Укладання ламінату на бетонну підлогу своїми руками багато в чому залежить від якості базового покриття. Якщо у відремонтованому приміщенні демонтовані старі підлоги дошку і ламінований належить монтувати на стару стяжку, напевно знадобиться вирівнювання бетону. Для цього підійдуть наливні будівельні суміші для підлоги – основа під ламінат повинна бути рівною, з ухилом не більше 3 мм на погонний метр.

Інша вимога – сухість поверхні. На бетон ламінат обов’язково укладається з пароізоляційної плівкою – але ніяка плівка не вбере велика кількість конденсується на бетоні вологи. Якщо бетонне покриття «потіє», якщо на ньому є характерні плями цвілі – укладати на нього ламінат не можна! Такі підлоги доведеться «лікувати» заливкою гідроізоляційного шару, після чого переконатися у відсутності вологості – і тільки потім укладати ламінат.

Свежезалитые цементно-пісчані або бетонні підлоги перед укладанням ламінату повинні повністю «схопиться». Не довіряйте рекламних наліпок на упаковках сухих будівельних сумішей «За нашими підлозі можна ходити через кілька годин!» та ін. Ходити-то, може бути, і можна – але для встановлення ламінованої дошки необхідно повне висихання бетону, а на це потрібно кілька діб.

Обов’язково переконайтеся у відсутності дрібних камінчиків, шматочків застиглого розчину та інших сторонніх предметів, що властиво і новим, і старим бетонної основи. Камінчики діаметром більше 3 мм здатні пошкодити ламінат навіть крізь поліетиленову плівку, особливо при постійній (періодичної) навантаженні в місці їх розташування. Резюмуючи, можна сформулювати наступні правила укладання ламінату на бетонну підлогу:

  • Основа обов’язково повинна бути сухою, чистою і повністю затверділої
  • Нові бетонні підлоги набагато краще відремонтованих «шматкові» методом старих
  • Поліетиленова плівка як гідро – і паростійкого шару обов’язкове. Нахлест між її окремими смугами – не менше 10 см, рекомендується з’єднати стики скотчем (клейкою стрічкою)
  • Як підстрахування від можливої вогкості (особливо при укладанні ламінату на «теплі» бетонні підлоги з циркуляцією гарячої води) використовують підкладку з натуральних пробкових листів, бітумних та спеціалізованих матеріалів (туплекс, ізолон тощо)

Подальший монтаж ламінату на бетонну основу проводиться за стандартною схемою.