Облицювання стін ГКЛ

Облицювання стін ГКЛКожен із нас розуміє, наскільки важливий гіпсокартон в будівництві і ремонті, але цього не завжди достатньо, якщо подібні роботи відбуваються у вас вдома. Необхідно не лише розуміти теорію, але й досконало знати практику, адже в даному випадку вона допоможе зробити облицювання стін гіпсокартоном своїми руками і заощадити деякі засоби.

Для чого це необхідно

Кожен проект, що передбачає облицювання стін ГКЛ, реалізується з певної причини. Давайте ж з’ясуємо, з якими цілями ремонтник використовують облицювання стін гіпсокартоном.

Не варто забувати про те, що якість всіх виконуваних робіт повинно відповідати СНиП, в гіршому випадку це спричинить за собою безліч наслідків.

Маскування дефектів поверхонь

В першу чергу, варто назвати дану причину, адже у багатьох наших будинках стіни не найкращої якості, а так хочеться отримати в результаті ремонту ідеально рівні шпалери, фарбування або якісно покладену плитку згідно СНиП. Все це допоможе зробити саме гіпсокартон, який стане поверхнею для декоративної обробки приміщення, закривши собою ями і нерівності стіни, тріщини плит, арматуру і так далі.

Облицювання стін ГКЛ

Також рекомендуємо прочитати:Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?
Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер: важливий етап ремонту

Для вирівнювання

Не всі внутрішні стіни наших будинків можуть відповідати СНиП або ще якимось стандартам, тому другою причиною може бути вирівнювання стін, незалежно від того, які додаткові дефекти поверхні є. Вирівнювання необхідно з тієї причини, що багато декоративні матеріали обробки вимагають рівну поверхню в якості підстави. Тут знову нам на допомогу приходить облицювання стін гіпсом, яка вирівнює стіни, і приховує їх серйозні дефекти.

Звукоізоляція та теплоізоляція стін

Гіпсокартон є частиною конструкції, яка забезпечує стіну деякими спеціальними властивостями. Використовуватися матеріал може під час звукоізоляції стіни або її утеплення. Також, одним махом, можна вирівняти стіни і приховати їх дефекти, що, погодьтеся, дуже зручно. Тим більше, щодо вартості ви нічого не втратите. До того ж, СНиП у зведенні гіпсокартонних конструкцій включають в себе порядок про повне ізолювання.

Облицювання стін ГКЛ

Зашивання комунікацій в стіни

СНиП у роботі з гіпсокартоном увазі цей аспект. Є кілька способів акуратно і непомітно провести комунікації по території вашого житла, і одним з самих практичних є зашивання комунікацій гіпсокартоном. Труби, короби, кабелі і магістралі прокладаються вздовж стіни, на будь-якому рівні, і зашиваються в стіну, яку, знову ж таки, можна заодно утеплити і вирівняти, підготувавши поверхню для декоративної обробки.

Облицювання стін ГКЛ

Облицювання на клеї

Даний спосіб можна застосувати у тому випадку, якщо в товщу стіни не потрібно закладати утеплювач і комунікації, а просто є вимога створити якісну і рівну поверхню для декоративної обробки. Вам не доведеться створювати каркас і працювати з його обшивкою, можна просто коректно замішати клейовий розчин і укласти гіпсокартон на стіну, дотримуючись рівні площини. Облицювання стін гіпсокартоном без каркасу можлива в тому випадку, якщо стіни без серйозних дефектів, інакше доведеться використовувати спеціальний каркас.

Облицювання стін ГКЛ

На каркас: технологія

У разі якщо безкаркасні облицювання стін гіпсокартоном неможлива, слід виконати каркас з дерева або металевого оцинкованого профілю, який часто використовується в роботах з гіпсокартоном. Каркас встановлюється уздовж стіни, повторюючи її площину, але може бути віддалений від неї на необхідну відстань. Це може знадобитися в тому випадку, якщо поверхні необхідно додаткове утеплення, шумоізоляція або закладка в стіну комунікацій.

Облицювання стін ГКЛ

Облицювання стін гіпсокартонними листами своїми руками (відео)