Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяМонтаж гіпсокартону досить простий за умови стандартного проекту. Звичайно, оздоблення може бути і більш складною, з серйозними вимогами до архітектури або міцності, але ці роботи краще доручити професіоналам, якщо ви не впевнені у власних силах. Ми ж розглянемо, як правильно монтувати гіпсокартон на більш простих проектах.

 

Як правильно монтувати

У цьому процесі немає нічого складного, а тим більше для тих майстрів, які прагнуть працювати з сучасними матеріалами і точно знають, яких результатів можуть досягти. Обшивка стін гіпсокартоном виробляється трьома способами – на металевий каркас, на дерев’яний каркас або на клейовий склад.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Кожен подібний спосіб монтажу гіпсокартону на стіну відрізняється деякими вимогами:

 • При монтажі гіпсокартону своїми руками на металевий каркас важливо правильно вибрати профілі, враховуючи їх призначення.
 • Встановлюючи дерев’яний або металевий каркас спочатку важливо правильно зробити розмітку у відповідності з рівнем. Напрямні встановлюються строго по схилу.
 • Оздоблення стін з використанням дерев’яного каркаса не проводиться в приміщеннях з високим рівнем вологості, або в неопалюваних нежитлових будівлях.
 • Обшивка стін гіпсокартоном за допомогою клейового складу може проводитися за умови невеликих нерівностей на стінах.
 • Міжкімнатні перегородки своїми руками безкаркасним способом не встановлюються.

Для того щоб отримати довговічну конструкцію своїми руками, важливо враховувати всі нюанси її монтажу, який би спосіб ви не вибрали. Перед будь-якими ремонтними роботами спочатку треба підготувати все необхідне.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Що нам знадобиться?

Обробка стін та стелі гіпсокартоном своїми руками обов’язково передбачає використання наступних матеріалів:

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон на стелю своїми руками
Якою стороною кріпити гіпсокартон до стіни
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

 • Стіновий або стельовий гіпсокартон;
 • Дерев’яні рейки або металопрофіль для каркаса (при монтажі ГКЛ каркасним способом);
 • Клейовий склад (при монтажі гіпсокартону на стіни безкаркасним способом);
 • Будівельний ніж або електролобзик;
 • Вимірювальна рулетка;
 • Висок і будівельний рівень;
 • Шуруповерт і саморізи.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Подальша чорнова обробка гіпсокартонних поверхонь включає в себе використання стартової та фінішної шпаклівки, армуючої стрічки, перфорованих куточків при наявності зовнішніх кутів, арочних куточків при наявності вигинів і т. д..

Спочатку потрібно підготувати необхідні матеріали та інструменти, потім можна приступати до ремонту стін своїми руками.

 Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Обшивка стін

Оздоблення стін гіпсокартоном найчастіше проводиться каркасним способом. Перед складанням каркаса стіни необхідно виміряти і зробити точну розмітку для установки напрямних.

Дерев’яний каркас може бути встановлений на стіну, якщо мова йде про обшивці поверхні ГКЛ, або між стінами, підлогою і стелею, якщо нам необхідно встановити перегородку. Збірка каркаса проводиться з бруса, характеристики якого виходять з вимог міцності, товщини і стійкості конструкції. Найбільше дерев’яний каркас підходить для обшивання дерев’яних будинків, мансард, веранд, де вже використовуються дерев’яні матеріали. Сама робота відбувається строго по заданій схемі з використанням якісного матеріалу, необхідного інструменту і кріплення.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Обов’язково слід згадати і про захист дерев’яного каркаса спеціальними складами від вологи, грибка, горіння, всихання і так далі.

Каркас під стіни, перегородки, стелі та інші конструкції з гіпсокартону може бути і металевим. Для цього використовується металевий оцинкований профіль характеристик, заявлених під вимоги конструкції. На сьогоднішній день профіль під ГКЛ вважається кращим матеріалом для установки і монтажу каркасів, так як володіє всіма необхідними якостями для надійності конструкції і практичності складання і довговічності стіни або перегородки, яку ви зводите. Сам монтаж відбувається з допомогою необхідних видів профілю і кріпильного матеріалу, з обов’язковим використанням спеціального інструменту для роботи з гіпсокартоном.

Більш детально про складання каркаса можна дізнатися з наших попередніх матеріалів на дану тематику.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Оздоблення стін клейовим способом

Клейовий склад під ГКЛ застосовується в тому випадку, коли необхідно просто вирівняти стіну і не зменшити значно приміщення, в якому відбувається робота. Умовою якісної роботи з установкою гіпсу на клей є поверхня з мінімальними дефектами. В іншому ж випадку, якщо в стіні є помітні перепади площині і дефекти, які необхідно замаскувати, краще використовувати установку на каркас.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Стіни, що мають великі нерівності або великі розбіжності з рівнем, слід обшивати каркасним способом.

Також гіпсокартонні листи можна приклеїти за допомогою шпаклівки або рідких цвяхів. Головне – попередньо закрити всі щілини в стіні і прогрунтувати поверхню. Нанесений шар шпаклівки або клейового складу на лист не повинен перевищувати 5 мм.

Установка стелі

Раніше ми вже розповідали, як відбувається установка гіпсокартонної стелі, і ми дуже сподіваємося, що ви зрозуміли алгоритм даної роботи. Найголовнішим аргументом у справі є правильна розмітка і технологія установки каркаса під стелю, адже якщо дані два етапи виконані коректно, то сама обшивка каркаса не займе у вас багато часу.

Розмітка стін і стелі здійснюється за раніше складеним проектом або кресленням.

Монтаж металевого профілю відбувається строго за попередньою розміткою, яка виконується з використанням усіх можливих вимірювальних інструментів. Влаштувавши розмітку і зробивши розбивку, склавши план дій і завівши під стелю комунікації, які будуть необхідні в майбутньому, можна починати сам монтаж.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Монтаж гіпсокартону на стелю складно виробляти самотужки, не маючи певних навичок у даній роботі або допоміжних тримачів для ГКЛ плит. Якщо досвід роботи у вас невеликий і під рукою немає відповідного інструменту, краще довірити свій стелю професіоналів або знайти високого помщника.

Установка профілю проводиться на стіни по периметру, далі прокладаються поперечки. Якщо ширина приміщення перевищує довжину профілю, його завжди можна подовжити за допомогою спеціальних аксесуарів. Якщо ж необхідно опустити стелю нижче висоти, потрібно також використовувати аксесуари, наприклад, підвіси і шпильки. Далі, стеля послідовно обшивається гіпсокартоном, не поспішаючи і з урахуванням всіх вимог проекту.

Не забудьте зробити посилення і додаткові закріплення профілю в місцях підвісів аксесуарів, декору, освітлення і так далі, а також на стиках подовжуваної профілю.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція

Робимо правильно перегородки

В даному розділі ми не затримаємося, так як вже багато разів вивчали тему монтажу перегородок з гіпсу. Сьогодні ми лише нагадаємо про те, що не варто забувати, як монтувати профіль для гіпсокартону і встановлювати на нього аркуші матеріалу після установки каркаса.

Правильно складений проект, підготовка поверхонь до роботи, покупка і підготовка матеріалів та інструменту, розміри і розмітка поверхонь під перегородку, встановлення направляючого і стійкового профілю, посилення конструкції, обшивка в розбіг з кожної сторони і обов’язково без хрестоподібних стиків матеріалу – основні етапи чорнової роботи в зведенні перегородок. Далі, тільки коригування, закладення швів, шпаклівка і затірка.

Обов’язково зверніть увагу на шпаклівку, затірку і остаточну підготовку стіни або перегородки під декоративну обробку, так як це дуже важливий завершальний етап.

Обробка стін та стелі гіпсокартоном (відео)

Галерея: обробка стін та стелі гіпсокартоном (20 фото)

Обробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкціяОбробка стін та стелі гіпсокартоном: покрокова інструкція