Будівництво каркасних будинків набуває все більшу популярність. З-за того, що в подібних будівництвах використовують в основному екологічно чисті будівельні матеріали, проживання в готових будинках цього типу корисно для здоров’я членів сім’ї різного віку.

Переваги каркасних будинків

Оскільки приватний будинок будується на власній земельній ділянці, поблизу можна побудувати ігровий майданчик, щоб самі малюки завжди залишалися під наглядом. Поруч з будинком можна висадити овочі і фрукти, уникнувши витрат на їх придбання в магазині.

Будівництво обійдеться на 60% відсотків дешевше, ніж будівництво будівлі такого ж розміру з цегли. Особливістю каркасних споруд слід назвати їх легкість. Вони не вимагають закладки масивних фундаментів. Каркасні будівлі відрізняються тим, що в них матеріали, що виконують несучі та ізолюючі функції розділені. Всі деталі в них виготовлені так, щоб виконувати окрему функцію, вони більш специализированны, тому є більш якісними, ніж універсальні.

При зведенні каркасних будинків використовують найсучасніші будівельні матеріали, що дозволяють досягати високих показників теплозбереження. Це робить каркасні будинки зручними для проживання не тільки в літній період, але і взимку.

Технічні нюанси каркасних будинків для цілорічного проживання

Зміст статті

 • 1 Технічні нюанси каркасних будинків для цілорічного проживання
 • 2 Проекти одноповерхових будинків
 • 3 Проекти двоповерхових будинків і будинків з мансардою
 • 4 Проекти будинків з цоколем
 • 5 Проекти будинків з вбудованим гаражем

Каркасні будинки для постійного проживання відрізняються від тих, які призначені для сезонного тим, що:

 • При їх будівництві використовують матеріали для пароізоляції, гідроізоляції та теплоізоляції адаптовані для зимових холодів;
 • Збільшена товщина стін, що дозволяє скоротити витрати на паливо. Додаткове утеплення фасаду і внутрішньої обробки;
 • Вбудовані додаткові системи обігріву, такі як тепла підлога;
 • Багатошарова покрівля, що захищає від снігу, льоду, дощу й вітрів. Збільшений кут нахилу покрівлі сприяє схилу снігу. У місцях можливого утворення снігових мішків збільшена міцність опорних конструкцій. В якості зовнішнього покриття використовують матеріали з нульовою гігроскопічністю. Трубчасті снігозатримувачі та водостічні системи;
 • Змонтована система каналізації і водопостачання з повним дотриманням технічних стандартів для зимових умов.

Інженерні комунікації в каркасному будинку

Проекти одноповерхових будинків

Каркасний будинок будь-якої конфігурації можна побудувати в найкоротші терміни. На вибір поверховості проекту не повинен впливати такий фактор, як швидкість будівництва, але може вплинути вартість зведення будівлі. Одноповерховий проект слід вибирати, якщо:

 • Ви хочете уникнути стомлення, яке супроводжує життя в двоповерховій будівлі;
 • Уникнути додаткового ризику отримати травму при підйомі по сходах;
 • Хочете побудувати будинок з більш високою стелею.

Одноповерховий каркасний будинок

У проекті одноповерхового каркасного будинку можуть бути відображені система утеплення, інженерні мережі, планування різного ступеня комфортності, можливість додаткової комплектації, площі будинку. В залежності від цих факторів формується ціна на проект. Наприклад, ескізний проект одноповерхового будинку 150 кв. м. можна придбати за ціною від 15 до 25 тис. рублів, типової за 60-90 тисяч. Вартість проекту за індивідуальним замовленням зростає.

Проекти двоповерхових будинків і будинків з мансардою

Більш правильним буде прийняття рішення про будівництво будинку в декілька поверхів, якщо:

 • Це відповідає прийнятим в регіоні нормам забудови;
 • Ваш земельна ділянка невелика;
 • Вам подобається вид з вікон другого поверху.

Тоді ви можете вибирати між двоповерховою будівлею та спорудою в один поверх, але з мансардою. Нижче фото приблизно такого будинку.

Висота стін мансарди може змінюватися під скатом даху

Мансарда відрізняється від другого поверху тим, що висота її стін може змінюватися під скатом даху. Приміщення з різною висотою стін зажадають втілення складних дизайнерських ідей і великих фінансових витрат. Адже вони призначені для того, щоб викликати умиротворення.

Необхідно враховувати, що зупиняючи свій вибір на зведення другого поверху, ви будете мати більше корисних площ, ніж побудувавши мансарду.

До будівництва каркаса другого поверху потрібно починати з кутів. Спочатку потрібно встановити кутові стійки, відмірявши їх по схилу. На них будуть кріпитися внутрішні балки. Попередньо повинна бути проведена розмітка вікон і дверей. Для реалізації проекту буде потрібно від 500000 до двох мільйонів рублів.Проект двоповерхового будинку можна замовити в ціновому діапазоні 15 – 50 тисяч рублів.

Проекти будинків з цоколем

Деякі відмовляються від будівництва житлових будинків з цокольним поверхом через їх недостатню економічності. Зведення цоколя насправді потребує додаткових грошових вкладень, але проживання в будинку, побудованому так, має ряд переваг.В цоколі можна розмістити підсобні споруди. Наявність нижнього поверху зробить підлоги в будинку більш сухими.

Перш ніж зважитися на будівництво цоколя необхідно спрогнозувати очікуваний мікроклімат у цьому поверсі. Якщо будуть порушені технології, то у підвальному приміщенні з’явиться запах цвілі, буде підвищена вологість, тому важливо врахувати особливості будови грунту і глибину залягання ґрунтових вод.

Стіни цього поверху необхідно викладати каменем, що також призведе до збільшення витрат. Кількість і вид матеріалів потрібно розрахувати заздалегідь.Особливу увагу слід приділити монтажу гідроізоляції. Справа в тому, що навесні і восени особливо підвищується вологість і ризик затоплення. У проект повинен бути закладений гідроізолюючий шар і система водовідведення. Ціна проекту близько 18-40 тисяч рублів.

Проекти будинків з вбудованим гаражем

В якості одного з видів цоколя може виступати вбудований гараж. Багато мають власні автомобілі, тому це приміщення виявиться до місця. При цьому ви уникнете проведення додаткового будівництва.

Вбудований гараж може виступати одним з видів цоколя

Зверніть особливу увагу на розташування системи опалення, щоб приміщення прогрівалося рівномірно. Приміщення гаража часто заповнюється чадним газом, який може проникнути в житлові кімнати. Щоб цього уникнути потрібно ретельно продумати систему вентиляції.

На вибір типу вентиляції впливають склад ґрунту, ступінь заглиблення фундаменту і глибина розташування цоколя. Якщо об’єкт розташований набагато нижче довколишніх будов, то потужність отдува повітря повинна бути вище. Не менш важливо врахувати силу і напрям природних вітрів.

Їх повітряні потоки можуть змішуватися з потоками вашої системи, задуваючи відпрацьоване повітря всередину приміщення. Всі ці додаткові системи повинні бути відображені в проекті.
Гараж може бути розрахований на один або на кілька автомобілів. Все це впливає на формування ціни проекту. Ви можете замовити його за суму від 6 до 40 тисяч рублів.