Кожна людина мріє про теплому та затишному, але у той же час недорогому будинку. З кожним роком з’являються нові технології будівництва та матеріали, завдяки яким стало можливо втілити такі мрії в реальність. Котеджі з сендвіч-панелей стали популярними не так давно, але як раз вони являють собою комфортне та економічне житло. Будівництво таких споруд досить просте, так що в більшості випадків для зведення будинку з сендвіч-панелей не потрібні навіть професійні будівельники.Така технологія будівництва отримала велику популярність в Європі і в Росії.

Особливості проектування

Зміст статті

  • 1 Особливості проектування
  • 2 Вимоги до фундаменту
  • 3 Укладання лежнів
  • 4 Установка опор і балок для підлоги
  • 5 Лаги і обв’язка
  • 6 Утеплення
  • 7 Настил підлоги
  • 8 Відео

Існує кілька способів проектування будинку їх сендвіч-панелей. Можна підібрати готовий проект і просто переробити його під себе. А можна спроектувати будинок спеціально для себе. Другий спосіб більш кращий, адже в цьому випадку відсутні різні обмеження.

Можна використовувати дешевші технології будівництва. Котедж з сендвіч-панелей дуже легкий. Це дозволяє використовувати більш економічний і дешевий фундамент. Як правило, для будівництва фундаменту будинку з сип технології використовують гвинтові палі. Ви зможете зробити фундамент будь-якої висоти.

Схема пристрою цокольного та горищного перекриття (підлоги) в каркасному будинку

Цокольне перекриття забезпечує створення міцною і рівною плити. Верхня поверхня її повністю готова для того, щоб виконувати фінішне покриття. Якщо на першому поверсі планується будівництво фальш-підлоги, то при продумуванні висоти і положення прорізів це треба обов’язково враховувати. Міжповерхове перекриття споруджують з балок, висота яких становить 20 метрів.

Вимоги до фундаменту

Фундамент — це основа майбутнього будинку. Він повинен бути дуже надійним. Рівень закладення фундаменту, а також його тип залежать від рельєфу території. Оскільки будинок із СІП-панелей дуже легкий, вимог до фундаменту його не так багато.

На відміну від цегляного, будинок з сендвіч-панелей невибагливий. Як правило, використовується фундамент на гвинтових палях, але може використовуватися і стовпчастий. Після укладання фундаменту обов’язково потрібно його гідроізоляція. Укладати панелі для підлоги потрібно по куту фундаменту.

Схема пристрою підлоги в будинку з СИП-панелей

Важливо стежити, щоб гідроізоляція не піднімалася. Місця стиків панелей варто пропенить за допомогою монтажної піни. Гідроізоляція фундаменту може бути здійснена за допомогою різних матеріалів. Поверхня фундаменту має бути рівною.

Перепад висоти не повинен бути більше 1 сантиметра на один погонний метр. Якщо він більший, то варто використовувати цементно-піщану стяжку. Після того, як ви залили фундамент, не чекаючи його висихання, варто вмонтувати анкерні кріплення для лежнів.

Починати укладати підлогу можна вже через 7 днів після закладання фундаменту. Якщо стіни в будинку ще не змонтовано, то укладання варто проводити в суху погоду.

Перепад висоти фундаменту не повинен перевищувати показник в 1 сантиметр на 1 погонний метр!

Укладання лежнів

Між поверхнею фундаменту зверху і лежнями варто прокласти шар гідроізоляції. В якості неї можна використати звичайний руберод. Уздовж периметру фундаменту до болтів, які повинні бути встановлені заздалегідь, необхідно буде прикріпити дошки.

Процес кріплення лежнів до фундаменту

Ширина дощок повинна бути такою ж, як ширина фундаменту. А товщина їх повинна становити 50 міліметрів. Дуже популярна модрина. Вона стійка до гниття. Але перед укладанням дошки все ж варто просочити антисептиком, а потім висушити.

Установка опор і балок для підлоги

Якщо у довжину проліт становить більше 3 метрів, то щоб уникнути сильного прогинання дощок під ними встановлюють опори. Це стовпчики з цегли, переріз яких складає всього одну цеглину. У цих дощок має бути бетонне армування, опушена в грунт на 30-40 сантиметрів.

Під стовпи варто виривати досить глибокі ямки. Дно ямок варто утрамбувати, засипати і гарненько вирівняти піском. У товщину подушка піску повинна бути приблизно 5 сантиметрів. Дно і стіни покривають поліетиленом чи будь-яким іншим водонепроникним матеріалом.

Процес кріплення лежнів до фундаменту

Після цього встановлюють опалубку. Після цього можна починати монтувати арматурну сітку і заливати бетон. Починати класти цеглу можна буде тільки через 3 дня, коли бетон добре висохне і стане достатньо міцним, щоб витримати навантаження.

Товщина подушки піску повинна бути приблизно 5 сантиметрів.

Лаги і обв’язка

Дошки обв’язки необхідно укладати на лежні по периметру. Укладання варто робити стик в стик. Розкладаються дошки на плоскій поверхні з кроком 40-50 сантиметрів. Розміщення на торці дощок створює гарну міцність конструкції. Лаги і обв’язку з’єднують між собою за допомогою оцинкованих куточків.

Способи кріплення дерев’яних балок в пазах стін не відрізняється в різних типах будинків

Можна, звичайно, скористатися і цвяхами, але в цьому випадку конструкція буде не надійна. Якщо у вас немає настільки довгих дощок, з допомогою яких можна було б відразу ж перекрити весь проліт, то можна створювати лаги з декількох фрагментів.

Місця з’єднання варто розташовувати біля цегляної опори. Така технологія дозволяє отримати досить міцну конструкцію. Для монтажу і обв’язки лад варто використовувати деревину, просочену спеціальним захисним складом. Товщина її повинна бути не менше 5 сантиметрів.

Схема опирання балок на нижню обв’язку будинку

Утеплення

На нижніх поверхах котеджі з сендвіч-панелей мають досить холодну підлогу. Яким би гарним не було опалення будинку з сип панелей, без утеплення підлоги на першому пов все одно буде холодно. Крім цього, в будинку постійно буде з’являтися конденсат, а він загрожує появою вогкості, цвілі, грибка.

Все це негативно позначається на конструкції будинку і призводить до його руйнування. Сьогодні на будівельному ринку можна придбати різні матеріали для утеплення. Вони можуть бути синтетичними або натуральними.

Схема утеплення цокольного перекриття мінеральною ватою

Деякі віддають перевагу натуральним матеріалам. Але в цьому випадку варто враховувати те, що вони є менш довговічними. До того ж, у них можуть завестися гризуни. Технологія утеплення підлоги в будинку з сип-панелей така ж, як і в інших будинках.

Для того, щоб було, де розташувати утеплювач, внизу лад підшивають дошки. Якщо матеріал утеплювача жорсткий, то можна використовувати приватну сітку. Зверху настилу кладуть рулонну гідроізоляцію. Тільки потім можна починати укладати утеплювач. Чим ретельніше ви будете його укладати, тим гірше буде теплоізоляція.

По висоті утеплювач не повинен досягати верхівки лад. Таким чином буде створюватися вентиляція підлоги. Як правило, утеплюють підлогу за допомогою мінеральної вати, керамзиту, пінопласту, тирси, пінофол, але можуть бути використані і інші матеріали. Після того, як ви поклали утеплювач, можна починати монтувати дошки настилу.

Схема пристрою теплої підлоги в дерев’яному будинку

Чим більш рідко вкладалися лаги, тим товщі дошки варто використовувати. Першу дошку настилу варто укладати обличчям до стінки. Відступ від стіни має становити близько 4 сантиметрів. За допомогою відступу будуть компенсуватися коливання температури.

Поперечні стики повинні припадати на лаги, так конструкція підлоги буде більш міцною. Важливо, щоб технологія утеплення чітко дотримувалася. Тепла підлога можна зробити електрично або водяний. Водяна тепла підлога є більш популярним. Технології укладання цих підлог різні.

Перша дошка настилу повинна відступати від стіни приблизно на 4 сантиметри.

Настил підлоги

Якщо ви вибираєте фінішне покриття для підлоги будинку з сендвіч-панелей, варто вибирати такі матеріали, які спеціально призначені для монтажу на теплу підлогу. Вони повинні володіти високою теплопровідністю. М’які покриття, наприклад, ковролін або лінолеум можна монтувати прямо на теплу підлогу.

Жорстким ж покриттям буде необхідна спеціальна основа. Вона може бути зроблена з фанери або вологостійкого гіпсокартону. Перед початком будівництва варто дати звикнути матеріалу до клімату в приміщенні. Так що помістіть їх всередину будинку і залиште на кілька годин. Якщо стіни будуть виконані з дерева, то матеріали для підлоги варто вибирати більш легкі.

Схема монтажу чорнового покриття на лагах

Лінолеум або ламінат відмінно підійдуть в цьому випадку. Укладати лінолеум стоїть на тонку підкладку з поліетилену. Можна обійтися і без підкладки. Розправте матеріал на поверхні підлоги і дайте йому трохи відлежатися. Кріпити лінолеум можна на клей або ж звичайний скотч.

Після того, як буде постелений лінолеум, по периметру необхідно буде укласти плінтус. Технологія будівництва будинку з сендвіч-панелей досить проста. Пристрій фундаменту, підлоги і всіх інших конструкцій виконано так, що з ним легко розібратися навіть починаючому будівельникові.

Будівництво будинку з сендвіч-панелей підійде для тих людей, які мріють отримати житло швидко і недорого. А також для тих, хто готовий його звести своїми руками. Така технологія дуже популярна у всьому світі.

Відео

Можете подивитися відео, де фахівці розкажуть про те, як правильно зводити стіни і підлога в будинку з СИП-панелей.