіжої бетонної поверхні (мається на увазі на новій), а також знищення старих покривних матеріалів (фарби, лаку і т. д.) на старому підлозі методом фрезерування, дробеструйной очищення або за допомогою спеціального шліфувального інструменту. На цьому етапі фахівці рекомендують використовувати алмазні диски з зернистістю 25-30. Такий диск здатний видалити з поверхні бетону «цементне молочко», а також він може оголити наповнювач (крихту або щебінь). Якщо відполірувати потрібно тільки верхній шар, зокрема, нову бетонну стяжку, то шліфування можна починати з диска зернистістю 40.

  Ось так виглядає алмазний шліфувальний диск

  Другий етап передбачає усунення різних дефектів: вибоїн, тріщин, деформаційно-усадочних швів і т. д. Позбутися від них можна за допомогою епоксидної мастики, яка відмінно заповнює собою будь-які нерівності. Наносити її потрібно таким чином, щоб шліфувальні головки машинки легко проходили по дефектам і не чіплялися за них.

  «М’які» бетонні поверхні шліфуються краще «жорстких» і після полірування вони виглядають «просто блискуче», але на роботу піде набагато більше алмазних насадок.

  Третій етап — власне сама шліфування, причому цей процес також можна розбити на декілька ступенів.

 • Грубе шліфування бетонної підлоги алмазними дисками із зернистістю 40.
 • Обробка підлоги упрочнителем. Цей спеціальний склад вступає в реакцію з гідроокисом кальцію, який входить до складу бетону, в результаті чого на поверхні проявляється мінеральне в’яжуче речовина, яка закриває собою пори в бетоні і тим самим робить його набагато міцніше і стійкіше до потрапляння вологи.
 • Шліфування дисками із зернистістю 400 і вище дозволяє створити міцний бетонний шар, цілком здатний витримувати не тільки великий пішохідний потік, але і навантаження шин автонавантажувачів. Цей етап може бути останнім, адже поверхня бетону вже буде досить міцною, надійною і не вимагає особливого догляду.
 • Полірування із застосуванням алмазів зернистістю від 1500 до 3000. Завершальний етап шліфування бетону, який дозволяє добитися ідеальної гладкості і чудового глянсового блиску.
 • Бетонна підлога після шліфування

  ? Поради по проведенню робіт

  На попередньому етапі, тобто під час проведення оціночних робіт станом старої бетонної стяжки, слід звернути увагу на наступні моменти:

  • якщо на бетонну поверхню раннє були нанесені герметики або які-небудь інші покриття, потрібно визначити, наскільки складно буде від них позбутися. Залишилися після видалення старих покриттів борозни або глибокі подряпини доведеться знищувати методом довгої шліфування, а отже, зростуть не тільки тимчасові витрати, але фінансові.
  • рівність підлоги, яку можна перевірити за допомогою триметрової лінійки. При виявленні на поверхні бетону ям, вибоїн і горбів витрата часу на шліфування і кількість використовуваних алмазів також збільшується.
  • стан деформаційно-усадочних швів, а також уважно оглянути наявні тріщини. Напевно доведеться провести ряд робіт по закладенню та додаткової шліфуванні таких проблемних ділянок.
  • напруга — важливий критерій оцінки об’єкта, адже шліфувальні машини вимагають стабільного напруги і такою ж стабільною сили струму.
  • жорсткість підлоги можна перевірити за допомогою шліфувальної машинки, обробивши нею невелику ділянку бетонної поверхні.

  Шліфування бетонних підлог покликана усунути дрібні дефекти і брижі, згладити нерівності, відкрити пори, але ось вирівняти хвильові перепади за допомогою неї не вдасться, адже машинка, рухаючись по поверхні, повторює її вигини. Знищити таку проблему можна лише шляхом повної перезаливки стяжки. Тому не варто в надії на шліфувальну машину робити стяжку аби як, краще відразу робити все на совість.