Навіщо вішали килими на стіну: чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі.

Навіщо вішали килими на стіну: чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі.Не так давно, приблизно десять років тому, про килими на стінах, говорили як про пережитке. Їх називали мішками і в дизайні квартир, будинків не знаходили їм місця. Пройшло зовсім небагато часу, килими видозмінилися, стали виготовлятися з новітніх матеріалів. Дизайнери все частіше використовують їх для своїх проектів.

Навіщо раніше вішали килим на стіну

Зміст статті

 • Навіщо раніше вішали килим на стіну
 • Навіщо вішали килим на стіну в СРСР
 • Чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі
  • Функціональне призначення килима
  • Килим на стіні як унікальний елемент інтер’єру

Використання килимів різних видів має давню історію. В одному з сіл на Гірському Алтаї вченими був знайдений настінний килим, датований V ст. до н. е. Килимові вироби здавна використовувалися різними народами. Степові кочівники утеплювали ними стіни, двері, підлогу юрти. З’явилися в європейських будинках XI століття красиві перські килими, вважалися показником високого рівня добробуту господаря.

Відомо, що в Росії ще в XVI столітті всілякі килими, рогожі люди використовували для утеплення і прикрашання осель. Помінявши текстильні вироби на інші, можна було легко змінити оздоблення будинку.

ДОВІДКА! У XIX столітті стіни багатих будинків стали прикрашати розкішними східними килимами ручної роботи. Це було віянням моди і красномовно говорило про багатство господаря.

Навіщо вішали килими на стіну: чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі.

Поступово недорогі килимові вироби стали з’являтися в будинках простих городян.

Навіщо вішали килим на стіну в СРСР

Любов руських людей до текстилю знайшла продовження в радянський період. Крім цієї причини, існувало ще кілька, що пояснюють повсюдне поширення настінних килимів в будинках або квартирах громадян СРСР:

 • Подібні вироби були прикрасою приміщення, прикриваючи некрасиві, постарілі або порвані шпалери, які є в ті часи дефіцитом. Дістати їх було досить проблематично, тому змінювалися вони нечасто.
 • Мати дорогі високоякісні килими ручної роботи було престижним. Дозволити собі таку розкіш могла далеко не кожна родина. Купивши дорогий атрибут, відстоявши величезну чергу або діставши «по блату», ним пишалися. Виріб розташовували на самому видному місці, щоб прийшли гості могли його побачити і оцінити по достоїнству. Це була своєрідна демонстрація достатку.
 • Настінним покриттям відводилася роль ще шумо – і теплоізоляторів. Вкриваючи холодні тонкі стіни, вони робили кімнату затишною.
 • Навіщо вішали килими на стіну: чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі.

  Чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі

  В даний час килимові вироби в першу чергу допомагають створити неповторний інтер’єр квартири. Знайти вовняне настінне полотно радянських часів сьогодні досить непросто. Сучасне текстильне виробництво пропонує вироби в будь-якій стилістиці і колірній гамі.

  Функціональне призначення килима

  Сьогодні килим є самостійною деталлю декору кімнати. Це може бути величезне живописне панно або невелика виразна картина, виконані у відповідності з побажаннями дизайнера. Тим не менш у сучасних виробів є переваги, що зумовлюють їх використання в квартирах сьогодні:

 • Прикраса житлового простору. У кожного килима існує свій візерунок, своя колірна гама, які можна використовувати для створення індивідуального декору. Такий варіант дизайну треба ретельно продумувати, щоб навколишня обстановка не відволікала увагу від полотна.
 • Звукоізолюючі покриття. В силу щільності, настінне покриття заглушає шум, що проникає в помешкання ззовні.
 • Засіб теплоізоляції. Завісивши стіну подібним елементом інтер’єру, можна значно утеплити її, особливо якщо вона межує з вулицею. Це важливо в дитячих, коли ліжко стоїть біля холодної стіни.
 • Можливість приховати нерівності і похибки поверхні стіни, закривши їх розкішним полотном. Воно не тільки приховає всі недоліки поверхні, на якій висить, але і відверне від інших.
 • Навіщо вішали килими на стіну: чому вішають килим на стіну в сучасній квартирі.

  Килим на стіні як унікальний елемент інтер’єру

  У сучасному світі килими являють собою креативні вироби, що мають у своєму складі максимальний відсоток натуральних матеріалів. Дуже часто річ, виконана вручну для того чи іншого інтер’єру, є ексклюзивним екземпляром. Красиво виглядає полотно, виготовлене у вигляді картини. В цьому варіанті необхідно вигідно оформити обрамлення, тоді елемент інтер’єру буде виглядати красиво і ефектно.

  Килим в сучасному інтер’єрі однозначно буде яскравою плямою, що приковує до себе погляди, його необхідно доповнювати дрібними елементами декору, які перебувають з ним в одній колірній гамі.