Попри заяви скептиків, що дерев’яна підлога у ванній — далеко не кращий варіант, бо ці два компоненти несумісні, деревина використовується в якості підлогового покриття в приміщеннях з підвищеною вологістю все частіше. І на це є вагомі підстави. Підлога у ванній повинен бути екологічним, теплим і «дихаючим», хіба можна знайти матеріал, крім дерева, який відповідав би цим вимогам в повній мірі? Навряд чи. Лише деревина здатна подарувати комфорт, безпека та «живу» енергію, яких так не вистачає в сучасних квартирах.

Для підлоги у ванній підходить не будь-яка деревина

Зміст

 • Вибираємо деревину
 • Монтаж дерев’яної підлоги крок за кроком
  • Підготовка поверхні
  • Гідроізоляція
  • Вирівнювання підлоги
  • Укладання дощок
  • ? Вибираємо деревину

   Ванна кімната — особливе приміщення, а значить, і вибирати матеріали для облаштування підлоги необхідно більш ретельно. Не кожне дерево впорається з «екстремальними умовами», зберігши при цьому переваги, даровані природою. Так які ж зразки слід звернути увагу в першу чергу?

   Найкращим варіантом для дерев’яної підлоги у ванній є твк. Дивовижні властивості водонепроникності були відомі з XV століття — британці вважали за краще використовувати твк для будівництва вітрильних суден.

   Це потрібно знати!
   Тік — різновид терасної дошки, ідеально підходить для приміщень, що постійно контактують з водою і високими температурами.

   Росте твк в Індії, М’янмі, Таїланді, Малайзійському півострові, висота його досягає 150 футів, діаметр — 5 футів. Зріла деревина темно-коричневого, майже чорного кольору.
   Цей рекордсмен по зносостійкості абсолютно не ковзає, вміє накопичувати й віддавати тепло, стійкий до впливу хімічних речовин, що надзвичайно важливо для підтримання необхідного мікроклімату у вологому приміщенні.

   Менш дорогим варіантом, але не менш привабливим за якістю і зовнішнім виглядом, можна вважати модрину, яка теж не боїться води і чудово прикрасить підлога вашої ванної кімнати.

   Зліва — модрина, праворуч — тік

   Допускається використовувати в’яз, дуб, ясен, їх вартість набагато дешевше, але з водовідштовхувальним якостям вони зовсім не поступаються визнаним фаворитам.

   Останнім часом можна почути термін «термодерево» — це деревина, оброблена високими температурами без доступу кисню, яка стійка до грибків і гнилі і прекрасно «уживається» з парою і вологою.

   ? Монтаж дерев’яної підлоги крок за кроком

   Облаштування дерев’яної підлоги у ванній кімнаті своїми руками — завдання непросте, але цілком здійсненне, було б бажання, підкріплене теоретичними основами. Отже, починаємо.

   ? Підготовка поверхні

   Для початку необхідно перфоратором очистити підлогу від старої плитки, стяжки і гідроізоляції. Особливо ретельно обробляємо місця зіткнення стін та підлоги. При виявленні щілин і отворів закладаємо їх «плитковим» клеєм. Якщо цього не зробити, то стяжка і гідроізоляція в цих місцях швидко прийдуть в непридатність. Після закінчення робіт підлога слід підмести.

   ? Гідроізоляція

   Гідроізоляція — один з найважливіших етапів пристрою дерев’яної підлоги у ванній, від якого залежить успіх усього заходу. Щоб підвищити силу зчеплення гідроізоляційних матеріалів з поверхнею, чистий підлогу спочатку треба зволожити, а потім прогрунтувати.

   Це важливо!
   Для досягнення ідеальної в’язкості ґрунтовки слід взяти основні компоненти (суху суміш і воду в співвідношенні 1:1.

   Правильний готовий склад грунтовки має пастоподібну консистенцію. Після нанесення суміші підлога повинна просохнути. На кути і стики приклеюється спеціальна стрічка, яка забезпечить герметичність.

   Герметизація стиків спеціальною стрічкою

   Існує кілька видів гідроізоляції. Найпоширеніший — обмазочный, здійснити який не складе праці.

   Обмазувальна гідроізоляція

   Суху суміш гідроізоляційного сировини змішуємо з рідким компонентом в пропорції 1:1, перемішуємо до однорідної консистенції. Отриману суміш наноситься валиком на підлогу, при необхідності використовуємо шпатель або кисть.

   Обмазувальна гідроізоляція

   Паралельно з обмазыванием підлоги потрібно сформувати «корито», тобто нанести гідроізоляцію на стіни так, щоб вона була на 10 см вище рівня майбутньої підлоги.
   Гідроізоляція наноситься в 2 шари з інтервалом 4-6 годин. Після нанесення другого шару повинні пройти добу.

   Фарбувальна гідроізоляція

   Більш доступній і легкій альтернативою обмазочному способом може виступити фарбувальна гідроізоляція, передбачає нанесення пензлем або валиком захисного розчину (бітумної емульсії, «Knauf»).

   Головний мінус методу — недовговічність, гідроізоляційні властивості зберігаються лише протягом 3-5 років.

   Фарбувальна гідроізоляція

   ? Вирівнювання підлоги

   Незалежно від обраного типу підлогового покриття підлоги у ванній повинен бути рівним. Допоможуть в цьому самовирівнюючі суміші на базі безусадочного цементу.
   Водяним рівнем наносимо по всьому периметру на однаковій висоті відмітки — це буде рівень підлоги. Далі встановлюємо маяки — рейки у формі літери «Т», які вирівнюються за допомогою шнура у відповідність з відмітками.

   Замішуємо самовирівнююча суміш, перемішуємо її дрилем. Через 15 хвилин виливаємо розчин на підлогу і розподіляємо його по всій площі шпателем або правилом.

   Це важливо!
   Щоб ліквідувати бульбашки повітря знадобиться голчастий валик.

   Час підсихання залежить від марки вирівнюючої суміші, тому варто уважно ознайомитися з інструкцією. Перші кілька днів найважливіші — уникайте протягів і витримуйте рекомендований на етикетці режим.

   ? Укладання дощок

   Тепер можна приступати до монтажу підлогового покриття. До речі, не забудьте про акліматизації дерева, яке повинне кілька днів полежати в ванній кімнаті, щоб «звикнути» до температурного режиму.

   Розмітка отворів для комунікацій

   При розкрої дощок розмічайте отвору для комунікацій, які повинні бути більше діаметра труб. Починається настил від дверей. Будівельним пістолетом пробиваємо кромку першого бруса, укладаємо дошки навскоси через шипи. Капелюшки цвяхів ховаємо за наступною дошкою. Осаживаем дошки на місце за допомогою гумової киянки, при виборі зазорів користуємося важелем або клинами. Щоб не пошкодити шип, між ним і клином вставляємо обрізок дошки.

   Це важливо!
   Вкрай необхідно знати, де проходить труба — помічаємо цю ділянку.

   Акуратно підганяємо дошки навколо ніш і виступів стін. Між дошкою і стіною залишаємо зазор в 10 мм. Настил піде набагато швидше і легше, коли ви дійдете до середини ванни. Самі довгі дошки використовуйте в областях інтенсивних навантажень, поменше — під ванною або душем.

   Підгонка дощок

   У місці, де проходить кілька труб, спочатку потрібно випиляти дошку, а потім з’єднати її з протилежного боку.

   Аналогічним чином укладаємо залишилися дошки. Готове. Тепер потрібно зашпаклювати дрібні нерівності і тріщини, для чого чудово підійдуть палички з воску для шпаклівки.

   Зачищаємо поверхню, наносимо акриловий лак і… милуємося отриманим результатом — красивим і надійним дерев’яним настилом, який буде служити вірою і правдою не один рік.

   Результат роботи