Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристикиПід час будівельних робіт виникає необхідність в обробці поверхні з гіпсокартону з використанням шпаклівки. З допомогою неї вирівнюються нерівності, усуваються дефекти на поверхні, ховаються тріщини, стики, шви, отвори від цвяхів, дюбелів. Шпаклівки різних брендів мають різний склад і властивості і при обробних роботах ведуть себе по-різному.

Про компанії Кнауф

Кнауф – це сімейна фірма, яка була заснована ще в 30-ті роки минулого століття в Німеччині. Вона спеціалізувалася на виробництві гіпсових будівельних сумішей. З тих пір минуло понад 80 років. За цей час компанія стала провідним в Європі та найбільшим у світі виробником оздоблювальних сумішей і будівельних матеріалів для зовнішньої і внутрішньої обробки. Більшість продуктів, що випускаються компанією Кнауф, визнані передовими і досить успішно застосовуються будівельниками у всіх куточках світу.

Пам’ятайте: придбання високоякісної суміші ще не означає якісну обробку.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Цей момент вже безпосередньо залежить від рівня кваліфікації та досвіду майстра. Саме з цієї причини при маркетингових фірмах Кнауф були створені навчальні центри. В них проводяться спеціальні курси, надають практичну і теоретичну підготовку з опоряджувальних робіт з матеріалами фірми.

Види та особливості

Шпаклювальні суміші необхідні для обробки гіпсокартону та інших поверхонь.

Шпаклівки фірми Кнауф можна ділити на різновиди:

 • за складом;
 • призначенням їх застосування та сфері використання;
 • по готовності.

За складом виділяють:

 • полімерні;
 • цементні;
 • гіпсові види шпаклівок.

Гіпсова шпаклівка для гіпсокартону відрізняється невисокою вартістю, вона піддається вирівнюванню і не дає усадки.

Основний недолік гіпсових шпаклівок в тому, що вони не стійкі до вологи, тому їх слід використовувати тільки для внутрішніх робіт.

Шпаклівка для ГКЛ на цементній основі дуже влагоустойчива, але також дає непогану усадку.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон Кнауф
Шпаклівка для гіпсокартону
Стрічка Knauf для швів гіпсокартону
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

Відрізняється високою вологостійкістю і не дає усадки полімерна шпаклівка. Вона забезпечує високу якість оброблюваної поверхні, недолік її лише у високій ціні.

За призначенням застосування та сфері використання шпаклівки поділяються на:

 • декоративні;
 • вирівнюючі;
 • універсальні.

Ще їх називають стартовими, фінішними і універсальними.

Стартова шпаклівка для гіпсокартону характеризується високою міцністю і хорошою адгезією. Її структура відрізняється великою зернистістю. Використовуються переважно для вирівнювання поверхні після штукатурки.

Фінішна шпаклівка для гіпсокартону призначена для нанесення на поверхню виключно перед декоративною обробкою. Різновид володіє меншою міцністю, ніж стартова, однак дуже легко обробляється. Після нанесення фінішної шпаклівки, приховує незначні вади, поверхня виходить гладкою і максимально рівною.

Даний вид шпаклівки наноситься шаром до 4,0 мм

Універсальна шпаклівка для ГКЛ поєднує в собі властивості обох попередніх різновидів сумішей. Застосовується універсальна шпаклівка лише в тих випадках, якщо на поверхні ГКЛ немає значних пошкоджень і великих вад. Ціна універсальної шпаклівки значно вище, як і властивості.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Якщо розділяти шпаклівки на різновиди за готовності, то вони бувають:

 • готовими;
 • сухими.

Суха шпатлівка для ГКЛ і обробки швів значно нижче за ціною і має досить довгий термін зберігання, але при певних кліматичних умовах. Хоча мішки з сумішшю і герметичні, в приміщенні з підвищеною вологістю їх зберігати не варто, так як це може призвести до затвердіння суміші. Якщо вважати образовывающуюся незначну пил і бруд під час роботи з даною сумішшю недоліком, то при знесення стін перфоратором бруду і пилу більше в кілька разів. Сухими сумішами, як правило, користуються кваліфіковані фахівці, так як їх приготування вимагає дотримання певних пропорцій.

Основним недоліком сухої суміші є те, що після її приготування потрібно відразу використовувати, не залишаючи готової, так як вона досить швидко застигає.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Готові шпаклівки значно дорожче сухих і мають велику ступінь усадки, тому шар більше 2 мм наносити не рекомендується. У порівнянні з сухою сумішшю термін зберігання готової шпаклівки значно менше.

Шпаклівка Fugenfuller

Шпаклівка фугенфюллер є універсальною. Вона являє собою суху дрібнозернисту суміш, яка легко змішується з водою. За основу в її складі взято гіпс і добавки, що утримують воду і сповільнюють схоплювання. Шпаклівка призначена для внутрішніх оздоблювальних робіт, поверхонь з гіпсокартону і обробки швів при нормальному рівні вологості.

Матеріал екологічно безпечний і при застиганні практично не схильний до усадки і появи тріщин.

Технічні характеристики шпаклівки Фугенфюллер-Кнауф дозволяють застосовувати її для обробки швів гіпсокартону при його монтажі, також для вирівнювання поверхонь з ГКЛ, а також оштукатурених або бетонних. Перед її застосуванням поверхню стелі або стіни потрібно ретельно очистити від залишків попереднього покриття, а вологі поверхні слід просушити. Працювати з даної шпаклівкою краще в нормальних кліматичних умовах і оптимальному температурному режимі. Наносити матеріал на ГКЛ або стіну краще шпателями з якісної нержавіючої сталі. Інструмент повинен зручно лежати в руці, не обмежуючи при цьому рухів.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Приблизний витрата шпаклівки Фугенфюллер для міліметрового нанесеного шару становить 800 г на 1 кв. м.

Шпаклівка Rotband

Rotband – це гіпсова фінішна шпаклівка фірми Кнауф, використовується для внутрішніх оздоблювальних робіт. Дана суміш випускається в сухому вигляді, упаковується в герметичні мішки з багатошарового паперу високої щільності, в яких також є детальна інструкція щодо її приготування та застосування. По консистенції суміш ротбанд нагадує порошок. Вона екологічно безпечна. Компанія Knauf відноситься до свого споживача з турботою, тому суміші та матеріали робляться тільки з натуральних природних компонентів. Зокрема, з гіпсового каменю.

Гіпсовий камінь – найдавніший і найпоширеніший у будівництві матеріал. Він має пористу структуру, завдяки якій може вбирати з повітря зайву вологу.

 • Шпаклівка Rotband не виділяє шкідливих речовин і випарів і не впливає негативно на здоров’я.
 • Кислотність даної шпаклівки завжди знаходиться в межах норми і приблизно дорівнює кислотного рівня людської шкіри.
 • При намоканні Rotband зберігає міцність і не сповзає.
 • Термін застигання даного типу шпаклівки становить не більше 5 днів (це залежить від температури в приміщенні, рівня вологості і товщини нанесеного на поверхню шару). У середньому міліметровий шар гіпсової шпаклівки застигає досить швидко: 1-2 дні. Це властивість дає можливість оперативно продовжити оздоблювальні роботи, не зволікаючи з ними.
 • Шпаклівка Rotband відрізняється прекрасною вогнетривкістю.
 • Її показники задовольняють найвищим вимогам пожежної безпеки щодо оздоблювальних матеріалів.
 • Rotband дає відмінну якість поверхні після правильного нанесення і застигання за умови грамотної експлуатації. Тому надалі необхідність у шліфуванні поверхні відпадає.
 • Даний вид шпаклівки володіє хорошими теплоізоляційними властивостями. Після фінішної шпаклівкою Rotband постійно чорніючих від вогкості стін про цю проблему можна назавжди забути. Завдяки теплоізоляційним властивостям в приміщенні довше зберігається тепло. Особливо в багатоквартирних панельних будинках.

Шпаклівка Uniflott

Uniflott – це спеціальна суміш, яка призначена для закладення стиків і швів гіпсокартону та панелей на гіпсовій основі. Основною особливістю шпаклівки уніфлот є те, що при закладенні швів не потрібно використання армуючої стрічки. Uniflott йде як суха шпатлевочная суміш, в основі складу якої гіпс зі спеціальними добавками. Перевагами Uniflott є висока міцність і еластичність шпаклівки. Завдяки підвищеної адгезії створюється потужне зчеплення шпаклівки з поверхнею, на яку вона наноситься. У підсумку виходить стійка поверхня з довгим терміном експлуатації.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Uniflott досить проста в застосуванні при наявності елементарних навичок. А наявний якісний робочий інструмент тільки спростить роботу зі шпаклівкою.

Перед початком робіт суха суміш Uniflott замішується наступним чином: в підготовлену ємність з водою (у пропорції 1:2) поступово засипають суміш при постійному розмішуванні міксером на високій швидкості до утворення однорідної маси. Можна замішувати і вручну, але спеціальна міксерна насадка для дрилі зробить це швидше, більш якісно і рівномірно. Готової суміші вистачить приблизно на годину роботи, після чого вона почне тверднути й застигати.

Нанесення шпаклівки здійснюється, як правило, широким шпателем, але з постійним використанням вузького шпателя з нержавіючої сталі. По закінченні робіт не варто торкатися до нанесеної на поверхню шпаклівки, намагатися щось підправити і т. д.

Слід дочекатися остаточного її застигання і усунути шлюб з допомогою наждачного паперу.

Незамінна шпаклівка кнауф для гіпсокартону: види, призначення та характеристики

Uniflott можна використовувати при температурі повітря не нижче +10 градусів. Її витрата складає 250 г на 1 кв. м поверхні. За ціною вона практично не відрізняється від аналогічних товарів конкуруючих фірм.

Ще півстоліття тому вітчизняні штукатури вирівнювали поверхні стін і стель цементним розчином, вапняною штукатуркою або глиною з допомогою кельми і міцного слівця. Робота з цими сумішами непроста і вимагає найбільшого досвіду і вправності, тому не кожному під силу. Правда, і ставлення до якості робіт було іншим. Якщо зараз будівельний рівень – обов’язковий інструмент при абсолютно будь-яких ремонтно-монтажних роботах, то раніше він був далеко не у кожного і використовувався не всіма фахівцями в даній області. В результаті у старих приміщеннях зовнішня і внутрішня обробка стін, укосів і стель залишає бажати кращого. Тому при ремонті цих приміщень практично завжди постає питання про вирівнювання стін. Зараз при будь-яких оздоблювальних роботах процес шпаклівки є невід’ємною частиною оздоблювальних робіт.

Як користуватися шпаклівкою «Uniflott»» (відео)