Обшивка стін в дерев’яному будинку гіпсокартоном: готуємося до зими

Обшивка стін в деревяному будинку гіпсокартоном: готуємося до зимиОбшивка стін дерев’яного будинку зсередини гіпсокартоном – стандартний процес для професійних бригад, які займаються переплануваннями і внутрішніми роботами, але даний текстовий матеріал не для них, бо вони й самі можуть нас навчити. А написаний він для новачків гіпсокартонного справи, як невеликий путівник по даного типу робіт, який допоможе розпочати і завершити обшивку дерев’яних стін ГКЛ швидко і якісно.

З чого почати

Ні для кого не секрет, що першим етапом подібних робіт є підготовка поверхні, на яку буде наноситися матеріал. А тому, слід приготуватися до очищення стін і виносу сміття, якого може бути чимало.

З дерев’яних стін необхідно прибрати все зайве, ретельно очистити їх від попередньої обробки, утеплювачів та звукоізоляції, комунікацій, інших предметів і матеріалів, які можуть заважати процесу.

Обшивка стін в деревяному будинку гіпсокартоном: готуємося до зими

Підготовка та вирівнювання

Тепер, коли перед нами чиста дерев’яна стіна будинку, яку необхідно обшити гіпсокартоном, нам необхідно підготувати її до обробки ГКЛ. Для цього, ми зачищаємо стіну і прибираємо з неї можливі дефекти, конопатим стіну, якщо це необхідно, і обробляємо стіну спеціальною грунтовкою і антисептиками, щоб під гіпсокартоном не завелися цвіль і грибок.

Далі, вирівнюємо стіни під обробку, шляхом нанесення на них дерев’яного бруса. Обрешітка по рівній стіні робиться стандартно, з рівним кроком під зручний і правильне закріплення гіпсокартону, з допомогою рівня й схилу. Якщо ж стіна нерівна, як буває в більшості випадків, доведеться трохи повозитися.

Щоб встановити на стіни рівну основу під гіпсокартон, і, тим самим, надалі вирівняти стіну ГКЛ, нам необхідно знайти найбільшу западину в стіні і відштовхуватися від неї, підганяючи весь рівень площині від западини до найбільш опуклої точки. Такі перепади можуть бути дуже серйозними, але не варто звертати уваги на звичайні тріщини, які не грають ніякої ролі в установці гіпсокартону на дерев’яну стіну, потрібно вирівнювати тільки серйозні западини великої площі, з-за яких може зміститися зовнішня обробка.

Отже, як же підготувати правильну решетування під гіпсокартон? Вам необхідно встановити площину між крайніми точками, так би мовити, нижній та верхній. Далі, використовуючи рівень, вивести решетування на рівну площину, закріплюючи її на стіні. Достатньо лише вивести кілька планок, основних, які і вирівняють западини або опуклості. Далі, відштовхуючись саме від них, можна встановлювати ґрати стандартно.

Також рекомендуємо прочитати:Решетування під гіпсокартон на стіну
Як вирівняти стіни гіпсокартоном
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Вирівнювання стін в будинку установкою решетування своїми руками відбувається наступним чином. На стіни наносяться планки і підганяють по рівню. Якщо планка має трохи далі відходити від стіни, під неї підставляють ще одну планку або дерев’яну тріску, якщо ж навпаки, то можна взяти планку меншої товщини або ж просто підрізати її.

Обрешітка

В принципі, велика частина встановлення дерев’яної обрешітки на стіну будинку, вже розказано. Нам залишається тільки правильно закріпити її на стіни своїми руками, не забути нанести повторні планки в тих місцях, де передбачаються стики ГКЛ, а також, добре обробити спеціальними захисними складами планки перед закріпленням.

Для закріплення на стіну використовуються стандартні саморізи по дереву та шуруповерт, закріплення відбувається досить швидко і просто, так як головне в цьому процесі – вирівнювання, а не саме кріплення планок.

Частоту кроку і кількість планок можете регулювати самі, але ми рекомендуємо робити відступ близько 50 див. Таким чином, набагато простіше буде закріпити між планками і стандартний утеплювач.

Намагайтеся перевіряти кожну планку під час закріплення за допомогою рівня, на коректну вертикальність і горизонтальність закріплення. Таким чином, обрешітка буде рівномірної, і закріпити між нею утеплювач не складе праці.

Обшивка стін в деревяному будинку гіпсокартоном: готуємося до зими

Утеплення перед обшивкою

Дана стаття не призначена для розгляду різних утеплювачів і їх переваг, а значить, обійдемо їх властивості і приступимо до самого закріпленню на стіну.

Якщо ви вибрали мінеральну вату, до речі, найпопулярніший на даний момент варіант, її можна закріпити за допомогою степлера і скоб прямо до стіни, рівномірно розтягнувши по стіні між планками обрешітки

Якщо ж ваш вибір припав на пінопласт, то його можна просто загнати між планками, які у нас, до речі, розташовані з кроком, рівним стандартній ширині плит пінопласту. Закріплювати його на який-небудь матеріал необов’язково, можна лише продути монтажною піною на стиках, якщо там утворилися щілини.

Монтаж пароізоляції

Багато хто скептично ставляться до пароізоляції і економлять на ній, але ми б не радили цього робити, так як, використовуючи хорошу плівку, ви зможете влаштувати не тільки якісну пароізоляцію, але і збільшити теплоізоляцію. Вибір подібної плівки досить великий, а значить, витративши дійсно трохи грошей і зайву годину на роботу, ви значно збільшите якість роботи і термін служби матеріалів.

Плівка пароізоляції кріпиться до стіни дуже просто, на маленькі скоби, прямо до решетування. Стики ж її проклеюються спеціальним скотчем, так само, як і краю прилягання до стіни.

В принципі, це все, тепер можна переходити безпосередньо до монтажу гіпсокартону на дерев’яну стіну.

Обшивка стін в деревяному будинку гіпсокартоном: готуємося до зими

Обшивка

Останній етап найпростіший, якщо, звичайно, у вас підготовлений матеріал для обшивки і він нарізаний рівними шматками, які точно ляжуть на стіну. Але, якщо це не так, то гіпсокартон дуже швидко можна підготувати, знявши розміри стіни.

Починати варто з цілісних шматків, максимально закриваючи ними площину стіни. Далі, залишилися отвори можна закрити і шматками, що залишилися після основної роботи.

Закріплення ГКЛ на дерев’яну стіну проходить з дотриманням усіх правил – визначення рівномірності площині рівнем, розмітка кріплення, кріплення гіпсокартону на саморізи.

Тепер, не поспішаючи, роблячи невеликий крок між саморізами, приблизно в 25 см, закріплюємо гіпсокартон на дерев’яну стіну, а точніше, на обрешітку. При цьому, слід постаратися і зробити роботу якісно, без дефектів і сколів, акуратно втоплюючи капелюшки саморезов в гіпсокартон.

По закінченню обшивки стіни ГКЛ, вам залишиться тільки закрити стики, загрунтувати і зашпаклювати гіпсокартон, і перейти до остаточної обробці тим матеріалом, який ви обрали для ремонту приміщення.

Обшивка стін в деревяному будинку гіпсокартоном: готуємося до зими

Застосування гіпсокартону в дерев’яному будинку своїми руками (відео)